Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Macierewicz: media przykrywają większe zagrożenie

17.10.2014

„Stała penetracja polskiego systemu bezpieczeństwa informatycznego ciągle ma miejsce”.

Antoni Macierewicz wskazuje, że media koncentrując się na zatrzymaniach ws. szpiegostwa odwracają uwagę od poważniejszej sytuacji, która ma miejsce w Polsce. Wiceprezes PiS wskazuje na skandaliczne doniesienia o działalności firmy rosyjskiego konsula w Polsce.

Jak pisze Niezalezna.pl firma ta miała nawet realizować kontrakty dla GROM i SWW. Wcześniej „Gazeta Polska” pisała, że przedsiębiorstwo buduje systemy informatyczne dla kluczowych instytucji w kraju.

„Część mediów i polityków, koncentrując się na zatrzymaniach pod zarzutem współpracy z GRU, odwraca uwagę opinii publicznej od o wiele groźniejszego zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa polskiego. Zatrzymania są już faktem – stanowią zadania dla prokuratorów, śledczych i sądów. Tymczasem ukazana przez niezależne media i opozycję stała penetracja polskiego systemu bezpieczeństwa informatycznego przez firmy konsula honorowego Federacji Rosyjskiej ciągle ma miejsce” - wskazuje Macierewicz na Niezalezna.pl.

Dodaje, że współpraca ta „jest tolerowana i przemilczana przez środowiska medialne i polityczne, które od lat lansowały ludzi powiązanych z GRU i ich służbę w polskich szeregach jako najlepszy sposób kształtowania naszych służb specjalnych”.

„Atmosfera przyzwolenia dla tej rosyjskiej penetracji naszego systemu bezpieczeństwa informatycznego – w tym także serwerów wyborczych – jest ich odpowiedzialnością” - wskazuje wiceprezes PiS.

TK,Niezalezna.pl
[Fot. MG/Blogpress]

Warto poczytać

 1. komisjawer 24.05.2017

  Kandydaci do komisji weryfikacyjnej-zaopiniowani

  Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała w środę siedmiu kandydatów do komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji w stolicy. Negatywnie zaopiniowano zaś kandydata Nowoczesnej posła Jerzego Meysztowicza. Sejm ma wybrać członków komisji w czwartek.

 2. mid-17524148 24.05.2017

  B. właściciel Jet Air przed komisją ds. Amber Gold

  "Pierwszy kontakt z Marcinem P. miałem w czerwcu 2011 r.; dzień po naszym spotkaniu i przedstawieniu propozycji inwestycji w Jet Air przelano nam pieniądze" – mówił były właściciel OLT Jet Air Poland Krzysztof Wicherek w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

 3. mid-17523010 24.05.2017

  Macierewicz: Zobowiązuję się do służby Polsce

  „Trzeba, by na czele rządu stali tacy ludzie, którzy rozumieją, czym jest bezpieczeństwo, patriotyzm i Ojczyzna”.

 4. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 5. mid-17524161 24.05.2017

  Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

  "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"

 6. bkempa1270x714sgs1bs32b2sb 24.05.2017

  Kempa: Budka godzi w moje dobre imię

  „Mam prawo, aby chronić moje dobre imię i będę korzystać z tych instrumentów” - podkreśliła szefowa KPRM.

 7. carac21 24.05.2017

  Airbus Helicopters poszkodowanym?

  Grupa Airbus Helicopters wystąpiła o dołączenie jej w charakterze poszkodowanego do postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień - poinformowała firma w środę PAP.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook