Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Cios w serce państwa

02.04.2013

Katastrofa w Smoleńsku była prawdopodobnie skutkiem zamachu, a nie awarii i świadczą o tym wszystkie znane nam fakty – mówi w rozmowie z tygodnikiem „ Sieci” poseł PiS Antonii Macierewicz.

Bracia Jacek i Michał Karnowscy poruszyli temat katastrofy smoleńskiej, a dokładnie tego, jakie są trzy najważniejsze pytania dotyczące tamtego wydarzenia i czego jeszcze musimy się o dowiedzieć. Poseł PiS odpowiada wprost:

Katastrofa w Smoleńsku była prawdopodobnie skutkiem zamachu, a nie awarii i świadczą o tym wszystkie znane nam fakty. Prof. Jan Obrębski z Politechniki Warszawskiej, analizujący szczątki wraku, mówi o dobrze przygotowanej punktowej eksplozji, która doprowadziła do urwania skrzydła. Inny ekspert, dr inż. Grzegorz Szuladziński, sformułował wcześniej podobne wnioski – mówi tygodnikowi „ Sieci” Macierewicz.

Poseł deklaruje, iż wkrótce zostaną przedstawione dokumenty dotyczące remontu polskiego samolotu, który odbył się na terenie Rosji:

Przedstawimy wkrótce dokumentację, z której jasno wynika, kto i jakie decyzje podejmował w tej sprawie. Osobną kwestią są działania premiera Tuska i jego podwładnych, nakierowane na wyeliminowanie głowy państwa z polityki zagranicznej, oraz wspólna z Putinem gra prowadzona przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu, decyzje i zaniechania ministrów obrony, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych, szefa BOR. Czy byli świadomi, w czym biorą udział? Być może nie – mówi poseł.

Macierewicz wyjaśnia dlaczego zdaniem zespołu w końcowej fazie lotu mogło dojść do wybuchu maszyny:

Wybuch zniszczył wcześniej samolot i przerwał nagrywanie. Oczywiście nie twierdzę, że już wszystko wiemy o tej końcowej fazie lotu. Ale wiemy wystarczająco dużo, by wskazać na eksplozję jako przyczynę tragedii, choć wiele pytań czeka nadal na odpowiedź. Właśnie dlatego nasze badania nie zostały ostatecznie zakończone i nie kierujemy jeszcze sprawy do prokuratury – dowodzi – tłumaczy szef sejmowej komisji badającej przyczynę katastrofy smoleńskiej.

 

Cały wywiad można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika „ Sieci”, który jest już dostępny w kioskach na terenie całego kraju.

lz

[fot: tygodnik " Sieci"] 

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook