Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Łukaszenka musi odejść

30.09.2011

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka "musi odejść". Jak mówił, przekupywanie dyktatora nie ma sensu, gdyż weźmie pieniądze, a i tak zrobi swoje.

Kaczyński odniósł się w ten sposób do propozycji pomocy dla Białorusi, które - według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP - premier Donald Tusk przedstawił w czwartek przywódcom europejskim podczas kolacji, która rozpoczęła szczyt Partnerstwa Wschodniego.

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że wśród warunków, które według Polski powinny zostać postawione Mińskowi w zmian za pomoc UE, nie ma odejścia obecnego prezydenta Aleksandra Łukaszenki; konieczne byłoby natomiast przeprowadzenie demokratycznych wyborów parlamentarnych zgodnych ze standardami OBWE, przeprowadzenie rozmów z opozycją, a także pełna amnestia i rehabilitacja więźniów politycznych.

Według Kaczyńskiego takie działania nie mają sensu. Próby przekupywania go (Łukaszenki - PAP) skończą się tak jak to zwykle z dyktatorami: weźmie pieniądze, zrobi jakieś tam pozorne ruchy, kogoś wypuści, żeby za pół roku go z powrotem zamknąć, może nawet jakieś wybory przeprowadzi, tylko że to będzie fikcja - powiedział prezes PiS.

PAP

[fot.wybierzpis.org.pl]

Czytaj też: Tusk nie chce odejścia Łukaszenki?
CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook