Jedynie prawda jest ciekawa


Lubnauer wbija szpilę Petru: powinien się cieszyć

05.02.2018
LubnauerPetru
Lubnauer wbija szpilę Petru: powinien się cieszyć

- Udało mi się zrealizować to, co jemu się nie udało i powinien mnie w tym wspierać - przekonywała Katarzyna Lubnauer w programie "Jeden na jeden" w TVN24.

Lubnauer odniosła się do medialnych doniesień, według których klub parlamentarny Nowoczesnej znajduje się obecnie na granicy rozpadu. - U nas jest spokojnie, klub jest cały, jest czas jednoczenia. Dużo jeżdżę po regionach, widzę jednoczenie i chęć pracy dla Nowoczesnej – przekonywała Lubnauer.

Zapytana o Ryszarda Petru, szefowa Nowoczesnej powiedziała, że prowadzący rozmowę nie usłyszy „żadnych słów krytyki z mojej strony o żadnym członku partii”. Odnosząc się do nowej inicjatywy byłego lidera partii – Planu Petru, przyznała że Nowoczesna prowadzi teraz bardzo dużo prac programowych wewnątrz partii. -  Powstaje projekt dotyczący samorządów, te prace są bardzo intensywne – twierdzi Lubnauer.

- Myślę, że Ryszard Petru powinien się cieszyć, że udało mi się zrealizować to, co jemu się nie udało i powinien mnie w tym wspierać – powiedziała. Lubnauer wykluczyła też, że Petru przegrał wybory w partii, ponieważ zrealizował koalicję wyborczą z PO w Warszawie.

Przewodnicząca Nowoczesnej odniosła się też do głośnej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, czekającej na podpis prezydenta. - Prezydent powinien zawetować ustawę – przekonywała Katarzyna Lubnauer. – Ma jeszcze trochę czasu, powinien go wykorzystać i porozmawiać również z przedstawicielami innych krajów – dodała.

TVN24/kh
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook