Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Lokalna władza atakuje koordynatora RKW

22.08.2015

„Starałem się być rzetelny i dociekliwy. Rządzący chcieliby, żeby pewne tematy po prostu się nie pojawiały. Woleliby mieć święty spokój”.

Jak informuje portal niezależna.pl, jeden z członków Klubu „Gazety Polskiej” w Żywcu oraz koordynator okręgowy Ruchu Kontroli Wyborów ma duży problem. Po tym, jak umieścił  na portalu szereg tekstów o nieprawidłowościach, urzędnicy miejscy złożyli na niego zawiadomienie. Trafiło ono do  Prokuratury Rejonowej w Żywcu.

Już od dwóch lat, Rafał Dudziak prowadzi portal Zywiecwsieci.pl. Dostarcza on wiele informacji, choćby o burmistrzu miasta Antonim Szlagorze, wskazując na jego związki z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim. W 2014r. osoby z Urzędu Miasta zawiadomiły prokuraturę, że Dudziak nie przestrzega prawa prasowego. Co konkretnie mu zarzucano? To, że Dudziak nie umieścił adresu i nazwy wydawcy w stopce portalu. Jednak prokuratura wniosek odrzuciła.

Minął rok i przyszło kolejne oskarżenie. Tym razem z art. 212 kk. Urzędnicy byli zdenerwowani tekstem: „W Obwodowej Komisji Wyborczej w Żywcu [podczas wyborów prezydenckich] pojawiły się ustne wytyczne urzędników wobec członków komisji wyborczych, aby ci nie parafowali wszystkich stron protokołu wydrukowanego z komputera, a jedynie złożyli swe podpisy na jego ostatniej stronie”.

Niezależna. pl cytuje Dudziaka, który komentuje niełatwą dla niego sytuację: „Starałem się być rzetelny i dociekliwy. Rządzący chcieliby, żeby pewne tematy po prostu się nie pojawiały. Woleliby mieć święty spokój”. Do tej pory nie postawiono Dudziakowi zarzutów.

niezależna.pl

fot. wPolityce.pl

Słowa kluczowe:

Polska

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook