Jedynie prawda jest ciekawa

Lista z nazwiskami do werbunku znaleziona u szpiega

18.10.2014

„Niektóre nazwiska mroziły krew w żyłach” - mówi osoba ze speckomisji, odmawiając podania szczegółów.

Sylwetki dziennikarzy, PR-owców i ekspertów od energetyki, wobec których GRU miało podjąć próby zwerbowania – taką listę znaleźli funkcjonariusze ABW, podczas przeszukania u podejrzanego o szpiegostwo prawnika Stanisława Sz. - donosi portal tvn24.pl. Głównym zadaniem szpiega było wejście do Sejmu i nawiązywanie kontaktów z posłami.

„Niektóre nazwiska mroziły krew w żyłach” - mówi osoba ze speckomisji, odmawiając podania szczegółów.

„Wśród nazwisk ekspertów pojawiła się osoba, która była niedawno bliska objęcia stanowiska w kluczowej spółce energetycznej, a także polityk, którego aktualna sytuacja w macierzystej partii pogorszyła się, co zostało wskazane, jako okazja do werbunku” - informuje tvn24.pl.

Stanisław Sz. przekazywał te raporty w ukryciu pracownikom ambasady Rosji. Obywatelstwo polskie zdobył zaledwie dwa lata temu, wcześniej miał rosyjskie. Skończył prawo na uniwersytecie w Szczecinie. Brał udział w pracach zespołu prawników zajmujących się terminalem gazu w Świnoujściu. Jego priorytetem była energetyka.Od tego roku zajmował się, w ramach własnej działalności gospodarczej, pomocą dla polskich przedsiębiorców w rozwijaniu interesów z Ukrainą.

mc,wPolityce.pl
[fot.PAP/Leszek Szymański]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook