Jedynie prawda jest ciekawa


Lista z nazwiskami do werbunku znaleziona u szpiega

18.10.2014

„Niektóre nazwiska mroziły krew w żyłach” - mówi osoba ze speckomisji, odmawiając podania szczegółów.

Sylwetki dziennikarzy, PR-owców i ekspertów od energetyki, wobec których GRU miało podjąć próby zwerbowania – taką listę znaleźli funkcjonariusze ABW, podczas przeszukania u podejrzanego o szpiegostwo prawnika Stanisława Sz. - donosi portal tvn24.pl. Głównym zadaniem szpiega było wejście do Sejmu i nawiązywanie kontaktów z posłami.

„Niektóre nazwiska mroziły krew w żyłach” - mówi osoba ze speckomisji, odmawiając podania szczegółów.

„Wśród nazwisk ekspertów pojawiła się osoba, która była niedawno bliska objęcia stanowiska w kluczowej spółce energetycznej, a także polityk, którego aktualna sytuacja w macierzystej partii pogorszyła się, co zostało wskazane, jako okazja do werbunku” - informuje tvn24.pl.

Stanisław Sz. przekazywał te raporty w ukryciu pracownikom ambasady Rosji. Obywatelstwo polskie zdobył zaledwie dwa lata temu, wcześniej miał rosyjskie. Skończył prawo na uniwersytecie w Szczecinie. Brał udział w pracach zespołu prawników zajmujących się terminalem gazu w Świnoujściu. Jego priorytetem była energetyka.Od tego roku zajmował się, w ramach własnej działalności gospodarczej, pomocą dla polskich przedsiębiorców w rozwijaniu interesów z Ukrainą.

mc,wPolityce.pl
[fot.PAP/Leszek Szymański]


Warto poczytać

 1. 23.04.2018

  Były poseł Samoobrony rosyjsko-chińskim szpiegiem. Jest akt oskarżenia

 2. Tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 3. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 4. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 5. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 6. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 7. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook