Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

24.04.2018
Lichocka22042018
Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

- Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji.

W porannym programie na antenie Polskiego Radia posłanka PiS przekonywała, że jej wypowiedź została zmanipulowana. - To kłamstwa, że nie jestem za życiem i chcę zabijać chore dzieci - powiedziała. - Zbanowałam Kaję Godek na twitterze, ponieważ robię tak z osobami, które mijają się z prawdą - powiedziała. 

- Powiedziałam, że ta ustawa zakłada bardzo radykalne rozwiązanie. Uważam że należy znieść możliwość przerywania ciąży ze względu np na zespół Downa, albo takie, które pozwalają dziecku żyć samodzielnie. Są jednak takie patologie ciąży, że nakazywanie kobietom donoszenie tej ciąży jest fundowaniem okrucieństwa, które jest nakładaniem na kobiety heroizmu. Państwo polskie powinno działać tak, żeby kobiety decydowały się na to, po to jest program rządowy "Za życiem" - przekonywała Lichocka.

- Ustawowe nakazywanie kobiecie decyzji o tym, że tak ma zrobić, uważam za nieludzkie. Natomiast aborcja jest złem i to jest oczywiste. - mówiła posłanka PiS.

- Pani Godek, pajac zupełny Terlikowski, pan Bosak z ugrupowania prorosyjskiego... - zaczęła mówić Lichocka, jednak prowadząca program przerwała jej mówiąc, aby nie obrażała dziennikarzy. - Terlikowski zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - odpowiedziała Lichocka. - Tutaj nie chodzi o życie, chodzi o walkę polityczną - powiedziała. - Jeśli ktoś tak kłamie, tak manipuluje, tak obraża, zachowuje się jak Platforma Obywatelska, jak Ruch Palikota, to to jest walka polityczna. Chodzi o to by rozbić obóz Zjednoczonej Prawicy - dodała Lichocka, oskarżając Terlikowskiego o "sympatie anty-pisowskie" i sympatyzowanie z Markiem Jurkiem po to, by kiedyś powstało ugrupowanie, w którym mógł zająć miejsce.

Lichocka przypomniała, że w 1989 roku departament III SB rozesłał do agentury zestaw pytań, które należy zadawać podczas spotkań z kandydatami "Solidarności", wśród których znalazł się temat aborcji. - Ja bym bardzo chciała, żebyśmy się nie dawali nabrać. To jest ta sama gra, co zawsze - powiedziała posłanka PiS.

Podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Bochni w województwie małopolskim, Lichocka zaznaczyła, że projekt ustawy antyaborcyjnej nie jest projektem partii rządzącej i jest on "firmowany przez Kaję Godek i środowiska, które z PiS mają niewiele wspólnego".

– To projekt bardzo radykalny, który zakłada nadrzędność interesów dziecka nienarodzonego nad życiem i zdrowiem kobiety. Dramatyczny wybór miedzy losem kobiety a nienarodzonego dziecka ten projekt stawia jednoznacznie po stronie nienarodzonego dziecka. Żąda się w projekcie, by kobieta została zmuszona do donoszenia każdej patologicznej ciąży – cytuje wypowiedź posłanki PiS "Fakt". Joanna Lichocka dodała, że projekt ustawy jest na miarę ludzką nieludzki, ale zaznaczyła jednocześnie, że politycy PiS złożyli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o interpretację obecnej ustawy z 1993 roku tak, aby nie można było jej nadużywać do przerywania ciąży w przypadku np. dzieci z zespołem Downa.

Tomasz Terlikowski opublikował w niedzielę na Facebooku wpis, w którym określił sobotnią wypowiedź Joanny Lichockiej jako "tak żenującą, że trudno z nią polemizować". Publicysta przypomniał, że projekt podpisało 800 tysięcy polaków, a jego założenia są dokładnie zbieżne z poprzednim, złożonym za rządów PO, którego odrzucenie Joanna Lichocka krytykowała. - Ta wypowiedź (ale i przynajmniej kilka innych partyjnych koleżanek i kolegów Lichockiej z PiS) pokazuje, że walka między cywilizacją życia a antykulturą śmierci toczy się także w tej partii. Są w niej, żal to powiedzieć, aborcjoniści, którzy oczywiście zapewniają, że generalnie aborcja jest zła, ale... przecież dzieci niepełnosprawne można i trzeba zabijać, bo pomysł, by dać i żyć jest „nieludzki”. Smutne to, ale prawdziwe - podsumował swój wpis Terlikowski.

kh
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. 1270putinluk 26.05.2018

  Istnieje niebezpieczeństwo połączenia Białorusi z Rosją

  Istnieje niebezpieczeństwo integracji Białorusi z Rosją i stworzenia przez nie "połączonego podmiotu prawnego"; prezydentem połączonych państw mógłby zostać Władimir Putin, przedłużając sobie tym samym możliwość sprawowania władzy na Kremlu - powiedział w sobotę dyrektor PISM Sławomir Dębski.

 2. 1270wiezababel 26.05.2018

  "Popatrzmy, jak wygląda dzisiejsza Francja, Szwecja czy Londyn. To jest wieża Babel"

  Jeżeli nie przeprowadzimy zmian demograficznych i nie zachęcimy rodzin, by poprawiły dzietność, to żadna polityka gospodarcza w dłuższej perspektywie nie przyniesie skutków - powiedział w sobotę zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik.

 3. kwiatek 26.05.2018

  Życzenia od premiera Morawieckiego z okazji z Dnia Matki

  Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Matki przekazał mamom najlepsze życzenia. Pamiętajmy o naszych Mamach dzisiaj i we wszystkie pozostałe 364 dni roku! - dodał premier we wpisie na Twitterze.

 4. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 5. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 6. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 7. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 8. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook