Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Licealistka znów uderza: od zdrajcy kwiatów nie chce

28.05.2014

„Kwiatów od zdrajcy nie przyjmuje” - miała powiedzieć premierowi Tuskowi odważna licealistka z Gorzowa. Tusk choć miał błysnąć intelektem i odwagą znów mógł nie być przygotowany na spotkanie z Sokołowską...

Donald Tusk zdobył się na odwagę i po czasie postanowił odpowiedzieć na nokautujące pytanie Marii Sokołowskiej, odważnej licealistki z Gorzowa Wielkopolskiego. Szef rządu złożył wizytę w Gorzowie Wielkopolskim. Przyznał, że jego środowa wizyta właśnie w tym II Liceum Ogólnokształcącym nie jest przypadkowa.

Kilka dni temu Maria Sokołowska zadała Tuskowi pytanie: "Dlaczego udaje patriotę, a jest zdrajcą Polski?" Wtedy Tusk odparł jedynie: "widzę, że masz poczucie humoru" i wszedł na spotkanie.

Teraz do sprawy wrócił sam Tusk. "Jeśli ktoś się poczuł dotknięty, bo to też znalazłem w necie, moim zachowaniem na bulwarze, kiedy powiedziałem do koleżanki, że ma moim zdaniem poczucie humoru, to wydaje mi się, że moja reakcja była całkiem do zniesienia, jak na treść pytania, jakie pod moim adresem padło. Ale mamy różne poziomy wrażliwości, więc jeśli kogoś dotknąłem taką odpowiedzią, to niech nie czuje się urażony" – powiedział premier.

Tłumaczył, że nie wiedział, że młodzi ludzie będą czekali z pytaniami na bulwarze. Dodawał, że był spóźniony i nie miał czasu na dłuższą rozmowę.

Premier Tusk jednak nie był tak odważny, jak można by sądzić. Okazuje się, że misternie planowana wizyta w gorzowskim liceum była dla Tuska bezpieczna. O zabezpieczenie zadbali współpracownicy premiera, którzy wyprosili z sali media.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl ojciec Marii Sokołowskiej relacjonuje jednak spotkanie. „Z krótkiej rozmowy z córką wiem tyle, że nie zadała żadnego pytania. Siedziała na spotkaniu. Była posadzona naprzeciwko premiera. Gdy dostał on kwiaty od uczniów i chciał przekazać je Marysi ona powiedziała, że kwiatów od zdrajcy nie przyjmuje” - relacjonował ojciec licealistki.

Jak widać świetlista postać premiera Tuska nie zmieniła oceny licealistki, która stała się nagle bohaterką mediów. Tusk choć miał błysnąć intelektem i odwagą znów mógł nie być przygotowany na spotkanie z Sokołowską...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. mid-17119055 20.01.2017

  Rafalska: Zasiłki nie zastąpią dochodu

  Liczba bezrobotnych spadła, pracujemy długo i coraz wydajniej. Nie jest więc tak, że każda kobieta, która otrzymała 500+, myśli, że w domu będzie jej najlepiej - powiedziała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 2. dwnld977028815 20.01.2017

  Szefowa KPRP: Polskę i Izrael łączy wiele

  "Wizyta na Bliskim Wschodzie w wymiarze gospodarczym jest niesłychanie istotna”.

 3. 17119114 20.01.2017

  Bochenek: Premier wyznacza ministrom priorytety

  Bochenek powiedział w piątek w Radiu Plus, że przegląd resortów, to dobry moment, żeby dokonać szybkiego podsumowania, tego co działo się w ostatnim roku.

 4. sejm-sdfhgsdfjh-sdfj 19.01.2017

  Prokuratura wszczyna śledztwo ws. posiedzenia Sejmu

  Śledztwo dot. 16 grudnia. Zawiadomienie złożyły PO i Nowoczesna.

 5. olsztyn-smolensk-pamiec-katyn-353t54fc25ccm800x61e3a41c 19.01.2017

  Kolejne ekshumacje do połowy 2017 roku

  Zaplanowane zostały kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik będą przeprowadzane do połowy 2017 r.

 6. mid-17119093-1 19.01.2017

  Prezydent Radomia straci mandat?

  CBA wysłało w czwartek Radzie Miejskiej w Radomiu wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Według CBA to skutek ujawnienia nieprzestrzegania przez niego przepisów ustawy antykorupcyjnej. Witkowski uważa, że nie złamał prawa.

 7. mid-17119057 19.01.2017

  CBOS: Wzrosła liczba zwolenników rządu

  "W pierwszej połowie stycznia do zwolenników rządu zaliczyło się 39 proc. respondentów, przeciwnicy to 32 proc., a 26 proc. wyraziło obojętność wobec obecnego gabinetu" - wynika z sondażu CBOS. Zwolenników rządu jest najwięcej od początku urzędowania premier Beaty Szydło.

 8. mid-17119016 19.01.2017

  Prezydent: Liczę na polsko-izraelską współpracę

  Najlepszą gwarancją światowego pokoju jest solidarna, prowadzona z determinacją obrona porządku opartego na prawie międzynarodowym - powiedział w Izraelu prezydent Andrzej Duda. Kluczowym elementem jest znaczące wzmocnienie potencjału odstraszania - dodał.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook