Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Licealistka znów uderza: od zdrajcy kwiatów nie chce

28.05.2014

„Kwiatów od zdrajcy nie przyjmuje” - miała powiedzieć premierowi Tuskowi odważna licealistka z Gorzowa. Tusk choć miał błysnąć intelektem i odwagą znów mógł nie być przygotowany na spotkanie z Sokołowską...

Donald Tusk zdobył się na odwagę i po czasie postanowił odpowiedzieć na nokautujące pytanie Marii Sokołowskiej, odważnej licealistki z Gorzowa Wielkopolskiego. Szef rządu złożył wizytę w Gorzowie Wielkopolskim. Przyznał, że jego środowa wizyta właśnie w tym II Liceum Ogólnokształcącym nie jest przypadkowa.

Kilka dni temu Maria Sokołowska zadała Tuskowi pytanie: "Dlaczego udaje patriotę, a jest zdrajcą Polski?" Wtedy Tusk odparł jedynie: "widzę, że masz poczucie humoru" i wszedł na spotkanie.

Teraz do sprawy wrócił sam Tusk. "Jeśli ktoś się poczuł dotknięty, bo to też znalazłem w necie, moim zachowaniem na bulwarze, kiedy powiedziałem do koleżanki, że ma moim zdaniem poczucie humoru, to wydaje mi się, że moja reakcja była całkiem do zniesienia, jak na treść pytania, jakie pod moim adresem padło. Ale mamy różne poziomy wrażliwości, więc jeśli kogoś dotknąłem taką odpowiedzią, to niech nie czuje się urażony" – powiedział premier.

Tłumaczył, że nie wiedział, że młodzi ludzie będą czekali z pytaniami na bulwarze. Dodawał, że był spóźniony i nie miał czasu na dłuższą rozmowę.

Premier Tusk jednak nie był tak odważny, jak można by sądzić. Okazuje się, że misternie planowana wizyta w gorzowskim liceum była dla Tuska bezpieczna. O zabezpieczenie zadbali współpracownicy premiera, którzy wyprosili z sali media.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl ojciec Marii Sokołowskiej relacjonuje jednak spotkanie. „Z krótkiej rozmowy z córką wiem tyle, że nie zadała żadnego pytania. Siedziała na spotkaniu. Była posadzona naprzeciwko premiera. Gdy dostał on kwiaty od uczniów i chciał przekazać je Marysi ona powiedziała, że kwiatów od zdrajcy nie przyjmuje” - relacjonował ojciec licealistki.

Jak widać świetlista postać premiera Tuska nie zmieniła oceny licealistki, która stała się nagle bohaterką mediów. Tusk choć miał błysnąć intelektem i odwagą znów mógł nie być przygotowany na spotkanie z Sokołowską...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. szczerskipapSISI 24.05.2017

  Szczerski o szczycie NATO

  Naszym oczekiwaniem jest potwierdzenie trwałości zobowiązań warszawskiego szczytu NATO - powiedział w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiadając udział prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu szefów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

 2. mid-17524148 24.05.2017

  B. właściciel Jet Air przed komisją ds. Amber Gold

  "Pierwszy kontakt z Marcinem P. miałem w czerwcu 2011 r.; dzień po naszym spotkaniu i przedstawieniu propozycji inwestycji w Jet Air przelano nam pieniądze" – mówił były właściciel OLT Jet Air Poland Krzysztof Wicherek w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

 3. mid-17523010 24.05.2017

  Macierewicz: Zobowiązuję się do służby Polsce

  „Trzeba, by na czele rządu stali tacy ludzie, którzy rozumieją, czym jest bezpieczeństwo, patriotyzm i Ojczyzna”.

 4. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 5. mid-17524161 24.05.2017

  Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

  "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"

 6. bkempa1270x714sgs1bs32b2sb 24.05.2017

  Kempa: Budka godzi w moje dobre imię

  „Mam prawo, aby chronić moje dobre imię i będę korzystać z tych instrumentów” - podkreśliła szefowa KPRM.

 7. carac21 24.05.2017

  Airbus Helicopters poszkodowanym?

  Grupa Airbus Helicopters wystąpiła o dołączenie jej w charakterze poszkodowanego do postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień - poinformowała firma w środę PAP.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook