Jedynie prawda jest ciekawa


Liberadzki krytykuje europosłów

14.01.2016

Bogusław Liberadzki, deputowany do Parlamentu Europejskiego, skrytykował działania na antenie Radia Szczecin europosłów należących do Europejskiej Partii Ludowej (w tym polityków PO), którzy oskarżają rząd PiS o „orbanizację”.

Obłuda i podwójne standardy” - tak w skrócie polityk opisał postawę europosłów wobec Polski.

Liberadzki zwraca uwagę, że zupełnie inaczej postępowano wobec Węgier, które są wskazywane jako przykład, z którego czerpią politycy Prawa i Sprawiedliwości.

„Straszą 'orbanizacją Polski', chociaż w przypadku Węgier nie chcieli wszczynać procedury badania samorządności” - powiedział gość „Rozmów pod krawatem”.

Deputowany do Parlamentu Europejskiego przypomniał, że europosłowie partii Viktora Orban i politycy PO znajdują się w jednej frakcji PE.

„Nigdy Europejska Partia Ludowa, w tym także Platforma, nie wytknęły 'orbanizacji' Orbanowi. Orban i jego partia jest nadal członkiem Europejskiej Partii Ludowej. Pytam się dlaczego stosujemy różne miary i dlaczego nie rozpoczęto porządków od własnego domu, żeby zły przykład „orbanizacji” nie rozsiewał się po UE” - zauważył Bogusław Liberadzki.

gah/radioszczecin.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

  1. terlikowski20012018 20.01.2018

    Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

    "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

  2. czaputowicz20012018 20.01.2018

    Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

    Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

  3. Kogut190120181 19.01.2018

    Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

    "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

  4. Petruflickr 19.01.2018

    Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

    - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

  5. Kogut19012018 19.01.2018

    Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

    Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

  6. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

    Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

    Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

  7. 1270ludziesacase 19.01.2018

    Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

    - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook