Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Lepper szantażował Krauzego?

01.09.2013

Czy do długiej listy wątpliwości związanych ze śmiercią Andrzeja Leppera trzeba dopisać kolejny punkt? Jak ujawnia tygodnik "Wprost", były lider Samoobrony mógł szantażować jednego z najbogatszych oligarchów, Ryszarda Krauzego.

Andrzej Lepper mógł szantażować jednego z najbogatszych polskich biznesmenów Ryszarda Krauzego - pisze "Wprost". Tygodnik zastanawia się czy w tej sprawie może chodzić o wiadomości na temat głośnej afery przeciekowej z 2007 roku?

W najbliższym numerze tygodnika ma się znaleźć opis spotkania z biznesmenem znanym zarówno Lepperowi, jak i Krauzemu.

"Na początku 2011 roku, jakieś pół roku przed śmiercią zgłosił się do mnie Andrzej Lepper. Wiedział, że znam się z Ryszardem (Krauze – red.). Lepper wyciągnął mnie na spacer i mówi: 'Jak będą przesłuchiwać mnie i Łyżwińskiego (poseł, bliski współpracownik lidera Samoobrony – red.) to my nic nie powiemy, niech pan to powie Ryszardowi'. Byłem zdziwiony. Pytam Leppera: 'Panie Andrzeju, ale co mam mu powiedzieć?'. Lepper dawał do zrozumienia, że jak Krauze pomoże, da parę złotych, to oni będą dalej milczeć. Nie chciał jasno powiedzieć, o co chodzi. Opowiedziałem o tym Krauzemu, ten odparł: 'Lepper zwariował, znów chce pieniędzy'"- tak relacjonuje biznesmen, którego cytuje tygodnik.

Zdaniem "Wprostu" "powyższa sytuacja świadczy o tym, że Lepper próbował szantażować Krauzego ujawnieniem informacji". "Czy chodzi o wiadomości na temat afery przeciekowej? Sześć lat temu Lepper został ostrzeżony, że Centralne Biuro Antykorupcyjne szykuje przeciw niemu akcję. Przeciek miał do polityka miał pójść właśnie za pośrednictwem Krauzego. Procesowo nie udało się tego dowieść" - przypomina tygodnik.

Wiele jednak mógł zmienić w tej sprawie sam Andrzej Lepper. Już po jego śmierci w mediach pojawiły się informacje, że chciał on ponoć ujawnić, skąd wiedział o operacji CBA w swoim resorcie.

Jeden ze śledczych, którzy zajmowali się tą sprawą, wyjaśnia: "Krauze dobrze znał się z Lepperem, który wówczas pełnił funkcję wicepremiera. Byli po imieniu, ich relacje określiłbym wręcz jako familiarne. Krauze po prostu chciał, żeby przychylny mu polityk pozostał na ważnym stanowisku w rządzie".

Ale to jedynie jedno z możliwych tłumaczeń. Inne zakłada, że akcja wymierzona w Leppera mogłaby doprowadzić do odwołania rządu, a to miało mu zaszkodzić w planach biznesowych.

Bez względu na wyjaśnienia i możliwe hipotezy po śmierci Leppera ujawnienie, skąd dowiedział się on o akcji CBA będzie dużo trudniejsze.

TK,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]
Słowa kluczowe:

Lepper

,

Polska

,

afera gruntowa

,

operacja

,

Krauze

Warto poczytać

 1. dudapapgrygiel 28.05.2017

  Prezydent na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śl.

  Powołaniem i zadaniem chrześcijan jest czynienie dobra wszędzie tam, gdzie brakuje sprawiedliwości i miłości społecznej - mówił abp Wiktor Skworc do uczestników dorocznej pielgrzymki mężczyzn. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 2. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 3. pispapdelmanowicz 28.05.2017

  Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  "Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia" - posłowie PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

 4. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 5. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 6. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 7. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 8. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook