Jedynie prawda jest ciekawa


Lekarz wywiesił kartkę że nie obsługuje pacjentów z PiS. Nie będzie śledztwa

28.03.2018
1270lekarzzuj
Lekarz wywiesił kartkę że nie obsługuje pacjentów z PiS. Nie będzie śledztwa

Prokuratura odmówiła prowadzenia postępowania, którego domagała się poseł PiS Anna Sobecka - poinformowało Radio Zet.

Według informacji radia, prokuratorzy nie doszukali się w postępowaniu lekarza znamion przestępstwa, bowiem po pierwsze lekarz prowadzący prywatny gabinet nie jest funkcjonariuszem publicznym, a po drugie, lekarz nikomu nie odmówił wprost leczenia z uwagi na przynależność partyjną.

Historia doktora Wojciecha Wieczorka z Rumi wstrząsnęła polską opinią publiczną. Po ostatnim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wywiesił on przed swoim prywatnym gabinetem kartkę z napisem "W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z „PiS” ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP”. Mało tego, swoją postawą podzielił się z internautami za pomocą Facebooka. 

- Oczywiście że na wyposażenie swojego gabinetu zarabiałem sam. To co mógłbym dać więcej na WOŚP przeznaczyłam na wyposażenie abym mógł przyjmować Tych którzy akcję Jurka Owsiaka popierają. Tych których to gryzie i bardzo „miło i kulturalnie „ wypowiadają się na tym forum - to mam nadzieję że nigdy nie będą korzystać z „usług wszystkich konowałów „ a tylko tych świętych nawróconych typu dr Chazan. Pozdrawiam – odpowiadał zaskoczonym internautom.

Jak się okazało, Narodowy Fundusz Zdrowia nie mógł nic zrobić w tej sprawie, ponieważ kartka została wywieszona przed prywatnym gabinetem doktora. - NFZ może mi razem z PiS pocałować w ... -  przekonywał w jednym z komentarzy Wieczorek. Tyle, że pracował on również w posiadającej umowę z NFZ przychodni Panaceum, która szybko zakończyła z nim współpracę, a sam lekarz udał się na urlop, który najwyraźniej podziałał na niego jak kubeł zimnej wody, bo w kolejnym wpisie na Facebooku postanowił on załagodzić sprawę. - Miał to być ironiczny, satyryczny żart na temat klauzuli sumienia i hipokryzji w dyskryminacji WOŚP - napisał. Jak przekonywał, nigdy nie odmówił nikomu pomocy lekarskiej powołując się na klauzulę sumienia.

- Wiedzą o tym wszyscy moi pacjenci i oni mogą poświadczyć, że nigdy nie stosowałem, nie stosuję i nie będę stosował segregacji pacjentów według: rasy, płci, wyznania, poglądów politycznych. Zawsze byłem za każdą akcją przynoszącą korzyść dla potrzebujących, niezależnie od instytucji która była jej organizatorem -twierdził w styczniu doktor Wieczorek.

kh/ac
Fot: Twitter/KOW_z_KOD

Warto poczytać

 1. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 2. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 3. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 4. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 5. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 6. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 7. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 8. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook