Jedynie prawda jest ciekawa


Lekarz wywiesił kartkę że nie obsługuje pacjentów z PiS. Nie będzie śledztwa

28.03.2018
1270lekarzzuj
Lekarz wywiesił kartkę że nie obsługuje pacjentów z PiS. Nie będzie śledztwa

Prokuratura odmówiła prowadzenia postępowania, którego domagała się poseł PiS Anna Sobecka - poinformowało Radio Zet.

Według informacji radia, prokuratorzy nie doszukali się w postępowaniu lekarza znamion przestępstwa, bowiem po pierwsze lekarz prowadzący prywatny gabinet nie jest funkcjonariuszem publicznym, a po drugie, lekarz nikomu nie odmówił wprost leczenia z uwagi na przynależność partyjną.

Historia doktora Wojciecha Wieczorka z Rumi wstrząsnęła polską opinią publiczną. Po ostatnim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wywiesił on przed swoim prywatnym gabinetem kartkę z napisem "W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z „PiS” ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP”. Mało tego, swoją postawą podzielił się z internautami za pomocą Facebooka. 

- Oczywiście że na wyposażenie swojego gabinetu zarabiałem sam. To co mógłbym dać więcej na WOŚP przeznaczyłam na wyposażenie abym mógł przyjmować Tych którzy akcję Jurka Owsiaka popierają. Tych których to gryzie i bardzo „miło i kulturalnie „ wypowiadają się na tym forum - to mam nadzieję że nigdy nie będą korzystać z „usług wszystkich konowałów „ a tylko tych świętych nawróconych typu dr Chazan. Pozdrawiam – odpowiadał zaskoczonym internautom.

Jak się okazało, Narodowy Fundusz Zdrowia nie mógł nic zrobić w tej sprawie, ponieważ kartka została wywieszona przed prywatnym gabinetem doktora. - NFZ może mi razem z PiS pocałować w ... -  przekonywał w jednym z komentarzy Wieczorek. Tyle, że pracował on również w posiadającej umowę z NFZ przychodni Panaceum, która szybko zakończyła z nim współpracę, a sam lekarz udał się na urlop, który najwyraźniej podziałał na niego jak kubeł zimnej wody, bo w kolejnym wpisie na Facebooku postanowił on załagodzić sprawę. - Miał to być ironiczny, satyryczny żart na temat klauzuli sumienia i hipokryzji w dyskryminacji WOŚP - napisał. Jak przekonywał, nigdy nie odmówił nikomu pomocy lekarskiej powołując się na klauzulę sumienia.

- Wiedzą o tym wszyscy moi pacjenci i oni mogą poświadczyć, że nigdy nie stosowałem, nie stosuję i nie będę stosował segregacji pacjentów według: rasy, płci, wyznania, poglądów politycznych. Zawsze byłem za każdą akcją przynoszącą korzyść dla potrzebujących, niezależnie od instytucji która była jej organizatorem -twierdził w styczniu doktor Wieczorek.

kh/ac
Fot: Twitter/KOW_z_KOD

Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 4. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 5. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 6. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 7. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 8. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook