Jedynie prawda jest ciekawa


Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

16.01.2018
1270lekarzzuj
Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Coraz częstsze ataki na biura polityków PiS, bezrefleksyjne wylewanie pomyj w internecie i opętańcze wrzaski na demonstracjach KOD i Obywateli RP, to rzeczywistość, jaką zawdzięczamy zwolennikom totalnej opozycji. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

Przykładów nie trzeba długo szukać. Lekarz Wojciech Wieczorek z Rumi,  na jednym z antyrządowych profili na Facebooku z dumą pochwalił się kartką jaką wywiesił przed swoim gabinetem w jednej z rumskich placówek zdrowia:

„W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z „PiS” ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP”. Pod postem zaraz pojawiło się mnóstwo popierających komentarzy i dowodów uznania za „bezkompromisowość”.
Czy jednak placówki medyczne to odpowiednie miejsca do manifestowania swoich poglądów? Czy pacjent udający się do lekarza nie ma prawa być przyjętym niezależnie od tego czy głosuje na PiS, PO, czy Partię Ufoludków?  Sam Wieczorek nie widzi w tym nic złego:

„Oczywiście że na wyposażenie swojego gabinetu zarabiałem sam. To co mógłbym dać więcej na WOŚP przeznaczyłam na wyposażenie abym mógł przyjmować Tych którzy akcję Jurka Owsiaka popierają. Tych których to gryzie i bardzo „miło i kulturalnie „ wypowiadają się na tym forum - to mam nadzieję że nigdy nie będą korzystać z „usług wszystkich konowałów „ a tylko tych świętych nawróconych typu dr Chazan. Pozdrawiam” – buńczucznie odpowiada oponentom.

Wieczorek chyba nie zdaje sobie sprawy, że taka postawa jest nie tylko niemoralna, ale też nielegalna. Unia Europejska, którą zapewne rumski lekarz kocha nad życie, bardzo stanowczo walczy z wszelką dyskryminacją. Czy Wieczorek chce zostać ofiarą europejskiego reżimu?

W jednej z opinii na profilu medyka czytamy: „Jaką pan składał przysięgę, Hipokratesa czy Hipokrytesa? Gdzie się podziała etyka lekarska?” – i to chyba najwłaściwszy komentarz.

fot. Twitter/KOW_z_KOD


Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 3. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 4. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 5. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 6. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook