Jedynie prawda jest ciekawa


Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

16.01.2018
1270lekarzzuj
Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Coraz częstsze ataki na biura polityków PiS, bezrefleksyjne wylewanie pomyj w internecie i opętańcze wrzaski na demonstracjach KOD i Obywateli RP, to rzeczywistość, jaką zawdzięczamy zwolennikom totalnej opozycji. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

Przykładów nie trzeba długo szukać. Lekarz Wojciech Wieczorek z Rumi,  na jednym z antyrządowych profili na Facebooku z dumą pochwalił się kartką jaką wywiesił przed swoim gabinetem w jednej z rumskich placówek zdrowia:

„W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z „PiS” ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP”. Pod postem zaraz pojawiło się mnóstwo popierających komentarzy i dowodów uznania za „bezkompromisowość”.
Czy jednak placówki medyczne to odpowiednie miejsca do manifestowania swoich poglądów? Czy pacjent udający się do lekarza nie ma prawa być przyjętym niezależnie od tego czy głosuje na PiS, PO, czy Partię Ufoludków?  Sam Wieczorek nie widzi w tym nic złego:

„Oczywiście że na wyposażenie swojego gabinetu zarabiałem sam. To co mógłbym dać więcej na WOŚP przeznaczyłam na wyposażenie abym mógł przyjmować Tych którzy akcję Jurka Owsiaka popierają. Tych których to gryzie i bardzo „miło i kulturalnie „ wypowiadają się na tym forum - to mam nadzieję że nigdy nie będą korzystać z „usług wszystkich konowałów „ a tylko tych świętych nawróconych typu dr Chazan. Pozdrawiam” – buńczucznie odpowiada oponentom.

Wieczorek chyba nie zdaje sobie sprawy, że taka postawa jest nie tylko niemoralna, ale też nielegalna. Unia Europejska, którą zapewne rumski lekarz kocha nad życie, bardzo stanowczo walczy z wszelką dyskryminacją. Czy Wieczorek chce zostać ofiarą europejskiego reżimu?

W jednej z opinii na profilu medyka czytamy: „Jaką pan składał przysięgę, Hipokratesa czy Hipokrytesa? Gdzie się podziała etyka lekarska?” – i to chyba najwłaściwszy komentarz.

fot. Twitter/KOW_z_KOD


Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 4. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 5. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 6. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 7. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook