Jedynie prawda jest ciekawa


Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

18.01.2018
1270lekarzzuj
Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi.

Historia doktora Wojciecha Wieczorka z Rumii wstrząsnęła polską opinią publiczną. Po ostatnim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wywiesił on przed swoim prywatnym gabinetem kartkę z napisem "W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z „PiS” ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP”. Mało tego, swoją postawą podzielił się z internautami za pomocą Facebooka. - Oczywiście że na wyposażenie swojego gabinetu zarabiałem sam. To co mógłbym dać więcej na WOŚP przeznaczyłam na wyposażenie abym mógł przyjmować Tych którzy akcję Jurka Owsiaka popierają. Tych których to gryzie i bardzo „miło i kulturalnie „ wypowiadają się na tym forum - to mam nadzieję że nigdy nie będą korzystać z „usług wszystkich konowałów „ a tylko tych świętych nawróconych typu dr Chazan. Pozdrawiam – odpowiadał zaskoczonym internautom.

Jak się okazało, Narodowy Fundusz Zdrowia nie mógł nic zrobić w tej sprawie, ponieważ kartka została wywieszona przed prywatnym gabinetem doktora. - NFZ może mi razem z PiS pocałować w ... - przekonywał w jednym z komentarzy Wieczorek. Tyle, że pracował on również w posiadającej umowę z NFZ przychodni Panaceum, która szybko zakończyła z nim współpracę. Portal wp.pl poinformował, że lekarz udał się teraz na dwutygodniowy urlop.

Najwyraźniej kilka dni wolnego podziałało na lekarza jak kubeł zimnej wody, bo w swoim czwartkowym wpisie na Facebooku postanowił on załagodzić sprawę. - Miał to być ironiczny, satyryczny żart na temat klauzuli sumienia i hipokryzji w dyskryminacji WOŚP - napisał. Jak przekonuje, nigdy nie odmówił nikomu pomocy lekarskiej powołując się na klauzulę sumienia. 

- Wiedzą o tym wszyscy moi pacjenci i oni mogą poświadczyć, że nigdy nie stosowałem, nie stosuję i nie będę stosował segregacji pacjentów według: rasy, płci, wyznania, poglądów politycznych. Zawsze byłem za każdą akcją przynoszącą korzyść dla potrzebujących, niezależnie od instytucji która była jej organizatorem - twierdzi doktor Wieczorek. 

Jak dodaje, zawsze był apolityczny, ale w ostatnich wyborach głosował na... Prawo i Sprawiedliwość! - Miałem nadzieję że są w stanie spojrzeć na Polskę inaczej. Teraz znowu zostanę apolityczny - przekonuje.

- Jako główne zalecenie lekarskie dla wszytkich - trochę więcej dystansu do rzeczywistości wokół nas - podsumował swój wpis doktor Wojciech Wieczorek.




kh
Fot: Twitter/KOW_z_KOD

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 5. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 6. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 7. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook