Jedynie prawda jest ciekawa

Legierski: Absurdalna polityka rządu ws. dopalaczy

14.07.2015

„Dopisujecie kolejne substancje do listy substancji zakazanych, co powoduje, że tego samego dnia, kiedy to prawo wchodzi w życie, pojawiają się nowe substancje, nikomu nieznane” – podkreślił Krystian Legierski, odnosząc się do Stefana Niesiołowskiego, komentując sprawę walki z dopalaczami.

Krystian Legierski i Stefan Niesiołowski, którzy byli gośćmi programu „Fakty po Faktach” (TVN24). 

- Mamy pewien moment, kiedy przewagę mają przestępcy, bandziory, gangsterzy. Za chwilę znajdą się w więzieniu w jakiejś tam części. Wszystkich nigdy nie wyłapiemy - mówił Niesiołowski.

Krystian Legierski zauważył natomiast, że dotychczasowe działania rządu w tej sprawie przyniosły fiasko.

- To, co pan poseł mówi, to jest jakaś tragedia, bo pan nie walczy z gangami, gangsterami, bandziorami, bo gdyby pan to robił i służby, które pod waszymi rządami funkcjonują w tym kraju, to bym panu przyklasnął. Pan walczy ze zwykłymi dzieciakami, użytkownikami narkotyków - powiedział działacz społeczny.

Legierski zauważył, że działania rządu Donalda Tuska doprowadziły jedynie do przeniesienia się sklepów z dopalaczami do sieci.

- Jest pełno stron, gdzie jest telefon, dzwoni się, ktoś przyjeżdża w czasie krótszym niż telepizza i dostarcza panu dowolny dopalacz. Jeśli pan mówi, że to jest pod kontrolą, to mówi pan nieprawdę, to nie jest pod kontrolą - zaznaczył gość „Faktów po Faktach”.

Krystian Legierski stwierdził również, że polityka rządu jest „absurdalnie głupia”.

Tymczasem polityk PO grzmiał, że ludzie, którzy zażywają narkotyki są „głupi i ograniczeni”.

gah/tvn24.pl

[Fot. TVN24]CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook