Jedynie prawda jest ciekawa

Lech Kaczyński - człowiek "Solidarności"

14.08.2012

8 września, w ramach obchodów 32. rocznicy powstania związku, w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej odbędzie się konferencja Lech Kaczyński - człowiek "Solidarności". Podczas konferencji wystąpią m. in. Krzysztof Dośla, Maciej Łopiński, którego Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jest organizatorem konferencji, a także Jarosław Kaczyński.

W części wykładowej konferencji o Lechu Kaczyńskim i jego dokonaniach opowiedzą Dr hab. Sławomir Cenckiewicz [Lech Kaczyński: WZZ, Sierpień ’80 i NSZZ „Solidarność” (1978-1989)], Adam Chmielecki [Lech Kaczyński – wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” (1990-1991)] oraz Janusz Śniadek [Lech Kaczyński i NSZZ „Solidarność” (1991-2010)].

Następnie odbędzie się panel dyskusyjny pt. "Lech Kaczyński i ruch Solidarności", prowadzony przez red. Jacka Karnowskiego, z udziałem m.in. Andrzeja Gwiazdy, Grzegorza Biereckiego, Róży Jancy-Brzozowskiej, Macieja Łopińskiego, Mariusza Muskata, Piotra Semki czy Krzysztofa Wyszkowskiego.

[fot. PAP/Wojtek Szabelski]

Warto poczytać

 1. waszczykowski22092017 23.10.2017

  Waszczykowski krytykuje artykuły we włoskiej prasie. "Są jednostronne"

  Szef dyplomacji Witold Waszczykowski stwierdził, że niektóre artykuły na temat Polski we włoskiej prasie są "skrajnie jednostronne" i w sposób nieprawdziwy przedstawiają sytuację. Tak odniósł się do publikacji między innymi na temat migrantów.

 2. KaminskiWasik23102017 23.10.2017

  Jest już projekt ustawy o jawności życia publicznego. Ma zwiększyć transparentność

  Wzmocnienie przejrzystości państwa poprzez m.in. stworzenie jawnego rejestru umów cywilnoprawnych w sektorze publicznym, nowy wzór jawnych i jednakowych dla wszystkich zobowiązanych oświadczeń majątkowych - zakłada przedstawiony w poniedziałek projekt ustawy o jawności życia publicznego

 3. Rodzina 23.10.2017

  Takich słów oczekujemy w Sejmie! "Fundamentem naszej zbiorowości jest rodzina"

  Pełna rodzina najbardziej opłaca się nam jako wspólnocie, dlatego powinniśmy prowadzić politykę, która zachęca do zakładanie rodziny i usuwa instrumenty zniechęcające np. do zawierania związku małżeńskiego - powiedział wiceminister rodziny Bartosz Marczuk podczas kongresu "Europa Christi".

 4. Rezydenci23102017 23.10.2017

  Radziwiłł: zmiany w rezydenturze są potrzebne

  Od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat zmian dotyczących rezydentury, rozważane są różne scenariusze; rezydentura powinna być narzędziem motywowania do wybierania specjalności, na które jest zapotrzebowanie - uważa szef MZ Konstanty Radziwiłł.

 5. Warszawapoznanskawiki 23.10.2017

  Poseł PiS zapowiada bezpardonową walkę z reprywatyzacyjnymi oszustami

  Chcemy dokonać kontroli reprywatyzacji kamienic w całej Polsce - powiedział w poniedziałek w Kaliszu, członek komisji weryfikacyjnej ds reprywatyzacji w Warszawie, poseł PiS Jan Mosiński.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook