Jedynie prawda jest ciekawa


"Łańcuch Światła" w Warszawie. Kto na czele? Bartosz Kramek. Ten sam który nawoływał do "wyłączenia" rządu

04.12.2017
Kramektt
"Łańcuch Światła" w Warszawie. Kto na czele? Bartosz Kramek. Ten sam który nawoływał do "wyłączenia" rządu

Nawoływał już do "wyłączenia" rządu oraz do nałożenia sankcji na polskich polityków, bronił też europosłów PO głosujących przeciwko Polsce. W niedzielę protestował przed Sądem Najwyższym.

- Niech państwo stanie: wyłączmy rząd! - nawoływał w lipcu Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog. Wówczas w 16 punktach sformułował swój plan mający na celu obalenie rządów PiS. Jak tłumaczył oparł je m. in. na doświadczeniach wyniesionych z misji obserwacji i wsparcia ukraińskiego Euromajdanu.

I choć zarówno Kramek, jak i fundacja szybko stali się obiektem zmasowanego ataku internautów i kontroli ze strony MSZ, to zarówno on, jak i jego żona Ludmiła Kozłowska chętnie angażują się w akcje organizowane przez totalną opozycję.

W niedzielę wieczorem przed Sądem Najwyższym w Warszawie odbył się "Łańcuch Światła" - demonstracja przeciwko m.in. zapisom projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz zmianom w kodeksie wyborczym. Jak szybko zauważył Stanisław Janecki z "Sieci", Kramka widać na samym czele protestu. 


Tymczasem portal wpolityce.pl dotarł do rosyjskich paszportów najważniejszych darczyńców Fundacji Otwarty Dialog, w której Bartosz Kramek pełni funkcję przewodniczącego rady fundacji. Wynika z nich, że szczodrze wspierający niegdyś fundację biznesmeni, mogą swobodnie podróżować po Rosji. Wśród osób, których rosyjski reżim obdarzył zaufaniem poprzez wydanie im paszportu, znaleźli się także brat Ludmiły Kozłowskiej Peter oraz jej matka Sidonia Kozłowska.

- Urzędnicy rosyjskiego imperium szerokim gestem wydawali rodzinie Ludmiły Kozłowskiej oraz darczyńcom FOD oficjalne dokumenty paszportowe. Co ciekawe, paszporty przyznane Peterowi Kozłowskiemu oraz Sidonii Kozłowskiej, rosyjska administracja wydała już po bandyckiej aneksji Krymu w lutym 2014. W przypadku brata szefowej Fundacji Otwarty Dialog, wydanie paszportu nastąpiło 7 czerwca 2014, a w przypadku matki - 11 kwietnia 2014 roku - napisał portal wpolityce.pl

Ale to nie wszystko, bo portal dotarł do listy przelotów Sidonii Kozłowskiej. Znajduje się na niej kilkadziesiąt lotów z Symferopola do Moskwy oraz z Rostowa do Moskwy i z powrotem. - Rosyjskie paszporty w rękach najbliższych, osób, które rzekomo walczą z rosyjskim reżimem muszą budzić zdziwienie - skomentowało wpolityce.pl

Z kolei pod koniec listopada, nawiązując do rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce, Bartosz Kramek wzywał do... nałożenia personalnych sankcji na polski rząd! - Nikt nie chce ich zastosowania, ale ta perspektywa - w przypadku dalszej destrukcji praworządności - musi być wiarygodna - napisał Kramek we wpisie zatytułowanym "Lepsze ryzyko sankcji, niż utrata praworządności. 6 europosłów uratowało honor PO"

kh

Warto poczytać

 1. duda24062018 25.06.2018

  Ważne słowa prezydenta po meczu Polski z Kolumbią!

  Prezydent Andrzej Duda obejrzał w niedzielę mecz Polska-Kolumbia (0:3) w Gdyni w "marynarskiej" Strefie Kibica na ORP Generał Kazimierz Pułaski.

 2. gdynia19062018 25.06.2018

  W Gdyni 25 czerwca o godzinie 11.00 startuje Forum Wizja Rozwoju

  25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz 26 czerwca w Hali Gdynia Arena odbywa się największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

 3. walada23062018 23.06.2018

  Bratobójczy pojedynek w Gdańsku. J. Wałęsa ostro przeciwko P. Adamowiczowi!

  Syn b. prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska.

 4. partia-razem-23062018 23.06.2018

  Partia Razem znalazła sojuszników. Lewicowa formacja zamierza podbić PE

  "Nowy Ład dla Europy" - z takim wspólnym programem Partia Razem oraz inne lewicowe ugrupowania europejskie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zakłada on m.in. europejską płacę minimalną, standaryzację ochrony zdrowia, wdrożenie europejskiego systemu azylowego

 5. walesa24052018 23.06.2018

  Wałęsa dyktatorem? "Wy zrobicie, a mi podziękują"

  Podczas sobotniego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku został powołany Komitet Obywatelski, na czele którego stanął Lech Wałęsa. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer oraz Andrzej Rzepliński

 6. dzien-ojca-23062018 23.06.2018

  Piękne życzenia z okazji dnia ojca od Prezydenta

  Z okazji Dnia Ojca Kancelaria Prezydenta RP złożyła w sobotę na Twitterze życzenia i przypomniała sześciu wybitnych Polaków

 7. zydzi-22062018 22.06.2018

  Ogromne tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu. Zaledwie co 20 nowy obywatel mówi w naszym języku

  Tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu wzrosło w latach 2015-2017 i jest największe w ciągu ostatnich 15 lat.

 8. dorota-grupinska-wpis-22062018 22.06.2018

  Skandaliczny wpis polityk PO! Porównała premiera do Hitlera oraz Stalina

  Dorota Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, za pośrednictwem Facebooka udostępniła zdjęcie, na którym zestawia Mateusza Morawieckiego ze znanymi dyktatorami i zbrodniarzami.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook