Jedynie prawda jest ciekawa

Kutz chce, aby Palikot realizował postulaty RAŚ

14.10.2011

Kazimierz Kutz mówi, że zawrze sojusz z Januszem Palikotem, żeby realizować postulaty... śląskich autonomistów. – To byłoby szkodliwe dla naszego regionu - komentuje Jerzy Polaczek, poseł PiS ze Śląska.

Reżyser i były senator PO mówił o tym w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". - O nie! Nie będę w parlamencie samotnie niósł spraw śląskich. Zamierzam przekazać tę tematykę partii Palikota. Rozmawiam już z nimi, zaczynają interesować się regionalizmem i wiem, że to oni będą lansować śląską problematykę w parlamencie. Będą to robić skutecznie i konkurencyjnie. Dzięki Palikotowi o Śląsku, ale też szerzej - o regionalizmie będzie jeszcze na Wiejskiej głośno. Zaręczam, że to będzie rewolucja! - powiedział Kutz, który od lat sympatyzuje z Ruchem Autonomii Śląska.

Jerzy Polaczek, poseł PiS ze Śląska komentuje sprawę krótko.  – Ta sprawa wymaga bardziej komentarza psychologicznego niż politycznego. Sojusz tych panów byłby ze szkodą dla Śląska, ale z tego, co się orientuję, poseł Palikot nic szczególnego Kutzowi nie proponował, więc na razie nie ma o czym mowić – mówi poseł Polaczek.

MKo

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. mazurek010820171270 20.10.2017

  Ograniczenia handlu w niedziele już od 1 stycznia?

  „Jesteśmy zdeterminowani, aby ograniczenie handlu w niedzielę weszło w życie od 1 stycznia 2018 r.” - powiedziała w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała jednocześnie, że nie wyklucza, aby do projektu zostały wprowadzone poprawki.

 2. KomorowskiFlickr 20.10.2017

  Europoseł Bronisław Komorowski? Były Prezydent szuka dla siebie miejsca w polityce

  O planach Komorowskiego informuje "Fakt". Według gazety, najbardziej prawdopodobne jest że wystartuje on w wyborach do Parlamentu Europejskiego, którego obecna kadencja skończy się w 2019 roku

 3. POFlickr 20.10.2017

  Mazurek zdradziła kto jest dziś największym problemem PO. Nie ma niespodzianki

  PO dalej zajmuje się wyłącznie sobą i swoimi grami personalnymi - stwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana o sobotnią konwencję PO, podczas której m.in. mają być przyjęte zmiany w statucie. Oceniła, że największym problemem PO jest teraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 4. Romaszewskiwiki 20.10.2017

  Romaszewska ostro o PiS: gra nieczysto

  Poprawki PiS do prezydenckich projektów ustaw ws SN i KRS absolutnie nie zasługują na zaakceptowanie - oceniła w piątek doradczyni prezydenta, b. działaczka opozycji z czasów PRL Zofia Romaszewska. Jak oceniła, PiS gra "nieczysto" z prezydentem.

 5. UE 20.10.2017

  Poprawa stosunków między Polską i UE jest możliwa? Prof. Krasnodębski uspokaja

  Istnieje możliwość poprawy relacji między instytucjami Unii Europejskiej a Polską w najbliższym czasie - ocenił w piątek europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski. Jak zauważył, Komisja Europejska wspiera np. polskie projekty energetyczne.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook