Jedynie prawda jest ciekawa


Kutz chce, aby Palikot realizował postulaty RAŚ

14.10.2011

Kazimierz Kutz mówi, że zawrze sojusz z Januszem Palikotem, żeby realizować postulaty... śląskich autonomistów. – To byłoby szkodliwe dla naszego regionu - komentuje Jerzy Polaczek, poseł PiS ze Śląska.

Reżyser i były senator PO mówił o tym w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". - O nie! Nie będę w parlamencie samotnie niósł spraw śląskich. Zamierzam przekazać tę tematykę partii Palikota. Rozmawiam już z nimi, zaczynają interesować się regionalizmem i wiem, że to oni będą lansować śląską problematykę w parlamencie. Będą to robić skutecznie i konkurencyjnie. Dzięki Palikotowi o Śląsku, ale też szerzej - o regionalizmie będzie jeszcze na Wiejskiej głośno. Zaręczam, że to będzie rewolucja! - powiedział Kutz, który od lat sympatyzuje z Ruchem Autonomii Śląska.

Jerzy Polaczek, poseł PiS ze Śląska komentuje sprawę krótko.  – Ta sprawa wymaga bardziej komentarza psychologicznego niż politycznego. Sojusz tych panów byłby ze szkodą dla Śląska, ale z tego, co się orientuję, poseł Palikot nic szczególnego Kutzowi nie proponował, więc na razie nie ma o czym mowić – mówi poseł Polaczek.

MKo

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook