Jedynie prawda jest ciekawa


Kusznierewicz o udziale w kampanii wyborczej PO: to był błąd

28.03.2018
Kucznierewiczscreenshot
Kusznierewicz o udziale w kampanii wyborczej PO: to był błąd

Brał udział w kampaniach wyborczych PO, na jacht zabierał Bronisława Komorowskiego, występował w spotach. Dziś mówi otwarcie: to był błąd.

- To był chyba wyjątek w jakiejś mojej karierze sportowej - tak o swoim udziale w kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej mówi dziś Mateusz Kusznierewicz. W rozmowie z Konradem Piaseckim w Radio Zet żeglarz przekonuje, to że publicznie wypowiadał się o swoich prywatnych preferencjach było błędem. Jednocześnie złoty medalista olimpijski zapewnił, że nie powiedziałby dzisiaj że popiera PiS. - Nie będę nikogo popierał publicznie, ponieważ jestem sportowcem. Zmieniłem swoje nastawienie do tego działania - ucina.

Nawiązując do projektu Polska100, w ramach którego żeglarz zamierza przepłynąć świat jachtem zakupionym przez Polską Fundację Narodową, Kusznierewicz zauważył, że projektem próbował zainteresować decydentów już w 2016 roku, wówczas jednak nie było możliwości aby był on realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do gry wkroczyła jednak w zeszłym roku PFN. - Życzyłbym sobie, żeby tak profesjonalnie prowadzić rozmowy i tak intensywnie pracować - mówi o władzach fundacji Kusznierewicz. 

Żeglarz zauważył, że projekt jest wyzwaniem i rzuceniem się na głęboką wodę. Porównał tego typu promocję do tego, co robią Anglicy, Amerykanie, Francuzi, czy Nowozelandczycy. - Rząd Wielkiej Brytanii dwa lata temu przekazał 8 mln funtów na realizację projektu startu do Pucharu Ameryki - czyli tylko jednych regat, a my weźmiemy udział w kilkunastu - dla akurat mojego kolegi, złotego medalisty olimpijskiego sir Bena Ainslie i jego zespołu. Nowozelandczycy przekazali 25 mln dol. na wsparcie swojego zespołu i nie było nikogo, kto by powiedział: "Głupi pomysł, po co takie pieniądze wydajemy?". Mówili wręcz odwrotnie: "Świetna inwestycja" - tłumaczy Kusznierewicz.

W rozmowie z Konradem Piaseckim pojawiły się szczegóły kosztów wyprawy. Projekt ma rocznie kosztował około 3 miliony złotych, na co składają się między innymi wynagrodzenia za załogi. Do tego dochodzi koszt zakupu jachtu (4-5 milionów złotych) i jego rebranding.

- Gwarantuję państwu, że środki przekazane na realizację projektu "Polska100", jednego z największych projektów sportowych, jakie będą realizowane w najbliższych latach, to będzie najlepsza inwestycja w promocję Polski - przekonuje medalista olimpijski.

kh/radiozet
Fot: RadioZet(screenshot)

Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 4. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 5. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 6. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 7. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 8. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook