Jedynie prawda jest ciekawa


Kusznierewicz o udziale w kampanii wyborczej PO: to był błąd

28.03.2018
Kucznierewiczscreenshot
Kusznierewicz o udziale w kampanii wyborczej PO: to był błąd

Brał udział w kampaniach wyborczych PO, na jacht zabierał Bronisława Komorowskiego, występował w spotach. Dziś mówi otwarcie: to był błąd.

- To był chyba wyjątek w jakiejś mojej karierze sportowej - tak o swoim udziale w kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej mówi dziś Mateusz Kusznierewicz. W rozmowie z Konradem Piaseckim w Radio Zet żeglarz przekonuje, to że publicznie wypowiadał się o swoich prywatnych preferencjach było błędem. Jednocześnie złoty medalista olimpijski zapewnił, że nie powiedziałby dzisiaj że popiera PiS. - Nie będę nikogo popierał publicznie, ponieważ jestem sportowcem. Zmieniłem swoje nastawienie do tego działania - ucina.

Nawiązując do projektu Polska100, w ramach którego żeglarz zamierza przepłynąć świat jachtem zakupionym przez Polską Fundację Narodową, Kusznierewicz zauważył, że projektem próbował zainteresować decydentów już w 2016 roku, wówczas jednak nie było możliwości aby był on realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do gry wkroczyła jednak w zeszłym roku PFN. - Życzyłbym sobie, żeby tak profesjonalnie prowadzić rozmowy i tak intensywnie pracować - mówi o władzach fundacji Kusznierewicz. 

Żeglarz zauważył, że projekt jest wyzwaniem i rzuceniem się na głęboką wodę. Porównał tego typu promocję do tego, co robią Anglicy, Amerykanie, Francuzi, czy Nowozelandczycy. - Rząd Wielkiej Brytanii dwa lata temu przekazał 8 mln funtów na realizację projektu startu do Pucharu Ameryki - czyli tylko jednych regat, a my weźmiemy udział w kilkunastu - dla akurat mojego kolegi, złotego medalisty olimpijskiego sir Bena Ainslie i jego zespołu. Nowozelandczycy przekazali 25 mln dol. na wsparcie swojego zespołu i nie było nikogo, kto by powiedział: "Głupi pomysł, po co takie pieniądze wydajemy?". Mówili wręcz odwrotnie: "Świetna inwestycja" - tłumaczy Kusznierewicz.

W rozmowie z Konradem Piaseckim pojawiły się szczegóły kosztów wyprawy. Projekt ma rocznie kosztował około 3 miliony złotych, na co składają się między innymi wynagrodzenia za załogi. Do tego dochodzi koszt zakupu jachtu (4-5 milionów złotych) i jego rebranding.

- Gwarantuję państwu, że środki przekazane na realizację projektu "Polska100", jednego z największych projektów sportowych, jakie będą realizowane w najbliższych latach, to będzie najlepsza inwestycja w promocję Polski - przekonuje medalista olimpijski.

kh/radiozet
Fot: RadioZet(screenshot)

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 4. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 5. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 6. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 7. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 8. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook