Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kulturysta kandydatem narodowców na prezydenta

17.12.2014

Marian Kowalski będzie kandydować w wyborach prezydenckich w 2015 roku z ramienia Ruchu Narodowego - poinformowały władze tej partii. Silny człowiek na trudne czasy - to jego hasło.

"Sytuacja polityczna w Europie jest mocno niestabilna, dlatego Polska potrzebuje silnego przywództwa. Chcemy silnej prezydentury. Polacy powinni czuć się bezpieczni we własnym państwie" - powiedział Kowalski dziś podczas konferencji prasowej w Warszawie.

"Moim priorytetem będzie zapewnienie młodemu pokoleniu możliwości rozwoju we własnej ojczyźnie" - dodał. Zwrócił też uwagę na to, że Polska powinna prowadzić suwerenną politykę zagraniczną.Kowalski był związany z Obozem Radykalno-Narodowym, został jego rzecznikiem. Współorganizował Marsze Niepodległości. Dwukrotnie kandydował na prezydenta Lublina, skąd pochodzi. Jest wiceprezesem Ruchu Narodowego.

W rozdanej mediom informacji można przeczytać, że Kowalski od 16 roku życia uprawia kulturystykę i trójbój siłowy. Pracował jako instruktor sportowy i przy ochronie imprez. Zapytany o swoją aktualną formę sportową, odpowiedział: "Radzę sobie. Myślę, że jestem w formie.

Myślę, że pozostali kandydaci na prezydenta mieliby duże kłopoty w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej, w której musielibyśmy się zmierzyć, łącznie z warcabami". Jak informuje "Gazeta Wyborcza" Kowalski jest oskarżony o to, że jako szef ochrony w jednym z lubelskich klubów dopuścił się pobicia. Według zastępcy szefa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe Jerzego Gałki, cytowanego przez GW Marianowi Kowalskiemu grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Gazeta przytacza wyjaśnienia polityka: "Nikt nie został pobity. Wyprosiłem tych państwa (gościa z żoną), bo mieli zatarg z innymi osobami w klubie". Kandydatem na prezydenta nie może zostać osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu, ścigana z oskarżenia publicznego za winę umyślną. O weryfikację tych informacji PKW poprosi Krajowy Rejestr Karny, po złożeniu przez komitety list ze 100 tys. podpisów poparcia. 

Do tej pory start w wyborach prezydenckich w 2015 roku zapowiedzieli m.in. Andrzej Duda z PiS i lider Twojego Ruchu Janusz Palikot.

Ryb, PAP

Fot. [PAP/Paweł Supernak]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook