Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz pisze list do prezydenta

17.05.2017

Lider Kukiz'15 apeluje o spotkanie z Andrzejem Dudą.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz zaapelował w liście do prezydenta Andrzeja Dudy o spotkanie, którego tematem miałoby być przygotowania strategii pod obywatelską debatę, dotyczącą nowej konstytucji.

Jak dodał, Kukiz'15 chce się zaangażować w szeroką debatę społeczną ws. nowej konstytucji.

Prezydent podczas uroczystości w święto Konstytucji 3 maja, powiedział, że chce, aby w sprawie konstytucji odbyło się w przyszłym roku referendum - gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak ocenił, naród polski powinien się wypowiedzieć co do przyszłości ustrojowej swojego państwa, na temat m.in. roli prezydenta, Sejmu, Senatu.

"Szanowny panie prezydencie, zarówno ja, jak i całe prezydium klubu poselskiego Kukiz'15, uprzejmie prosimy o spotkanie w celu zaplanowania współpracy oraz przygotowania strategii pod obywatelską debatę, dotyczącą budowy nowej konstytucji" - napisał Kukiz w liście do prezydenta zamieszczonym na Facebooku.

Jak podkreślił, Kukiz'15 - jako trzecia siłą parlamentarna - jest jedynym ruchem, który od samego początku powstania apeluje o podjęcie prac nad budową nowej ustawy zasadniczej. Dodał, że Kukiz'15 ma w całej Polsce struktury, oparte na ludziach, "którzy rozumieją sens zmian systemowych i bezinteresownie służących swoją pracą na rzecz dobra przyszłych pokoleń".

"W imieniu klubu poselskiego Kukiz'15 oraz wszystkich wyborców naszego ruchu społecznego, wyrażam zadowolenie z pana inicjatywy poparcia wysuwanych przez nas postulatów, dotyczących rozpoczęcia ogólnopolskiej debaty konstytucyjnej" - napisał polityk.

Podkreślił też, że Kukiz'15 skupia działaczy i wyborców "w pełni świadomych konieczności zmian ustawy zasadniczej, która jest absolutnym warunkiem upodmiotowienia obywatela oraz przywrócenia suwerenowi realnej władzy w Polsce". "Jest to ogromny potencjał, który warto wykorzystać do przeprowadzenia efektywnej debaty społecznej w zakresie konstruktywnych zmian konstytucyjnych" - przekonywał Kukiz.

"W związku z deklaracją pana prezydenta, dotyczącą napisania nowej konstytucji, która służyć będzie przyszłym pokoleniom Polaków, a nie partiom politycznym, składamy naszą deklarację zaangażowania w możliwie szeroką debatę społeczną" - napisał lider Kukiz'15.

Marcin Gietka

mly/PAP

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 2. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 3. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 4. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 5. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 6. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 7. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 8. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook