Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz kontra… sztabowcy Kukiza!

15.07.2015

- Zrobię wszystko, aby się poukładało. Jednak ani bezpartyjni samorządowcy, ani żaden inny podmiot polityczny nie zdominują tworzącego się Ruchu Kukiza – napisał Paweł Kukiz na Facebooku. W środowiskach wspierających go do tej pory wybuchł konflikt. Muzyk zdecydowanie odpowiada swym sztabowcom z kampanii prezydenckiej, którzy skrytykowali go w liście otwartym.

Atakujący muzyka list został opublikowany na Facebooku przez dolnośląskich Bezpartyjnych Samorządowców – jedną z organizacji, na których była oparta kampania Kukiza. W piśmie pada zarzut, że Kukiz otacza się ludźmi, "o których wcześniej nikt w kampanii nie słyszał, a na pewno nikt nie słyszał o nich, jako zwolennikach JOW-ów i odpartyjnienia kraju". Autorzy listu sugerują też, że Kukiz tworzy "czysto partyjną strukturę, złożoną z różnych skrajnych grup i stronnictw" i stosuje "partyjno-wodzowskie" metody.

- Panowie, Facebook Wam do komunikacji potrzebny? Jaki w tym cel? – odpowiada Kukiz.

Muzyk relacjonuje, również na Facebooku, że na 12 godzin przed publikacją listu rozmawiał telefonicznie Patrykiem Hałaczkiewiczem, szefem jego prezydenckiego sztabu, jednym z sygnatariuszy listu. - Umówiłem się z nim i z Wami na spotkanie w czwartek. Miał Was powiadomić. Nie zrobił tego? – pyta retorycznie Kukiz.

I dodaje: - Zrobię wszystko, aby się poukładało. Jednak ani bezpartyjni samorządowcy ani żaden inny podmiot polityczny nie zdominują tworzącego się Ruchu Kukiza. To Ruch WoJOWników. Tak było, jest i będzie. Inne polityczne byty też mają w nim miejsce, ale z całą pewnością nie kluczowe.

Kukiz wyraża nadzieję, że podczas zaplanowanych na czwartek rozmów wyjaśnione zostaną „pewne wcześniejsze nieporozumienia”, zwłaszcza sprawa „komunikacji i nie wychodzenia przed szereg”.  - Jeśli nie - trudno. Ja nie walczę o władzę i urzędy – zaznacza.

O porozumienie może być trudno, bo Kukiz nie ukrywa co myśli, o niektórych działaczach, którzy dotąd go wspierali. Na Facebooku zamieścił wpis dotyczący Roberta Raczyńskiego, prezydenta Lubina, który – jak donosi „Gazeta Wyborcza” był inicjatorem spotkania, na którym sztabowcy Kukiza mieli zdecydować o zerwaniu współpracy z muzykiem.

- Problem w tym, że od samego początku robił wszystko by przejąc cały Ruch po to by wypromować swoich, którzy od zawsze żyją z naszych podatków. Kiedy się temu ponad miesiąc temu przeciwstawiłem - zaczął się problem. Jeśli nie dojdzie do porozumienia w czwartek, opiszę ze szczegółami – napisał Kukiz.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB

[fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 1270mieszkanieplus 22.03.2018

  Mieszkanie plus: ponad 2 tys. lokali w budowie, kolejne 25 tys. w przygotowaniu

  W ramach programu Mieszkanie plus w budowie jest ponad 2 tys. lokali, kolejne 25 tys. w przygotowaniu. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do mieszkań w II kwartale 2018 roku - wynika z danych BGK Nieruchomości.

 2. 1270sudy 21.03.2018

  Gersdorf: prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów SN

  - Jest prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów Sądu Najwyższego; wejście w życie nowej ustawy o SN doprowadzi do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN - powiedziała w środę I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

 3. 1270studenci 21.03.2018

  Przepychanki przed kurią - to studenci protestują przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję"

  "Edukacja zamiast zakazów", "Aborcja wolna od (o)sądów" - m.in. takie hasła prezentowali studenci pikietujący przed UW przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję". Przeszli też przed siedziby MZ i kurii, gdzie doszło do przepychanek z policją. Wcześniej przed MZ pikietowali przeciwnicy aborcji.

 4. Czaputowicz21032018 21.03.2018

  Czaputowicz wyjaśnia kwestię "białej księgi": to właściwe zaprezentowanie polskich reform

  "Biała księga" dotycząca zmian w systemie sądownictwa to właściwe zaprezentowanie polskich reform - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz. Podkreślił gotowość strony polskiej do wspólnego z KE analizowania tego systemu. Zaznaczył, że w czwartek premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefem KE

 5. Policja14022018 21.03.2018

  Jest akt oskarżenia w sprawie Stachowiaka. Policjanci jedynie przekroczyli uprawnienia?

  Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. policjantom wz. ze śmiercią Igora Stachowiaka. Funkcjonariusze oskarżeni są o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności

 6. PrzybyszAI 21.03.2018

  Nie ma ani odrobiny poczucia wstydu! Przybysz twarzą kampanii proaborcyjnej

  Przybysz wystąpiła w spocie... Amnesty International - organizacji walczącej o prawa człowieka, chyba że tym człowiekiem jest osoba nienarodzona. Piosenkarka w języku migowym mówi "Moje Ciało, Moje Prawa". - Nagłośnij sprawy, na których ci zależy - informuje spot AI

 7. FurgoCzaputowicz 21.03.2018

  PO manipuluje w sprawie korpusu dyplomatycznego podczas expose min. Czaputowicza! Jak jest naprawdę?

  Czy faktycznie korpus dyplomatyczny postanowił opuścić expose ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza? Według posła PO - tak. Prawda jest tymczasem zupełnie inna

 8. padbrusy20032018 20.03.2018

  Wzruszające słowa prezydenta Dudy. "W waszej tragedii są elementy, które można przekuć na dobro"

  Wierzę, że w tragedii, która was dotknęła, są elementy, które mogą zostać przekute na dobro, takie jak wielkie serce i pomoc, którą okazaliście sobie nawzajem, swoim gościom i harcerzom - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek na spotkaniu z wolontariuszami w Brusach.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook