Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz kontra… sztabowcy Kukiza!

15.07.2015

- Zrobię wszystko, aby się poukładało. Jednak ani bezpartyjni samorządowcy, ani żaden inny podmiot polityczny nie zdominują tworzącego się Ruchu Kukiza – napisał Paweł Kukiz na Facebooku. W środowiskach wspierających go do tej pory wybuchł konflikt. Muzyk zdecydowanie odpowiada swym sztabowcom z kampanii prezydenckiej, którzy skrytykowali go w liście otwartym.

Atakujący muzyka list został opublikowany na Facebooku przez dolnośląskich Bezpartyjnych Samorządowców – jedną z organizacji, na których była oparta kampania Kukiza. W piśmie pada zarzut, że Kukiz otacza się ludźmi, "o których wcześniej nikt w kampanii nie słyszał, a na pewno nikt nie słyszał o nich, jako zwolennikach JOW-ów i odpartyjnienia kraju". Autorzy listu sugerują też, że Kukiz tworzy "czysto partyjną strukturę, złożoną z różnych skrajnych grup i stronnictw" i stosuje "partyjno-wodzowskie" metody.

- Panowie, Facebook Wam do komunikacji potrzebny? Jaki w tym cel? – odpowiada Kukiz.

Muzyk relacjonuje, również na Facebooku, że na 12 godzin przed publikacją listu rozmawiał telefonicznie Patrykiem Hałaczkiewiczem, szefem jego prezydenckiego sztabu, jednym z sygnatariuszy listu. - Umówiłem się z nim i z Wami na spotkanie w czwartek. Miał Was powiadomić. Nie zrobił tego? – pyta retorycznie Kukiz.

I dodaje: - Zrobię wszystko, aby się poukładało. Jednak ani bezpartyjni samorządowcy ani żaden inny podmiot polityczny nie zdominują tworzącego się Ruchu Kukiza. To Ruch WoJOWników. Tak było, jest i będzie. Inne polityczne byty też mają w nim miejsce, ale z całą pewnością nie kluczowe.

Kukiz wyraża nadzieję, że podczas zaplanowanych na czwartek rozmów wyjaśnione zostaną „pewne wcześniejsze nieporozumienia”, zwłaszcza sprawa „komunikacji i nie wychodzenia przed szereg”.  - Jeśli nie - trudno. Ja nie walczę o władzę i urzędy – zaznacza.

O porozumienie może być trudno, bo Kukiz nie ukrywa co myśli, o niektórych działaczach, którzy dotąd go wspierali. Na Facebooku zamieścił wpis dotyczący Roberta Raczyńskiego, prezydenta Lubina, który – jak donosi „Gazeta Wyborcza” był inicjatorem spotkania, na którym sztabowcy Kukiza mieli zdecydować o zerwaniu współpracy z muzykiem.

- Problem w tym, że od samego początku robił wszystko by przejąc cały Ruch po to by wypromować swoich, którzy od zawsze żyją z naszych podatków. Kiedy się temu ponad miesiąc temu przeciwstawiłem - zaczął się problem. Jeśli nie dojdzie do porozumienia w czwartek, opiszę ze szczegółami – napisał Kukiz.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB

[fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. board-16666441280 21.01.2017

  MEN przedstawia projekt planów nauczania

  W IV klasie rozpocznie się nauczanie przedmiotowe. Uczniowie będą mieli m.in.: język polski, język obcy nowożytny, matematykę, informatykę, historię i przyrodę.

 2. dwnld1161634114tkalita 21.01.2017

  Tomasz Kalita spoczął na Powązkach

  „Z jego niepospolitymi umiejętnościami był wielką nadzieją polskiej lewicy, ale przede wszystkim polskiej polityki".

 3. mid-17121061 21.01.2017

  Abp Jędraszewski żegnał się z Łodzią

  "Za ten wspólny czas i wspólnie podejmowane wielkie dzieła w wielu wymiarach pragniemy dziś Panu Bogu bardzo serdecznie podziękować".

 4. mid-17121021 21.01.2017

  Msza dziękczynna za posługę kard. Dziwisza

  „Będę się starał nadal służyć archidiecezji krakowskiej” – zapewnił zgromadzonych odchodzący na emeryturę metropolita.

 5. mid-17119112 21.01.2017

  Rafalska: Babcie i dziadkowie to Instytucja

  „Życzę, by znaleźli czas na realizowanie własnych pasji i zainteresowań. By czuli się potrzebni, by jak najdłużej mogli cieszyć się bezinteresowną miłością wnuków”.

 6. mid-17120119 21.01.2017

  Ziobro: Sprawa finansowania Solidarnej Polski jest jasna

  Solidarna Polska była finansowana jak inne partie, a rozliczenia zostały zaakceptowane przez Parlament Europejski - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 7. premierszydlozyczeniadobabcidziadkow 21.01.2017

  Życzenia premier dla babć i dziadków. WIDEO

  „Jesteście opoką naszych rodzin, to wy dajecie naszym dzieciom, swoim wnukom szczęście, radość i ciepło”.

 8. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook