Jedynie prawda jest ciekawa

Kudrycka zapowiada dymisję. Rekonstrukcja - czas start?

15.11.2013

Za dwa tygodnie poznamy nazwisko nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Barbara Kudrycka w Polskim Radiu przyznała, że premier podjął już decyzje o jej zdymisjonowaniu.

"Uważam, że powinna być duża rekonstrukcja i Polacy zasługują na to, żeby pojawili się nowi ministrowie, którzy przedstawią nowe pomysły i z nową energią przystąpią do rządzenia" - mówiła Kudrycka.

Dodała, że rozmawiała z premierem na temat swojej przyszłości.

"Premier jest tego samego zdania, że potrzeba jest nowa energia. Myślę, że również zgadza się ze mną, że potrzebna jest duża rekonstrukcja rządu. O wielkości rekonstrukcji mówiliśmy, mówiliśmy, kiedy to może nastąpić. Z mego punktu widzenia premier tę decyzję już podjął. I niedługo ją ogłosi. Jak sam powiedział w listopadzie" - mówiła minister.

Dodała, że ona chce odejść.

"Z mojego punktu widzenia potrzebni są również nowi ludzie albo przynajmniej nowy minister w nauce i szkolnictwie wyższym. Proszę pamiętać, ja pobiłam wszelkie rekordy. Nigdy minister nauki i szkolnictwa wyższego tak długo nie rządził. To nie jest kwestia tego, że ja się zmęczyłam, czy środowisko mną. (...) Po sześciu latach będę poszukiwać być może nowych wyzwań" - powiedziała Kudrycka.

Nie potwierdziła medialnych doniesień, że swoją przyszłość zamierza wiązać z Parlamentem Europejskim.

Kudrycka pytana była również o to, co będzie robić po odejściu z ministerstwa. "Przede wszystkim pomyślę o sobie. Wyjadę i sobie odpocznę" - mówiła.

W czasie rozmowy zaprezentowała również dość zaskakującą refleksję dotyczącą systemu demokratycznego.

"Na tym polega system demokratyczny, żeby wprowadzać po pewnym czasie osoby, które mają nawet krytyczne spojrzenie na dokonania poprzednika, ale przede wszystkim wielką pasję" - tłumaczyła minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Należy więc liczyć, że premier dokona zmian w rządzie i powołani zostaną nowi politycy Platformy Obywatelskiej do władz. O polską demokrację warto dbać...

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc

[fot. Polskie Radio]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook