Jedynie prawda jest ciekawa


Kto leży w grobie prezydenta Kaczorowskiego?

27.09.2012

Zgodnie z zapowiedziami prokuratury wojskowej, w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych czterech ekshumacji. Śledczy podejrzewają, że doszło do dwóch następnych pomyłek w identyfikacji oraz pochówku ciał ofiary katastrofy smoleńskiej. Jak donosi "Nasz Dziennik" jedna z pomyłek, ma dotyczyć Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.

Zgodnie z ustaleniami śledczych ciało Prezydenta Kaczorowskiego zostało zamienione z ciałem jednego z wojskowych, którzy zginęli w Smoleńsku. "Jako powody potencjalnej zamiany ciał śledczy wskazywali na błędy przy identyfikacji oraz pomyłki służb rosyjskich" - czytamy w "Naszym Dzienniku.

"ND" przypomina słowa prokuratora Ireneusza Szeląga, który na jednej z konferencji prasowych informował, że strona rosyjska przyznaje, że mogło dojść do zamiany ciał. "Z dokumentów rosyjskich wynika, że jeśli doszło do zamiany ciał, to mogło to nastąpić na skutek błędnego rozpoznania przez rodzinę, w jednym przypadku – przez przedstawiciela polskiej instytucji, w dwóch przypadkach – strona rosyjska uznaje, że jeżeli pomylono ciała, to błąd leży po stronie rosyjskiej. Polegał on na tym, że wpisano do dokumentacji nieodpowiednie numery zwłok" - mówił Szeląg.

Warto przypomnieć, że działania strony rosyjskiej oraz wszelkie jej błędy obciążają również stronę polską. Zgodnie z umową polsko-rosyjską z nocy z 10 a 11 kwietnia Polska miała zgodę Rosji na delegowanie przedstawiciela do każdej czynności Rosjan. Do dziś nikt nie wytłumaczył, dlaczego polskie władze nie korzystały z tych zapisów. Nie wiadomo również, dlaczego polscy politycy kłamliwie zapewniali opinię publiczną, że wszystkie procedury są rzetelne, a do pracy Rosjan nie ma zastrzeżeń.

TK
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 3. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 4. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 5. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 6. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 7. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 8. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook