Jedynie prawda jest ciekawa


Kto leży w grobie prezydenta Kaczorowskiego?

27.09.2012

Zgodnie z zapowiedziami prokuratury wojskowej, w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych czterech ekshumacji. Śledczy podejrzewają, że doszło do dwóch następnych pomyłek w identyfikacji oraz pochówku ciał ofiary katastrofy smoleńskiej. Jak donosi "Nasz Dziennik" jedna z pomyłek, ma dotyczyć Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.

Zgodnie z ustaleniami śledczych ciało Prezydenta Kaczorowskiego zostało zamienione z ciałem jednego z wojskowych, którzy zginęli w Smoleńsku. "Jako powody potencjalnej zamiany ciał śledczy wskazywali na błędy przy identyfikacji oraz pomyłki służb rosyjskich" - czytamy w "Naszym Dzienniku.

"ND" przypomina słowa prokuratora Ireneusza Szeląga, który na jednej z konferencji prasowych informował, że strona rosyjska przyznaje, że mogło dojść do zamiany ciał. "Z dokumentów rosyjskich wynika, że jeśli doszło do zamiany ciał, to mogło to nastąpić na skutek błędnego rozpoznania przez rodzinę, w jednym przypadku – przez przedstawiciela polskiej instytucji, w dwóch przypadkach – strona rosyjska uznaje, że jeżeli pomylono ciała, to błąd leży po stronie rosyjskiej. Polegał on na tym, że wpisano do dokumentacji nieodpowiednie numery zwłok" - mówił Szeląg.

Warto przypomnieć, że działania strony rosyjskiej oraz wszelkie jej błędy obciążają również stronę polską. Zgodnie z umową polsko-rosyjską z nocy z 10 a 11 kwietnia Polska miała zgodę Rosji na delegowanie przedstawiciela do każdej czynności Rosjan. Do dziś nikt nie wytłumaczył, dlaczego polskie władze nie korzystały z tych zapisów. Nie wiadomo również, dlaczego polscy politycy kłamliwie zapewniali opinię publiczną, że wszystkie procedury są rzetelne, a do pracy Rosjan nie ma zastrzeżeń.

TK
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 2. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 3. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 4. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 7. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook