Jedynie prawda jest ciekawa


Krzemiński atakuje u Lisa totalną opozycję. Tak ostro nie nazywa ich nikt, nawet po prawej stronie!

13.03.2018
krzeminski13032018
Krzemiński atakuje u Lisa totalną opozycję. Tak ostro nie nazywa ich nikt, nawet po prawej stronie!

W emitowanym na portalu Onet.pl programie "publicystycznym", prowadzonym przez redaktora naczelnego Newsweeka, wystąpił prof. Ireneusz Krzemiński. Gość, znany głównie z krytycznej oceny wobec rządu „dobrej zmiany”, tym razem skupił się na krytyce opozycji. Gospodarza programu musiała zaskoczyć opinia profesora, który w niezwykle mocnych słowach zaatakował „totalną opozycję” nazywając przedstawicieli PO i Nowoczesnej "idiotami".

Tomasz Lis tradycyjnie zajmował się głównie krytyką rządu Prawa i Sprawiedliwości, ale – ku zaskoczeniu gospodarza programu – prof.  Krzemiński był nastawiony wyjątkowo polemicznie i w bardzo ostrych łowach wypowiadał się o „totalnej opozycji”.

Stan opozycji jest fatalny. Ostatnia historia, z tymi zmianami w tej ustawie. Ta zmiana zajmuje tyle, a ta o Ukraińcach tyle, to jest najwyżej półtora strony tekstu. Jeśli przedstawicielka partii Nowoczesna mówi, że ona nie miała czasu, żeby zapoznać się tymi zmianami od wieczora do rana, to przepraszam, ale to jest niepoważneganił Krzemiński.

Dostało się nie tylko politykom Nowoczesnej – Jeśli PO, które jest totalną opozycją (...) nie głosuje przeciwko tej ustawie, w której zawarta jest po prostu kontrola wolności słowa i zasadnicza nierówność miedzy obywatelami i oni nie głosują przeciw, to oni są idiotami, politycznymi idiotami grzmiał profesor.

Wypowiedź Krzemińskiego próbował, dość nieudolnie, przerywać gospodarz programu, ale niestety przegrywał ze stanowczością swojego gościa. 

ac

fot. za onet.pl


Warto poczytać

 1. 1270sudy 21.03.2018

  Gersdorf: prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów SN

  - Jest prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów Sądu Najwyższego; wejście w życie nowej ustawy o SN doprowadzi do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN - powiedziała w środę I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

 2. 1270studenci 21.03.2018

  Przepychanki przed kurią - to studenci protestują przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję"

  "Edukacja zamiast zakazów", "Aborcja wolna od (o)sądów" - m.in. takie hasła prezentowali studenci pikietujący przed UW przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję". Przeszli też przed siedziby MZ i kurii, gdzie doszło do przepychanek z policją. Wcześniej przed MZ pikietowali przeciwnicy aborcji.

 3. Czaputowicz21032018 21.03.2018

  Czaputowicz wyjaśnia kwestię "białej księgi": to właściwe zaprezentowanie polskich reform

  "Biała księga" dotycząca zmian w systemie sądownictwa to właściwe zaprezentowanie polskich reform - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz. Podkreślił gotowość strony polskiej do wspólnego z KE analizowania tego systemu. Zaznaczył, że w czwartek premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefem KE

 4. Policja14022018 21.03.2018

  Jest akt oskarżenia w sprawie Stachowiaka. Policjanci jedynie przekroczyli uprawnienia?

  Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. policjantom wz. ze śmiercią Igora Stachowiaka. Funkcjonariusze oskarżeni są o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności

 5. FurgoCzaputowicz 21.03.2018

  PO manipuluje w sprawie korpusu dyplomatycznego podczas expose min. Czaputowicza! Jak jest naprawdę?

  Czy faktycznie korpus dyplomatyczny postanowił opuścić expose ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza? Według posła PO - tak. Prawda jest tymczasem zupełnie inna

 6. padbrusy20032018 20.03.2018

  Wzruszające słowa prezydenta Dudy. "W waszej tragedii są elementy, które można przekuć na dobro"

  Wierzę, że w tragedii, która was dotknęła, są elementy, które mogą zostać przekute na dobro, takie jak wielkie serce i pomoc, którą okazaliście sobie nawzajem, swoim gościom i harcerzom - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek na spotkaniu z wolontariuszami w Brusach.

 7. Gowin20032018 20.03.2018

  Rząd przyjął reformę Gowina. Polskie uczelnie czeka prawdziwa rewolucja

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook