Jedynie prawda jest ciekawa


Krzemiński atakuje u Lisa totalną opozycję. Tak ostro nie nazywa ich nikt, nawet po prawej stronie!

13.03.2018
krzeminski13032018
Krzemiński atakuje u Lisa totalną opozycję. Tak ostro nie nazywa ich nikt, nawet po prawej stronie!

W emitowanym na portalu Onet.pl programie "publicystycznym", prowadzonym przez redaktora naczelnego Newsweeka, wystąpił prof. Ireneusz Krzemiński. Gość, znany głównie z krytycznej oceny wobec rządu „dobrej zmiany”, tym razem skupił się na krytyce opozycji. Gospodarza programu musiała zaskoczyć opinia profesora, który w niezwykle mocnych słowach zaatakował „totalną opozycję” nazywając przedstawicieli PO i Nowoczesnej "idiotami".

Tomasz Lis tradycyjnie zajmował się głównie krytyką rządu Prawa i Sprawiedliwości, ale – ku zaskoczeniu gospodarza programu – prof.  Krzemiński był nastawiony wyjątkowo polemicznie i w bardzo ostrych łowach wypowiadał się o „totalnej opozycji”.

Stan opozycji jest fatalny. Ostatnia historia, z tymi zmianami w tej ustawie. Ta zmiana zajmuje tyle, a ta o Ukraińcach tyle, to jest najwyżej półtora strony tekstu. Jeśli przedstawicielka partii Nowoczesna mówi, że ona nie miała czasu, żeby zapoznać się tymi zmianami od wieczora do rana, to przepraszam, ale to jest niepoważneganił Krzemiński.

Dostało się nie tylko politykom Nowoczesnej – Jeśli PO, które jest totalną opozycją (...) nie głosuje przeciwko tej ustawie, w której zawarta jest po prostu kontrola wolności słowa i zasadnicza nierówność miedzy obywatelami i oni nie głosują przeciw, to oni są idiotami, politycznymi idiotami grzmiał profesor.

Wypowiedź Krzemińskiego próbował, dość nieudolnie, przerywać gospodarz programu, ale niestety przegrywał ze stanowczością swojego gościa. 

ac

fot. za onet.pl


Warto poczytać

 1. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 2. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 3. walesa24052018 24.05.2018

  Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

  Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

 4. 1270menty01 24.05.2018

  Rosjanin napisał prawdę o pakcie Ribbentrop-Mołotow – został skazany

  Rosja skutecznie walczy z nieprawomyślnością. Od kilku lat eliminuje z internetu i przestrzeni publicznej treści, które mogą godzić w jedyną słuszną wizję świata i historii proponowaną przez Kreml

 5. kacperplazynski22042018 24.05.2018

  "Spółka, w której doszło do awarii w przepompowni ścieków przekazała do Francji 60 milionów zysków"

  "Spółka Saur Neptun Gdańsk (SNG) przekazała w ciągu 10 lat do Francji ponad 60 mln zł zysków; to "łupienie kieszeni" gdańszczan"

 6. 1270duda01 24.05.2018

  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

  Mijają trzy lata od wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pełniąc funkcję głowy państwa Andrzej Duda odwiedził 176 miejscowości w Polsce, złożył 67 wizyt zagranicznych, przyjął 97 szefów państwa, rządów i następców tronu

 7. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

 8. 1270rafalskaelz 23.05.2018

  Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia w sprawę protestu osób niepełnosprawnych mediatora

  Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia mediatora w sprawę protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. "Różne warianty są możliwe" - mówiła minister w środę w Łomży (Podlaskie).

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook