Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kryzys w Ruchu Narodowym

07.09.2013

Przemysław Holocher, były szef ONR, rezygnuje z zasiadania we władzach Ruchu Narodowego. To skutek publikacji jego prywatnych rozmów z żoną i innymi członkami Ruchu.

Były szef ONR Przemysław Holocher zrezygnował ze stanowiska członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Jego decyzja ma związek z opublikowaniem przez jeden z portali jego prywatnych rozmów.

W oświadczeniu Holocher poinformował, że "po licznych przemyśleniach podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego".

"Cała moja 10-letnia działalność dla ruchu narodowego, podyktowana była troską o organizacje, którym przewodziłem lub które wspierałem, co nie oznacza, że nie popełniłem w tym czasie błędów i uchybień. Ludzie są tylko ludźmi" - podkreślił.

W ocenie Holochera wyciek prywatnej korespondencji jest "okazją do ataku na Ruch Narodowy, a także - co jest bardziej haniebne - na jego prywatność i rodzinę". "Ja jestem tylko jednostką, Ruch Narodowy to coś znacznie więcej" - dodał.

Zaapelował jednocześnie "o powściągliwość i zdrowy rozsądek, gdyż korespondencja ta jest wykorzystywana do budowania fałszywego obrazu Ruchu Narodowego". "Wszystkich tych, którzy mogli się poczuć lub poczuli się urażeni treścią niektórych wpisów, niezależnie od ich prawdziwości, przepraszam" - napisał w oświadczeniu Holocher. "Jednocześnie proszę o tonowanie złych emocji, które wbrew moim intencjom, w zbiorze ujawnionych danych wybrzmiały. Dzisiaj jak nigdy przedtem konieczna jest jedność Ruchu Narodowego" - zaznaczył Holocher.

Zapewnił, że rezygnacja ze stanowiska w Radzie Decyzyjnej RN nie kończy jego działalności w ruchu narodowym. Pytany, jaka będzie teraz jego rola w Ruchu Narodowym, powiedział, że "musi przemyśleć jeszcze kilka spraw".

Portal WikiLeaks opublikował prywatne rozmowy Holochera z jego żoną i innymi członkami Ruchu Narodowego. W ujawnionych materiałach pojawiają się też rozmowy z Pawłem Kukizem dot. m.in. przygotowań do marszu z 11 listopada 2012 roku.

TK,PAP
[Fot. Youtube.pl]
Słowa kluczowe:

Ruch Narodowy

,

afera

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. mid-16501078 01.05.2016

  1 maja w Polsce

  Podczas spotkań 1-majowych organizowanych w całym kraju przede wszystkim przez środowiska lewicowe upominano się o prawa pracowników.

 2. andrzejwkaliszuSI 01.05.2016

  Prezydent Duda na pielgrzymce ludzi pracy

  "Z całą pewnością Polska jest dzisiaj w lepszym stanie niż była w 1989 roku, ale trzeba popatrzeć spokojnie i powiedzieć tak: nie wszystko zostało zrobione dobrze" - powiedział prezydent podczas tych uroczystości.

 3. НочныеВолки1 01.05.2016

  SG nie wpuściła "Nocnych Wilków" do Polski

  Straż Graniczna w Terespolu (Lubelskie) nie wpuściła w niedzielę do Polski międzynarodowej grupy motocyklistów deklarujących, że są z klubu "Nocne Wilki".

 4. 1Sanok,BlessingoftheholywateratCathedral 01.05.2016

  Prawosławni świętują Wielkanoc

  Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich rozpoczęli w niedzielę obchody świąt wielkanocnych.

 5. mid-16501060 01.05.2016

  Pochód 1 majowy w Warszawie

  "Polska dla wszystkich, nie tylko dla bogatych" - pod takim hasłem manifestuje w niedzielę w Warszawie Ruch Sprawiedliwości Społecznej, założony przez Piotra Ikonowicza.

 6. maxresdefault 01.05.2016

  Pomnik smoleński na Krakowskim Przedmieściu

  Nie ma powodów historycznych, projektowych czy konserwatorskich, aby pomnik upamiętniający tych, którzy zginęli w Smoleńsku stanął na jednej z najpopularniejszych ulic stolicy, mówił architekt w programie „Dzieje się na żywo” w portalu Wirtualna Polska.

 7. lic9 01.05.2016

  Od jesieni można wstępować do Wojsk Obrony Terytorialnej

  Od jesieni do WKU będą mogli się zgłaszać ochotnicy na żołnierzy tworzonych właśnie Wojsk Obrony Terytorialnej. O przyjęcie może ubiegać się każdy, kto spełni wymagania zdrowotne.

 8. FlattenedRoundPills 01.05.2016

  Nowa lista leków refundowanych

  Od niedzieli zacznie obowiązywać nowa lista leków refundowanych, na której znajdą się 73 nowe produkty dostępne w aptekach.

Facebook