Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kryzys w Ruchu Narodowym

07.09.2013

Przemysław Holocher, były szef ONR, rezygnuje z zasiadania we władzach Ruchu Narodowego. To skutek publikacji jego prywatnych rozmów z żoną i innymi członkami Ruchu.

Były szef ONR Przemysław Holocher zrezygnował ze stanowiska członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Jego decyzja ma związek z opublikowaniem przez jeden z portali jego prywatnych rozmów.

W oświadczeniu Holocher poinformował, że "po licznych przemyśleniach podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego".

"Cała moja 10-letnia działalność dla ruchu narodowego, podyktowana była troską o organizacje, którym przewodziłem lub które wspierałem, co nie oznacza, że nie popełniłem w tym czasie błędów i uchybień. Ludzie są tylko ludźmi" - podkreślił.

W ocenie Holochera wyciek prywatnej korespondencji jest "okazją do ataku na Ruch Narodowy, a także - co jest bardziej haniebne - na jego prywatność i rodzinę". "Ja jestem tylko jednostką, Ruch Narodowy to coś znacznie więcej" - dodał.

Zaapelował jednocześnie "o powściągliwość i zdrowy rozsądek, gdyż korespondencja ta jest wykorzystywana do budowania fałszywego obrazu Ruchu Narodowego". "Wszystkich tych, którzy mogli się poczuć lub poczuli się urażeni treścią niektórych wpisów, niezależnie od ich prawdziwości, przepraszam" - napisał w oświadczeniu Holocher. "Jednocześnie proszę o tonowanie złych emocji, które wbrew moim intencjom, w zbiorze ujawnionych danych wybrzmiały. Dzisiaj jak nigdy przedtem konieczna jest jedność Ruchu Narodowego" - zaznaczył Holocher.

Zapewnił, że rezygnacja ze stanowiska w Radzie Decyzyjnej RN nie kończy jego działalności w ruchu narodowym. Pytany, jaka będzie teraz jego rola w Ruchu Narodowym, powiedział, że "musi przemyśleć jeszcze kilka spraw".

Portal WikiLeaks opublikował prywatne rozmowy Holochera z jego żoną i innymi członkami Ruchu Narodowego. W ujawnionych materiałach pojawiają się też rozmowy z Pawłem Kukizem dot. m.in. przygotowań do marszu z 11 listopada 2012 roku.

TK,PAP
[Fot. Youtube.pl]
Słowa kluczowe:

Ruch Narodowy

,

afera

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. 16630019 30.06.2016

  Macierewicz o Czarnogórze w NATO

  "To współdziałanie w ramach NATO oraz bilateralne, jesteśmy o tym przekonani, będzie bardzo korzystne" - powiedział szef MON.

 2. mid-16629064 30.06.2016

  Sejmowa komisja dot. TK kończy pracę

  Opozycja jest oburzona przebiegiem i efektem prac komisji.

 3. jaskowiak1 30.06.2016

  Prezydent Poznania usprawiedliwia KOD-owców

  "To reakcja mieszkańców na decyzję szefa MON" - powiedział Jacek Jaśkowiak.

 4. superziobroSI 29.06.2016

  Ziobro walczy o jawność rozpraw

  "Warto dążyć do modelu skandynawskiego, zakładającego pełną transparentność. Nie bójmy się mediów, nie bójmy się jawności".

 5. zasciSI 29.06.2016

  Błaszczak: nie grożą nam zamachy

  "Nie mam żadnych sygnałów ze strony służb o zagrożeniu terrorystycznym, ale oczywiście monitorujemy sytuację. W Polsce na lotniskach już są wzmożone kontrole".

 6. fot-andrzelika 29.06.2016

  Wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami

  Resort sprawiedliwości chce rozwiązać problem niskim kar za okrucieństwo wobec zwierząt.

 7. krs-stef 29.06.2016

  KRS zajmie się sprawą niepowołanych przez prezydenta sędziów

  W przyszłym tygodniu Krajowa Rada Sądownictwa zajmie się sprawą odmowy powołania przez prezydenta 10 kandydatów wskazanych przez Radę do pełnienia urzędu sędziego - zapowiedział rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek.

 8. poznanskiczerwiecSI 29.06.2016

  Hołd ofiarom Poznańskiego Czerwca

  Polska składa hołd bohaterom powstania z czerwca 1956 r., którzy obudzili wielkie pragnienie wolności i suwerenności w Polakach i nie tylko - mówił prezydent Andrzej Duda podczas głównych uroczystości w 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca. W raz z nim Polakom dziękował prezydent Węgier Janos Ader.

CS312fotMINI

Czas Stefczyka 132/2016

PDF (5,28 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook