Jedynie prawda jest ciekawa


Krystyna Pawłowicz obnażyła kłamstwa opozycji

03.07.2018
1270gasiukpawlowicz
Krystyna Pawłowicz obnażyła kłamstwa opozycji

Takiej profesor Krystyny Pawłowicz bardzo nam brakowało. Poseł, która w ostatnim czasie kilkakrotnie przesadzała ze swoimi emocjonalnymi opiniami, w końcu zrobiła to, czym zyskała uznanie tysięcy wyborców – w chłodny i rzeczowy sposób obnażyła mizerię intelektualną opozycji. Wystarczył jeden wpis na Twitterze, by pokazać, jak bardzo drugiej stronie brakuje argumentów merytorycznych.

Pawłowicz, która, jako prawnik zjadła zęby na prawie administracyjnym i przez lata była jednym z najbardziej cenionych polskich ekspertów w tej dziedzinie (między innymi w latach 90-tych była autorem „Raportu dla rządu o centralnych organach administracji rządowej”), z profesorską precyzją wypunktowała prominentną posłankę Nowoczesnej Kamilę Gasiuk-Pihowicz, skądinąd magister prawa.

- Komisja wszczyna postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w celu ochrony niezależności Sądu Najwyższego – napisała na Twitterze Gasiuk-Pihowicz.

Krystyna Pawłowicz od razu wykazała niekompetencję koleżanki z sejmowych ław:

Proszę Pani, przecież to w ogóle nie należy do unijnych kompetencji...Pani nie zna też swych rodzinnych unijnych traktatów... Proszę przeczytać artykuły 2 - 6 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej,oraz dołączony do Traktatów Protokół Brytyjski.


Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 3. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 4. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 5. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 6. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook