Jedynie prawda jest ciekawa


Krym jest już rosyjski?

02.03.2014

W Kijowie jest nowy rząd, który może Ukraińcom rosyjskojęzycznym, ze wschodu i południa Ukrainy, dać to, czego Wiktor Janukowycz nie był w stanie wyegzekwować, czyli pieniądze od międzynarodowych organizacji – powiedział Ryszard Czarnecki w programie „Woronicza 17”.

W programie „Woronicza 17” politycy zastanawiali się, jak może rozwinąć się sytuacja na Ukrainie i jaki ruch wykona prezydent Rosji Władimir Putin.

Zdaniem Ludwika Dorna (Solidarna Polska) „celem Rosji jest doprowadzenie do degradacji Ukrainy. To już się dzieje pod groźbą interwencji. Jednak bezpośredniej interwencji na Ukrainie, pomijając Krym, nie będzie”.

Z opinią posła SP zgodził się Jerzy Wenderlich (SLD), który uważa, że Rosja będzie potęgować zimną wojnę. „Moskwa tym zamieszaniem chce jeszcze bardziej zdestabilizować gospodarczo Ukrainę, ponieważ przy najlepszej woli żaden Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Unia Europejska, czy USA nie wpakują tam żadnych pieniędzy, żeby się utopiły” – zawyrokował.

Artur Dębski (Twój Ruch) uważa, że Krym jest już rosyjski. – Światowa opinia będzie przez jakiś czas krzyczeć i straszyć embargiem, co w przypadku Rosji jest kuriozalne. Rosjanie mogą doprowadzić do takiej sytuacji, że opinia publiczna odwróci sympatię od Ukrainy. Mówię po prostu i brutalnie o prowokacji – powiedział.

Ryszard Czarnecki (PiS) ocenił, że sytuacja Ukrainy jest zupełnie inna niż kilka tygodni temu, a Władimir Putin Ukrainę zaczyna przegrywać. – W Kijowie jest nowy rząd, który może Ukraińcom rosyjskojęzycznym, ze wschodu i południa Ukrainy, dać to, czego Wiktor Janukowycz nie był w stanie wyegzekwować, czyli pieniądze od międzynarodowych organizacji – powiedział. Polityk dodał, że „z taką marchewką” rząd Arsenija Jaceniuka może stabilizować sytuację w kraju.

Andrzej Halicki (PO) zgadza się, że Putin przegrywa Ukrainę, ale jednak nie całą. – Prezydent Rosji uruchamia plan B, straszy wojną. Putin chce, żeby Ukraina się rozpadła, przez między innymi wmawianie Zachodowi, że rząd ukraiński nie jest partnerem wiarygodnym – powiedział.

Z kolei Eugeniusz Grzeszczak (PSL) podziela pogląd o planie B Putina. – Rosja będzie prężyć muskuły, ale do otwartego kryzysu nie dojdzie – powiedział.

TVPInfo, lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270sudy 21.03.2018

  Gersdorf: prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów SN

  - Jest prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów Sądu Najwyższego; wejście w życie nowej ustawy o SN doprowadzi do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN - powiedziała w środę I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

 2. 1270studenci 21.03.2018

  Przepychanki przed kurią - to studenci protestują przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję"

  "Edukacja zamiast zakazów", "Aborcja wolna od (o)sądów" - m.in. takie hasła prezentowali studenci pikietujący przed UW przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję". Przeszli też przed siedziby MZ i kurii, gdzie doszło do przepychanek z policją. Wcześniej przed MZ pikietowali przeciwnicy aborcji.

 3. Czaputowicz21032018 21.03.2018

  Czaputowicz wyjaśnia kwestię "białej księgi": to właściwe zaprezentowanie polskich reform

  "Biała księga" dotycząca zmian w systemie sądownictwa to właściwe zaprezentowanie polskich reform - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz. Podkreślił gotowość strony polskiej do wspólnego z KE analizowania tego systemu. Zaznaczył, że w czwartek premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefem KE

 4. Policja14022018 21.03.2018

  Jest akt oskarżenia w sprawie Stachowiaka. Policjanci jedynie przekroczyli uprawnienia?

  Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. policjantom wz. ze śmiercią Igora Stachowiaka. Funkcjonariusze oskarżeni są o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności

 5. PrzybyszAI 21.03.2018

  Nie ma ani odrobiny poczucia wstydu! Przybysz twarzą kampanii proaborcyjnej

  Przybysz wystąpiła w spocie... Amnesty International - organizacji walczącej o prawa człowieka, chyba że tym człowiekiem jest osoba nienarodzona. Piosenkarka w języku migowym mówi "Moje Ciało, Moje Prawa". - Nagłośnij sprawy, na których ci zależy - informuje spot AI

 6. FurgoCzaputowicz 21.03.2018

  PO manipuluje w sprawie korpusu dyplomatycznego podczas expose min. Czaputowicza! Jak jest naprawdę?

  Czy faktycznie korpus dyplomatyczny postanowił opuścić expose ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza? Według posła PO - tak. Prawda jest tymczasem zupełnie inna

 7. padbrusy20032018 20.03.2018

  Wzruszające słowa prezydenta Dudy. "W waszej tragedii są elementy, które można przekuć na dobro"

  Wierzę, że w tragedii, która was dotknęła, są elementy, które mogą zostać przekute na dobro, takie jak wielkie serce i pomoc, którą okazaliście sobie nawzajem, swoim gościom i harcerzom - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek na spotkaniu z wolontariuszami w Brusach.

 8. Gowin20032018 20.03.2018

  Rząd przyjął reformę Gowina. Polskie uczelnie czeka prawdziwa rewolucja

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook