Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Krym jest już rosyjski?

02.03.2014

W Kijowie jest nowy rząd, który może Ukraińcom rosyjskojęzycznym, ze wschodu i południa Ukrainy, dać to, czego Wiktor Janukowycz nie był w stanie wyegzekwować, czyli pieniądze od międzynarodowych organizacji – powiedział Ryszard Czarnecki w programie „Woronicza 17”.

W programie „Woronicza 17” politycy zastanawiali się, jak może rozwinąć się sytuacja na Ukrainie i jaki ruch wykona prezydent Rosji Władimir Putin.

Zdaniem Ludwika Dorna (Solidarna Polska) „celem Rosji jest doprowadzenie do degradacji Ukrainy. To już się dzieje pod groźbą interwencji. Jednak bezpośredniej interwencji na Ukrainie, pomijając Krym, nie będzie”.

Z opinią posła SP zgodził się Jerzy Wenderlich (SLD), który uważa, że Rosja będzie potęgować zimną wojnę. „Moskwa tym zamieszaniem chce jeszcze bardziej zdestabilizować gospodarczo Ukrainę, ponieważ przy najlepszej woli żaden Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Unia Europejska, czy USA nie wpakują tam żadnych pieniędzy, żeby się utopiły” – zawyrokował.

Artur Dębski (Twój Ruch) uważa, że Krym jest już rosyjski. – Światowa opinia będzie przez jakiś czas krzyczeć i straszyć embargiem, co w przypadku Rosji jest kuriozalne. Rosjanie mogą doprowadzić do takiej sytuacji, że opinia publiczna odwróci sympatię od Ukrainy. Mówię po prostu i brutalnie o prowokacji – powiedział.

Ryszard Czarnecki (PiS) ocenił, że sytuacja Ukrainy jest zupełnie inna niż kilka tygodni temu, a Władimir Putin Ukrainę zaczyna przegrywać. – W Kijowie jest nowy rząd, który może Ukraińcom rosyjskojęzycznym, ze wschodu i południa Ukrainy, dać to, czego Wiktor Janukowycz nie był w stanie wyegzekwować, czyli pieniądze od międzynarodowych organizacji – powiedział. Polityk dodał, że „z taką marchewką” rząd Arsenija Jaceniuka może stabilizować sytuację w kraju.

Andrzej Halicki (PO) zgadza się, że Putin przegrywa Ukrainę, ale jednak nie całą. – Prezydent Rosji uruchamia plan B, straszy wojną. Putin chce, żeby Ukraina się rozpadła, przez między innymi wmawianie Zachodowi, że rząd ukraiński nie jest partnerem wiarygodnym – powiedział.

Z kolei Eugeniusz Grzeszczak (PSL) podziela pogląd o planie B Putina. – Rosja będzie prężyć muskuły, ale do otwartego kryzysu nie dojdzie – powiedział.

TVPInfo, lz

[fot: PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

Rosja Ukraina

,

Ryszard Czarnecki

,

rozmowa

Warto poczytać

 1. siemoniak-stare 22.05.2017

  Siemoniak atakuje Wojska Obrony Terytorialnej

  Były szef MON krytykuje nowy rodzaj sił zbrojnych powołany przez Antoniego Macierewicza.

 2. mid-17522108 22.05.2017

  Prezydent Duda: Singapur jest naszym ważnym partnerem

  "Pan prezydent Singapuru dokonał szerszego otwarcia drzwi na współpracę i za to bardzo serdecznie dziękuję" - podkreślił prezydent otwierając Polsko-Singapurskie Forum Biznesowe.

 3. SiedzibaTelewizjiPolskiejwWarszawie2017 22.05.2017

  TVP: Zarzuty o cenzurowaniu festiwalu w Opolu są nieprawdziwe

  - Zarzuty o funkcjonowaniu cenzury artystów występujących na Festiwalu Opole 2017 są nieprawdziwe i naruszają dobre imię spółki - oświadczyła w poniedziałek TVP.

 4. kownacki 22.05.2017

  Kownacki: Caracale to największa afera Platformy

  Wiceminister obrony odpowiada na ataki polityków opozycji.

 5. ciarkaSITVPinfo 22.05.2017

  Dymisje w dolnośląskiej policji

  - Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez szefa MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków - poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 6. mid-epa05979655 22.05.2017

  Wałęsa kpi z ABW: Wyczyściłem wszystko

  - Wyczyściłem wszystko, więc mogą do mnie przyjść - mówi Lech Wałęsa nt. informacji, że ABW będzie chciała sprawdzić dokumenty, które niedawno opublikował w internecie.

 7. mac65 22.05.2017

  Platforma chce do środy dokumenty z MON

  Posłowie PO wystosowali w poniedziałek pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza, by udostępnił im kolejne dokumenty ws. zakupu śmigłowców dla wojska.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook