Jedynie prawda jest ciekawa


KRRiT studzi TVP

09.04.2014

Spoty wyborcze jednak będą emitowane na ogólnopolskich kanałach telewizji publicznej. TVP chciała emisji jedynie z niszowym TVP Info.

Udało się obronić prawa demokratyczne – spoty kampanijne będą emitowane przez TVP1 i TVP2 w czasie kampanii do Parlamentu Europejskiego. Telewizja publiczna chciała spoty emitować jedynie w TVP Info, o znacznie mniejszym zasięgu.

Zakusy Telewizji Polskiej oznaczały atak na prawa opozycji, która zostałaby pozbawiona możliwości szerokiego oddziaływania na opinię publiczną w czasie kampanii wyborczej. Jeśli udałoby się TVP przeforsować zmiany, rządzący mieliby jeszcze silniejszą pozycję niż obecnie.

Zmiana decyzji to jednak nie wynik refleksji telewizyjnych decydentów. Na zmiany, na których zależało TVP, nie zgodziła się KRRiT.

Zdaniem TVP emisja spotów to dla niej spore straty, ponieważ cenny czas antenowy telewizja musi oddać komitetom wyborczym (spoty partyjne musi nadawać bezpłatnie w najlepszym czasie antenowym przed każdymi wyborami jako część swej misji).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji się z tym jednak nie zgodziła. Zasięgnęła nawet opinii Państwowej Komisji Wyborczej, która wskazała, że takie ruchy byłyby sprzeczne z kodeksem wyborczym.

TK,”GW”
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Strazpozarnawiki 22.06.2018

  Bilans ostatniej nocy- ranni, pożary i tysiące ludzi bez prądu

  Strażacy interweniowali ponad 4,3 tys. razy po nawałnicach, które w czwartek przeszły nad Polską - podał w piątek rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Podczas burz 10 osób zostało poszkodowanych. Nadal 74 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu.

 2. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 3. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 4. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 5. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 6. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook