Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

KRRiT studzi TVP

09.04.2014

Spoty wyborcze jednak będą emitowane na ogólnopolskich kanałach telewizji publicznej. TVP chciała emisji jedynie z niszowym TVP Info.

Udało się obronić prawa demokratyczne – spoty kampanijne będą emitowane przez TVP1 i TVP2 w czasie kampanii do Parlamentu Europejskiego. Telewizja publiczna chciała spoty emitować jedynie w TVP Info, o znacznie mniejszym zasięgu.

Zakusy Telewizji Polskiej oznaczały atak na prawa opozycji, która zostałaby pozbawiona możliwości szerokiego oddziaływania na opinię publiczną w czasie kampanii wyborczej. Jeśli udałoby się TVP przeforsować zmiany, rządzący mieliby jeszcze silniejszą pozycję niż obecnie.

Zmiana decyzji to jednak nie wynik refleksji telewizyjnych decydentów. Na zmiany, na których zależało TVP, nie zgodziła się KRRiT.

Zdaniem TVP emisja spotów to dla niej spore straty, ponieważ cenny czas antenowy telewizja musi oddać komitetom wyborczym (spoty partyjne musi nadawać bezpłatnie w najlepszym czasie antenowym przed każdymi wyborami jako część swej misji).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji się z tym jednak nie zgodziła. Zasięgnęła nawet opinii Państwowej Komisji Wyborczej, która wskazała, że takie ruchy byłyby sprzeczne z kodeksem wyborczym.

TK,”GW”
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

Facebook