Jedynie prawda jest ciekawa


Kownacki: Nie zgadzam się z logiką orzeczenia KIO

05.04.2017

Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" odniósł się do orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, która stwierdziła, że zakup samolotów średnich do przewozu najważniejszych osób w państwie w trybie bezprzetargowym był naruszeniem prawa.

-Nie zgadzam się z logiką tego orzeczenia, ale zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki prawne, musimy się najpierw zapoznać z pisemnym uzasadnieniem KIO- stwierdził minister. Kownacki dodał, że to orzeczenie i tak nie skutkuje unieważnieniem kontraktu z Boeingiem. Minister ocenił jednocześnie zachowanie opozycji, która twierdzi, że decyzja KIO może spowodować nałożenie na państwo wysokich odszkodowań, jako żenujące. -Już kiedyś mówiłem, że opozycja nie powinna  wypowiadać się w sprawie zakupu samolotów do przewozu najważniejszych osób w państwie. I takiej przyzwoitości bym od nich oczekiwał po tym, co mają na sumieniu- zaznaczył Kownacki.

Dodał, że Platforma przez 8 lat - świadomie lub przez swoją nieporadność- nie była w stanie kupić samolotów, co jest ważne ze względu na interes bezpieczeństwa państwa. -Oferta Boeinga była najtańsza z możliwych, to był jedyny wybór, jakiego mogliśmy dokonać- stwierdził minister. Polityk przypomniał również, że służby przyglądały się zakupowi samolotów. 

fot.[You Tube/Świdnik wysokich lotów]

pc/"Nasz Dziennik"

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 3. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 4. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 5. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 6. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 7. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 8. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook