Jedynie prawda jest ciekawa


Kownacki do PO: Macie na rękach krew 96 ludzi

23.02.2017

-Robiliście ten chocholi taniec z mediami przez ostatnich kilka lat. Pamiętamy co się działo w Brukseli, co się działo później w Smoleńsku. I wy macie czelność pytać o to?! Nie macie prawa w tej sprawie się wypowiadać! Przyzwoitość nakazuje, bo jeżeli ma się na rękach krew 96 ludzi przez ten taniec, to się siedzi cicho, tyle możecie zrobić- powiedział w Sejmie wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki w czasie dyskusji nt. Informacji rządu ws. korzystania przez premier oraz prezydenta z wojskowych samolotów CASA.

Poseł wnioskodawca zarzucał wykorzystywanie przez VIP-ów tych samolotów do powrotów do domu i ogromne koszty z tym związane. -Jak nazwać taką sytuację? Czy to jest Bizancjum? To coś więcej, to szastanie pieniędzmi polskiego podatnika i patologia władzy -powiedział poseł Mariusz Witczak. -Jak przestrzegacie procedur bezpieczeństwa? Jak zabezpieczaliście panią premier w tym feralnym dniu?- pytał parlamentarzysta.

W imieniu rządu wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki odpowiedział stanowczo na zarzuty opozycji. -Mógłbym odpowiedzieć jednym zdaniem, bo poziom kłamstwa i hipokryzji polityków PO jest w tej sprawie gigantyczny. Nie jest prawdą, i państwo dobrze o tym wiecie, by pani premier Beata Szydło wykorzystywała wojskowy transport lotniczy do celów prywatnych;  nie jest prawdą to wszystko, co rozpowszechniacie w mediach, że jakoby ostatnio 50 razy latała samolotem CASA do Krakowa- powiedział wiceminister, dodając, że jest to prawda jak w żarcie o radiu Erewań. -Tak to prawda, tylko nie CASĄ, a między innymi dużo droższym i wygodniejszym Embraer, nie 50, ale ponad 200, nie do Krakowa, ale do Gdańska i nie premier Szydło, ale Donald Tusk- odparł.

Wiceminister Kownacki zarzucił posłom opozycji tworzenie sensacji, mimo że podróż premier Beaty Szydło 10 lutego odbywała się według statusu „head” w oparciu o przepisy stworzone za czasów ministerialnych Tomasza Siemoniaka z PO. -To PO w 2012 roku kupiła 5 salonek VIP do samolotów CASA. Po co kupiliście te salonki? Kto miał nimi latać, skoro kwestionujecie, że najważniejsze osoby w państwie wykorzystują te loty? Czemu nie powiecie, że CASA choć mniej komfortowy, to jest jednak bezpieczniejszym samolotem niż Embraer- dodał.

-Trzeba to podnieść. Skończcie ten chocholi taniec wokół  transportu najważniejszych osób w państwie. Na całym świcie to się odbywa. Wy jako PO macie najmniejsze prawo, by o tym mówić, bo to wy macie krew na rękach- stwierdził wiceminister. -Bo robiliście ten chocholi taniec z mediami przez ostatnich kilka lat. Pamiętamy co się działo w Brukseli, co się działo później w Smoleńsku. I wy macie czelność pytać o to?! Nie macie prawa w tej sprawie się wypowiadać! Przyzwoitość zakazuje, bo jeżeli ma się na rękach krew 96 ludzi przez ten taniec, to się siedzi cicho, tyle możecie zrobić- powiedział stanowczo.

Jak zaznaczył Kownacki, to za czasów rządów PO doprowadzono do upadku transportu lotniczego najważniejszych osób w państwie. Przypomniał również, że inne państwa, także mniejsze niż Polska, posiadają liczniejsza i nowocześniejszą flotę. -Postawiliście sprawę najważniejszych osób w państwie po doświadczeniu z 10 kwietnia niżej nawet niż na Białorusi. Czy wam mnie wstyd pytać o to i robić z tego sensację w mediach?- mówił wiceminister. -Czy szafowaliście życiem najważniejszych osób w państwie ze względu na sondaże?- dodał.

Wiceminister obrony przypomniał także, że to premier Donald Tusk i Ewa Kopacz wykorzystywali śmigłowiec pogotowia ratunkowego jako taksówkę. -Opozycja ma prawo pytać, a rząd ma obowiązek odpowiadać. Ale szanowni państwo, są też zasady przyzwoitości i odpowiedzialności. PO w sprawie transportu najważniejszych osób w państwie ma jedno szczególne prawo i szczególny obowiązek: milczeć- zakończył mocnym akcentem.

fot.[Fratria]

pc/ak/PAP


Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 8. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook