Jedynie prawda jest ciekawa


Kownacki do PO: Macie na rękach krew 96 ludzi

23.02.2017

-Robiliście ten chocholi taniec z mediami przez ostatnich kilka lat. Pamiętamy co się działo w Brukseli, co się działo później w Smoleńsku. I wy macie czelność pytać o to?! Nie macie prawa w tej sprawie się wypowiadać! Przyzwoitość nakazuje, bo jeżeli ma się na rękach krew 96 ludzi przez ten taniec, to się siedzi cicho, tyle możecie zrobić- powiedział w Sejmie wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki w czasie dyskusji nt. Informacji rządu ws. korzystania przez premier oraz prezydenta z wojskowych samolotów CASA.

Poseł wnioskodawca zarzucał wykorzystywanie przez VIP-ów tych samolotów do powrotów do domu i ogromne koszty z tym związane. -Jak nazwać taką sytuację? Czy to jest Bizancjum? To coś więcej, to szastanie pieniędzmi polskiego podatnika i patologia władzy -powiedział poseł Mariusz Witczak. -Jak przestrzegacie procedur bezpieczeństwa? Jak zabezpieczaliście panią premier w tym feralnym dniu?- pytał parlamentarzysta.

W imieniu rządu wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki odpowiedział stanowczo na zarzuty opozycji. -Mógłbym odpowiedzieć jednym zdaniem, bo poziom kłamstwa i hipokryzji polityków PO jest w tej sprawie gigantyczny. Nie jest prawdą, i państwo dobrze o tym wiecie, by pani premier Beata Szydło wykorzystywała wojskowy transport lotniczy do celów prywatnych;  nie jest prawdą to wszystko, co rozpowszechniacie w mediach, że jakoby ostatnio 50 razy latała samolotem CASA do Krakowa- powiedział wiceminister, dodając, że jest to prawda jak w żarcie o radiu Erewań. -Tak to prawda, tylko nie CASĄ, a między innymi dużo droższym i wygodniejszym Embraer, nie 50, ale ponad 200, nie do Krakowa, ale do Gdańska i nie premier Szydło, ale Donald Tusk- odparł.

Wiceminister Kownacki zarzucił posłom opozycji tworzenie sensacji, mimo że podróż premier Beaty Szydło 10 lutego odbywała się według statusu „head” w oparciu o przepisy stworzone za czasów ministerialnych Tomasza Siemoniaka z PO. -To PO w 2012 roku kupiła 5 salonek VIP do samolotów CASA. Po co kupiliście te salonki? Kto miał nimi latać, skoro kwestionujecie, że najważniejsze osoby w państwie wykorzystują te loty? Czemu nie powiecie, że CASA choć mniej komfortowy, to jest jednak bezpieczniejszym samolotem niż Embraer- dodał.

-Trzeba to podnieść. Skończcie ten chocholi taniec wokół  transportu najważniejszych osób w państwie. Na całym świcie to się odbywa. Wy jako PO macie najmniejsze prawo, by o tym mówić, bo to wy macie krew na rękach- stwierdził wiceminister. -Bo robiliście ten chocholi taniec z mediami przez ostatnich kilka lat. Pamiętamy co się działo w Brukseli, co się działo później w Smoleńsku. I wy macie czelność pytać o to?! Nie macie prawa w tej sprawie się wypowiadać! Przyzwoitość zakazuje, bo jeżeli ma się na rękach krew 96 ludzi przez ten taniec, to się siedzi cicho, tyle możecie zrobić- powiedział stanowczo.

Jak zaznaczył Kownacki, to za czasów rządów PO doprowadzono do upadku transportu lotniczego najważniejszych osób w państwie. Przypomniał również, że inne państwa, także mniejsze niż Polska, posiadają liczniejsza i nowocześniejszą flotę. -Postawiliście sprawę najważniejszych osób w państwie po doświadczeniu z 10 kwietnia niżej nawet niż na Białorusi. Czy wam mnie wstyd pytać o to i robić z tego sensację w mediach?- mówił wiceminister. -Czy szafowaliście życiem najważniejszych osób w państwie ze względu na sondaże?- dodał.

Wiceminister obrony przypomniał także, że to premier Donald Tusk i Ewa Kopacz wykorzystywali śmigłowiec pogotowia ratunkowego jako taksówkę. -Opozycja ma prawo pytać, a rząd ma obowiązek odpowiadać. Ale szanowni państwo, są też zasady przyzwoitości i odpowiedzialności. PO w sprawie transportu najważniejszych osób w państwie ma jedno szczególne prawo i szczególny obowiązek: milczeć- zakończył mocnym akcentem.

fot.[Fratria]

pc/ak/PAP


Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 4. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 5. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 6. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 7. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook