Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalczyk ws. Misiewicza: Wnioski zostaną wyciągnięte

12.04.2017

Wnioski w sprawie Bartłomieja Misiewicza zostaną wyciągnięte - zapowiedział w środę na konferencji prasowej szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

Kowalczyk pytany podczas środowej konferencji prasowej w Ministerstwie Finansów o sprawę Bartłomieja Misiewicza powiedział: "Mogły się zdarzyć różne sytuacje, ale rząd PiS wyciąga z tego wnioski. Jeśli chodzi o pana Misiewicza, to one na pewno zostaną wyciągnięte. Jestem przekonany, że ta sytuacja już się nigdy nie będzie powtarzać".

Henryk Kowalczyk zaznaczył, że nie chce się odnosić do doniesień medialnych o zarobkach Misiewicza, ale - jak mówił - sprawa ta zostanie rozwiązana. Wskazał, że na poziomie rządowym funkcjonuje departament skarbu państwa, który pełni nadzór. "Informacje przychodzą jednak z pewnym opóźnieniem; mamy taki system, który pozwoli na wyciąganie wniosków. Niestety nie z dnia na dzień, ale kwartalnie jesteśmy w stanie wychwytywać tego typu nieprawidłowości" - zastrzegł minister.

RMF FM podało, że Henryk Kowalczyk na pytania reportera stacji dotyczące Misiewicza, odpowiedział: Bartłomiej Misiewicz musi odejść z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Inaczej kancelaria premiera będzie interweniować. Dopytywany o to przez PAP Kowalczyk nie zaprzeczył tym słowom, zaznaczył jednak, że w sprawie Bartłomieja Misiewicza nie chce się wypowiadać. B. rzecznik prasowy MON i b. szef gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza Bartłomiej Misiewicz został w poniedziałek pełnomocnikiem zarządu państwowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji w spółce.

W środę "Rzeczpospolita" oraz "Fakt" podały informację o rzekomych zarobkach Misiewicza; miałby on zarabiać 50 tys. zł miesięcznie za tę pracę i może liczyć na służbowy samochód. Według rzecznika PGZ Łukasza Prusa nie jest prawdą, że miesięczne wynagrodzenie Misiewicza wynosi 50 tys. zł oraz, że wynagrodzenie żadnego z pełnomocników zarządu spółki nie sięga tej kwoty.

W środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał decyzję zawieszającą Bartłomieja Misiewicza w prawach członka tej partii. Jak dodała, powołana została również komisja, której celem jest zbadanie zarzutów stawianych wobec Bartłomieja Misiewicza oraz okoliczności jego zatrudnienia. W skład tej komisji weszło trzech przedstawicieli PiS: Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Marek Suski. Mazurek podkreśliła na Twitterze, że zawieszenie Misiewicza ma związek z art. 7 statutu PiS. "Zgodnie z art. 7 Statutu PiS zawieszenie w związku z uzasadnionym przypuszczeniem narażenia dobrego imienia lub działania na szkodę PiS" -napisała. 

fot. [Fratria]

pc/PAP

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 8. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook