Jedynie prawda jest ciekawa


Kosztowny apartament Agnieszki Pachciarz

02.08.2012

20 tysięcy złotych kosztował Ministerstwo Zdrowia wynajem apartamentu w rządowym hotelu "Parkowa" dla wiceminister Agnieszki Pachciarz - ustalił "Nasz Dziennik".

Agnieszka Pachciarz, obecna szefowa NFZ  była wiceministrem zdrowia od początku marca do końca czerwca. Ponieważ pani wiceminister mieszka pod Poznaniem - w Warszawie miała prawo do korzystania ze służbowego mieszkania. Ministerstwo zdrowia dysponuje takimi lokalami w różnych częściach Warszawy. Najtańsze kosztuje ok. 700 zł miesięcznie, te najdroższe 2 - 3 tys. złotych. Jednak Pachciarz skorzystała z innej możliwości. Przez cały okres pracy na stanowisku wiceministra mieszkała w rządowym hotelu "Parkowa". I jak ustalił "Nasz Dziennik" było to drogie rozwiązanie. Z faktur, do których dotarła gazeta wynika, że za cztery miesiące urzędowania Pachciarz - ministerstwo zapłaciło za jej apartament 20 tys. zł, czyli kilka razy więcej niż kosztowałoby zakwaterowanie w najdroższym mieszkaniu.
-  Na apartament dla pani wiceminister nie żałowano pieniędzy, natomiast szeregowi pracownicy ministerstwa muszą oszczędzać na wszystkim, nie wspominając o tym,  że  akurat w tym ministerstwie pensje należą do niższych w administracji rządowej - mówi w rozmowie z ND anonimowy pracownik resortu. Jak ustaliła gazeta koszt wynajęcia kawalerki na wolnym rynku w Warszawie to ok.1,5 tys. zł.

Zdaniem posła Tomasza Latosa z PiS decyzja o wynajęciu apartamentu w hotelu Parkowa była kuriozalna. Jak zauważa poseł wielu z wiceministrów z innych resortów korzysta na co dzień z sejmowego hotelu. Tym samym obywa się bez kosztownego apartamentu w sąsiedztwie premiera.

ansa/Nasz Dziennik

[fot.PAP/Tomasz Wojtasik]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook