Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kosztowny apartament Agnieszki Pachciarz

02.08.2012

20 tysięcy złotych kosztował Ministerstwo Zdrowia wynajem apartamentu w rządowym hotelu "Parkowa" dla wiceminister Agnieszki Pachciarz - ustalił "Nasz Dziennik".

Agnieszka Pachciarz, obecna szefowa NFZ  była wiceministrem zdrowia od początku marca do końca czerwca. Ponieważ pani wiceminister mieszka pod Poznaniem - w Warszawie miała prawo do korzystania ze służbowego mieszkania. Ministerstwo zdrowia dysponuje takimi lokalami w różnych częściach Warszawy. Najtańsze kosztuje ok. 700 zł miesięcznie, te najdroższe 2 - 3 tys. złotych. Jednak Pachciarz skorzystała z innej możliwości. Przez cały okres pracy na stanowisku wiceministra mieszkała w rządowym hotelu "Parkowa". I jak ustalił "Nasz Dziennik" było to drogie rozwiązanie. Z faktur, do których dotarła gazeta wynika, że za cztery miesiące urzędowania Pachciarz - ministerstwo zapłaciło za jej apartament 20 tys. zł, czyli kilka razy więcej niż kosztowałoby zakwaterowanie w najdroższym mieszkaniu.
-  Na apartament dla pani wiceminister nie żałowano pieniędzy, natomiast szeregowi pracownicy ministerstwa muszą oszczędzać na wszystkim, nie wspominając o tym,  że  akurat w tym ministerstwie pensje należą do niższych w administracji rządowej - mówi w rozmowie z ND anonimowy pracownik resortu. Jak ustaliła gazeta koszt wynajęcia kawalerki na wolnym rynku w Warszawie to ok.1,5 tys. zł.

Zdaniem posła Tomasza Latosa z PiS decyzja o wynajęciu apartamentu w hotelu Parkowa była kuriozalna. Jak zauważa poseł wielu z wiceministrów z innych resortów korzysta na co dzień z sejmowego hotelu. Tym samym obywa się bez kosztownego apartamentu w sąsiedztwie premiera.

ansa/Nasz Dziennik

[fot.PAP/Tomasz Wojtasik]

Warto poczytać

 1. mid-17524049 24.05.2017

  Ziobro: Stachowiak nie zginął od tasera

  „Biegli uznali, że badania nie dają podstaw do jednoznacznego ustalenia bezpośredniej przyczyny śmierci”.

 2. lapinskistefddg 24.05.2017

  Łapiński: Coraz większe nakłady na obronność

  Chcemy być istotnym komponentem bezpieczeństwa międzynarodowego - mówił w środę rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński. Polska będzie zwiększać wydatki na obronność; jeśli chodzi o zaangażowanie polskich żołnierzy poza granicami, na razie nie ma takiego tematu - dodał.

 3. mid-17524047 24.05.2017

  Błaszczak: „Nie uciekamy od odpowiedzialności”

  „My patologię nazywamy po imieniu i na nią skutecznie reagujemy” - mówił szef MSWiA, odpowiadając w Sejmie ws. śmierci Igora Stachowiaka.

 4. CYupUOWAAAdWl0 24.05.2017

  Akcja CBA przeciwko mafii VAT-owskiej

  Zatrzymano trzy osoby podejrzewane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy.

 5. DAkXJVXgAAicPW 24.05.2017

  Prezydent i rząd składają kondolencje

  Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i polscy parlamentarzyści złożyli kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Manchesterze. „Łączę się w żalu i w modlitwie” - napisał na Twitterze prezydent Duda.

 6. executed-1174057-1598x1222 24.05.2017

  Straszą zamachami w całej Polsce. Wysadzimy w powietrze sądy i Sejm!

  "Bomby zawsze będą detonowane po dwie - jedna zawsze będzie się znajdować na terenie obiektu, a druga będzie zrzucana dronem"

 7. Zgromadzenieposlowisenatorow22grudnia201501 23.05.2017

  Sondaż: PiS nadal liderem z 35 proc. poparciem

  - 35 proc. osób deklarujących w maju gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS - wynika z sondażu Kantar Public.

 8. mid-17523129 23.05.2017

  Prezydent potępił zamach w Manchesterze

  Jestem przekonany, że wobec terroryzmu cała wspólnota uczciwego i wolnego świata będzie stała razem - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że poniedziałkowy zamach w Manchesterze to coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć, ale co stało się europejską rzeczywistością.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook