Jedynie prawda jest ciekawa


Kosiniak-Kamysz: Przywróćmy Polsce braterstwo

14.01.2017

Prezes PSL apeluje o zgodę narodową i widzi rolę swojej partii w walce o nią.

Chcemy przywrócić Polsce braterstwo, bo ono zostało zachwiane; ono zostało zaburzone - podkreślał w sobotę w Rzeszowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że jest to misją ludowców.

"Chcemy przywrócić Polsce braterstwo, bo ono zostało zachwiane; ono zostało zaburzone. Te ostatnie tygodnie pokazują dobitnie jak ważny jest dialog i porozumienie. Jak ważna jest rozmowa, jak ważne jest szukanie możliwości nawet spotkania się. A o to nie było łatwo w ostatnich czasach, w ostatnich tygodniach i dniach" - mówił Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że ma wrażenie, iż klasa polityczna coraz częściej przysparza więcej problemów niż ich rozwiązuje.

W jego ocenie, "dobrze, że nie doszło do podziału na dwa Sejmy". Podkreślił, że PSL jako partia, która najdłużej jest w polskim parlamencie nie dopuści "do podziału Polski na dwie części".

"Jesteśmy swoistego rodzaju stabilizatorem. Tego stabilizatora ewidentnie brakuje dzisiaj. W rządzie kiedyś hamowaliśmy liberalne zapędy PO, a dziś nie ma kto hamować radykalnych zapędów PiS" - zaznaczył prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej zapowiedział, że w najbliższy poniedziałek jego ugrupowanie zaprezentuje w Krakowie narodowy program walki ze smogiem. "To jest pomysł PSL. Widać że rząd zwleka z rozwiązaniem tego problemu albo nie ma pomysłu. My pani premier przedstawimy nasze oczekiwania w tej sprawie" - powiedział.

Zwrócił także uwagę, że w wyborach samorządowych PSL wystawi kandydatów do wszystkich szczebli samorządu. Według niego, będzie to 25-30 tys. osób. "Na poziomie województw i powiatów wystartujemy pod szyldem PSL" - dodał.

Pytany o ocenę, wniosku Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego uchwały Sejmu z 2010 r. o wyborze trzech sędziów, powiedział: "chyba pan minister wykazał się nadgorliwością; również w ujęciu politycznym". "W ujęciu prawnym ocenione to zostało negatywnie i potwierdzam te oceny. Nadgorliwość nie okazała się dobra, bo prezes (Jarosław) Kaczyński też skrytykował pana ministra za ten wniosek. Reprymenda będzie chyba ostra" - dodał.

W sobotę w Rzeszowie Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczył w noworocznym spotkaniu opłatkowym działaczy PSL z Podkarpacia.

Mly/PAP

fot. [PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 6. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 7. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook