Jedynie prawda jest ciekawa


Kosiniak-Kamysz: Przywróćmy Polsce braterstwo

14.01.2017

Prezes PSL apeluje o zgodę narodową i widzi rolę swojej partii w walce o nią.

Chcemy przywrócić Polsce braterstwo, bo ono zostało zachwiane; ono zostało zaburzone - podkreślał w sobotę w Rzeszowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że jest to misją ludowców.

"Chcemy przywrócić Polsce braterstwo, bo ono zostało zachwiane; ono zostało zaburzone. Te ostatnie tygodnie pokazują dobitnie jak ważny jest dialog i porozumienie. Jak ważna jest rozmowa, jak ważne jest szukanie możliwości nawet spotkania się. A o to nie było łatwo w ostatnich czasach, w ostatnich tygodniach i dniach" - mówił Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że ma wrażenie, iż klasa polityczna coraz częściej przysparza więcej problemów niż ich rozwiązuje.

W jego ocenie, "dobrze, że nie doszło do podziału na dwa Sejmy". Podkreślił, że PSL jako partia, która najdłużej jest w polskim parlamencie nie dopuści "do podziału Polski na dwie części".

"Jesteśmy swoistego rodzaju stabilizatorem. Tego stabilizatora ewidentnie brakuje dzisiaj. W rządzie kiedyś hamowaliśmy liberalne zapędy PO, a dziś nie ma kto hamować radykalnych zapędów PiS" - zaznaczył prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej zapowiedział, że w najbliższy poniedziałek jego ugrupowanie zaprezentuje w Krakowie narodowy program walki ze smogiem. "To jest pomysł PSL. Widać że rząd zwleka z rozwiązaniem tego problemu albo nie ma pomysłu. My pani premier przedstawimy nasze oczekiwania w tej sprawie" - powiedział.

Zwrócił także uwagę, że w wyborach samorządowych PSL wystawi kandydatów do wszystkich szczebli samorządu. Według niego, będzie to 25-30 tys. osób. "Na poziomie województw i powiatów wystartujemy pod szyldem PSL" - dodał.

Pytany o ocenę, wniosku Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego uchwały Sejmu z 2010 r. o wyborze trzech sędziów, powiedział: "chyba pan minister wykazał się nadgorliwością; również w ujęciu politycznym". "W ujęciu prawnym ocenione to zostało negatywnie i potwierdzam te oceny. Nadgorliwość nie okazała się dobra, bo prezes (Jarosław) Kaczyński też skrytykował pana ministra za ten wniosek. Reprymenda będzie chyba ostra" - dodał.

W sobotę w Rzeszowie Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczył w noworocznym spotkaniu opłatkowym działaczy PSL z Podkarpacia.

Mly/PAP

fot. [PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 3. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 4. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 5. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 6. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 7. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 8. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook