Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke:Ludziom trzeba dać wędkę

25.04.2015

Korwin-Mikke podczas wiecu w stolicy, obiecywał, że doprowadzi do likwidacji podatku dochodowego i zasiłków a rządzących „zapędzi do roboty".

Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke przekonywał w piątek na wiecu w Warszawie, że obecne władze „zagoni do roboty". Obiecywał m.in. zmniejszenie biurokracji, wzmocnienie armii i likwidację podatku dochodowego.

W piątek wieczorem na warszawskim placu Zamkowym odbył się wiec Korwin-Mikkego. Kandydat na prezydenta przemawiał do swoich zwolenników z dachu piętrowego autobusu; towarzyszył mu szef jego sztabu Przemysław Wipler i grupa młodych ludzi.

„Będę prezydentem, którego źli ludzie będą się bali" - oświadczył Korwin-Mikke. Zapowiedział, że jeśli zostanie głową państwa, to zmniejszy wielokrotnie liczbę urzędników w prezydenckiej kancelarii; obiecał, że doprowadzi do zmniejszenia biurokracji w kraju. Uzyskane w ten sposób pieniądze - mówił - można przeznaczyć na armię, która będzie bronić Polski.

„Nie ukrywam, że jako naczelny zwierzchnik sił zbrojnych przede wszystkim zajmę się siłami zbrojnymi, bo nadciągają ciężkie czasy. Nigdy nic nie wiadomo, trzeba się zbroić. Na razie nic nam nie grozi, ale w każdej chwili może. Bo jeśli chcesz pokoju, musisz się gotować do wojny - musimy mieć zatem przyzwoitą armię" - mówił. Podkreślił, że jego zdaniem „lepiej płacić na armię, niż na bezrobotnych".

Korwin-Mikke obiecywał też, że doprowadzi do likwidacji podatku dochodowego i zasiłków.

 „Ludziom trzeba dać wędkę, a nie rybę" - zaznaczył.

Zapowiedział, że rządzących także „zapędzi do roboty".

Polityk krytykował obecną politykę zagraniczną, która - jego zdaniem – „prowadzi do wybuchu III wojny światowej". On sam - zapewnił - chce, by Polska była neutralna i „nie mieszała się do wojen, na których nic nie ugra".

„Wasz głos na Korwin-Mikkego to jest głos przeciw III wojnie, mamy szansę jej uniknąć" - przekonywał.

Wipler przekonywał, że już niedługo kraj będzie miał silnego lidera, a partia KORWiN będzie znaczącą siłą w parlamencie. Wzywał też kandydata PiS do debaty z Korwin-Mikkem; na platformie towarzyszyła mu pluszowa „tchórzofretka".

PAP/es

fot.PAP/Tomasz Gzell

Warto poczytać

 1. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 2. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 3. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 4. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 5. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 6. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 7. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook