Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: zlikwidować przymus ubezpieczeń

05.08.2014

„Kto chce mieć system emerytalny - niech sobie ma. Jak jest idiotą - to niech buli”.

Janusz Korwin-Mikke na łamach „Super Expressu” przekonuje, że najgorsze zło życia państwowego to system emerytalny. „Najważniejszą 'zdobyczą socjalizmu' jest system emerytalny. Kraj uważa się za socjalistyczny, jeśli system emerytalny jest w nim obowiązkowy. Tą 'zdobyczą' nie jest system. To my jesteśmy ICH zdobyczą. Upolowaną - przez własna głupotę” - wskazuje lider KNP.

Polityk zwraca uwagę czytelników na bilans zysków i strat emerytów. „Człowiek idzie do pracy w 18. - a może 23. roku życia. Powiedzmy: średnio w 22. Pracuje 45 lat i płaci średnią składkę 1100 zł miesięcznie. Po czym przechodzi na emeryturę. 67-latek żyje jeszcze średnio 7 lat. I pobiera średnią emeryturę 2500. Już Państwo policzyli, na ile nas nacięto? To źle policzyliście. A o procentach - średnio przez 30 lat zapomnieliście?” - tłumaczy.

Dodaje, że „przeciętnie co drugi mężczyzna nie dożywa wieku emerytalnego - i ONI żerują na jego składkach, zacierając tłuste łapki? No, to teraz rozumiecie, dlaczego ta "zdobycz" jest obowiązkowa”.

Korwin-Mikke przekonuje, że nikogo nie powinno się zmuszać do odkładania pieniędzy na emeryturę. „Kto chce mieć system emerytalny - niech sobie ma. Jak jest idiotą - to niech buli. Ale jakim prawem wymaga od innych, by też dali się obrabować? Docelowo trzeba zlikwidować przymus jakichkolwiek ubezpieczeń - a propagowanie ubezpieczeń traktować jak propagandę używania narkotyków. Propaganda ta przedstawia ryzyko - najważniejszy element rozwoju narodów w ogóle, a gospodarki w szczególności - jako coś złego. Ponadto skutkuje nieuniknionym (i katastrofalnym) spadkiem dzietności. Po co mieć dzieci - skoro będzie emerytura?” - zastanawia się Korwin-Mikke.

Postulaty Korwin-Mikkego ładnie brzmią. Ale nie jest to jedynie tani populizm? Jakie mogą być skutki zlikwidowania systemu emerytalnego dla każdego obywatela?

Cały tekst w „Super Expressie”.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270macierewiczblaszczakow 16.01.2018

  Łapiński: wypowiedzi Macierewicza mogą być uznane jako próba wywierania nacisku na premiera

  Wypowiedzi b. szefa MON Antoniego Macierewicza mogą być uznane za próbę wywierania nacisku na premiera jako instancji odwoławczej

 2. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 3. 1270aborcjonistkias 16.01.2018

  Karczewski: jestem za wyeliminowaniem aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu

  - W moim przekonaniu trzeba wyeliminować przypadki aborcji we wszystkich sytuacjach uszkodzenia płodu; nigdy do końca nie wiemy, w jakim stopniu jest on uszkodzony

 4. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 5. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 6. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 7. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 8. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook