Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: zlikwidować przymus ubezpieczeń

05.08.2014

„Kto chce mieć system emerytalny - niech sobie ma. Jak jest idiotą - to niech buli”.

Janusz Korwin-Mikke na łamach „Super Expressu” przekonuje, że najgorsze zło życia państwowego to system emerytalny. „Najważniejszą 'zdobyczą socjalizmu' jest system emerytalny. Kraj uważa się za socjalistyczny, jeśli system emerytalny jest w nim obowiązkowy. Tą 'zdobyczą' nie jest system. To my jesteśmy ICH zdobyczą. Upolowaną - przez własna głupotę” - wskazuje lider KNP.

Polityk zwraca uwagę czytelników na bilans zysków i strat emerytów. „Człowiek idzie do pracy w 18. - a może 23. roku życia. Powiedzmy: średnio w 22. Pracuje 45 lat i płaci średnią składkę 1100 zł miesięcznie. Po czym przechodzi na emeryturę. 67-latek żyje jeszcze średnio 7 lat. I pobiera średnią emeryturę 2500. Już Państwo policzyli, na ile nas nacięto? To źle policzyliście. A o procentach - średnio przez 30 lat zapomnieliście?” - tłumaczy.

Dodaje, że „przeciętnie co drugi mężczyzna nie dożywa wieku emerytalnego - i ONI żerują na jego składkach, zacierając tłuste łapki? No, to teraz rozumiecie, dlaczego ta "zdobycz" jest obowiązkowa”.

Korwin-Mikke przekonuje, że nikogo nie powinno się zmuszać do odkładania pieniędzy na emeryturę. „Kto chce mieć system emerytalny - niech sobie ma. Jak jest idiotą - to niech buli. Ale jakim prawem wymaga od innych, by też dali się obrabować? Docelowo trzeba zlikwidować przymus jakichkolwiek ubezpieczeń - a propagowanie ubezpieczeń traktować jak propagandę używania narkotyków. Propaganda ta przedstawia ryzyko - najważniejszy element rozwoju narodów w ogóle, a gospodarki w szczególności - jako coś złego. Ponadto skutkuje nieuniknionym (i katastrofalnym) spadkiem dzietności. Po co mieć dzieci - skoro będzie emerytura?” - zastanawia się Korwin-Mikke.

Postulaty Korwin-Mikkego ładnie brzmią. Ale nie jest to jedynie tani populizm? Jakie mogą być skutki zlikwidowania systemu emerytalnego dla każdego obywatela?

Cały tekst w „Super Expressie”.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 8. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook