Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Korwin-Mikke: podziwiać bohaterskich żołnierzy Doniecka

09.07.2014

Kolejny skandaliczny tekst napisał Janusz Korwin-Mikke. Tym razem na swoim profilu na Facebooku porównał prorosyjskich terrorystów do... Żołnierzy Wyklętych.

„Według ostatnich doniesień wojska Republiki Ukraińskiej odbiły większość Obwodu Ługańskiego (po ukraińsku Łuhanśk) – i w rekach separatystów pozostało samo miasto Ługańsk oraz Obwód Doniecki. Wydaje się, że koniec jest blisko” - zaczyna Korwin-Mikke.

I dodaje, że „żołnierzom walczącym o rosyjskość Doniecka i Ługańska można współczuć – i należy podziwiać”.

„Tak samo jak podziwiamy naszych Żołnierzy Wyklętych. Wiedzieli oni, że nie pomoże im Zachód, że mają przeciwko sobie Sowiety – dokładnie tak samo, jak bohaterscy żołnierze Doniecka mają przeciwko sobie Zachód i wiedzą, że nie pomoże im Rosja. Choć i jedni i drudzy na taką pomoc do ostatniej chwili w głębi serca wierzyli – i wierzą” - tłumaczy kontrowersyjny polityk.

I wskazuje: „JE Włodzimierz Włodzimierzowicz Putin wie, że JE Barak Hussein Obama tylko czeka na okazję, by uderzyć na Rosję – nawet ryzykując III Wojnę Światową. Więc zacisnął zęby – i stoi z bronią u nogi”. Jak widać wszystko wina USA...

Polityk proponuje czytelnikom: „popatrzmy na tę sytuację z punktu widzenia Rosjan”. „Ich rodacy bohatersko walczą – i giną. Nie są przy tym traktowani jak ludzie – tylko jak wściekłe psy. Pamiętam doniesienia polskiej prasy, że na Ukrainie trwa żałoba bo zginęło 15 żołnierzy w samolocie zestrzelonym przez terrorystów – i, tego samego dnia, na tej samej stronie, że „wyeliminowano” 200 terrorystów” - relacjonuje deputowany do PE. Zastanawia się, „czy my byśmy to znieśli”?

Swój tekst kończy refleksją: „Żołnierze Wyklęci jeszcze walczą... Ale flagi "Noworosji" niedługo znikną z ulic Ługańska. Niektórzy Polacy wzruszają ramionami”.

TK
[Fot. Profil JK-M Facebooku]

Warto poczytać

Facebook