Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Korwin-Mikke ma już dość PE? „Ludzie tutaj bredzą”

03.07.2014

Janusz Korwin-Mikke już zdaje się ma dosyć Parlamentu Europejskiego. W rozmowie z TVN24 jednoznacznie ocenia to, co dzieje się w Brukseli.

„W polskim Sejmie jest źle, ale w porównaniu z tym, co dzieje się tutaj, to polski Sejm to jest wyjątkowe miejsce, w którym jest kultura, spokój, logika. (...) Ludzie tutaj bredzą, po prostu bredzą, wygadują cały czas, że: „my będziemy dbali o poszerzenie demokracji i będziemy walczyli z globalnym ociepleniem”. A drugi mówi: „nie prawda, my będziemy walczyć z globalnym ociepleniem i o poszerzenie demokracji”. A jeszcze inni: „nie, będziemy walczyli o poszerzenie demokracji...”. Bredzą wszyscy, to jest coś nieprawdopodobnego” - relacjonował po pierwszych dniach obecności w PE Korwin-Mikke.

Pytany, czy chciałby wejść do polskiego Sejmu Korwin-Mikke bez wahania odpowiada, że tak. „W polskim Sejmie jest wyższa kultura. Tam się jeszcze o czymś decyduje, PE o niczym nie decyduje, czy prawie o niczym. Ja chcę prowadzić działalność polityczną, a nie siedzieć, pobierać diety i robić z siebie idiotę. (…) Może wytrzymam te 1,5 roku, może mi się uda” - tłumaczy.

Korwin-Mikke pytany był również o przyszłość polityczną Polski. Na pytanie wprost, czy chciałby zostać premierem Polski, lider KNP przyznaj: "wolałby dyktatorem". „Nie wiem, czy nie jestem za stary na stanowisko wykonawcze. Z całą pewnością Polska potrzebuje ludzi zdecydowanych, którzy dużo wiedzą o polityce, dużo wiedzą o historii, znają teorię gier. I oprócz tego są gotowi na śmiałe rozwiązania” - powiedział.

TK,Tvn24.pl
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

Warto poczytać

 1. siemoniak-stare 22.05.2017

  Siemoniak atakuje Wojska Obrony Terytorialnej

  Były szef MON krytykuje nowy rodzaj sił zbrojnych powołany przez Antoniego Macierewicza.

 2. mid-17522101 22.05.2017

  Prezydent o Wodeckim: odszedł wybitny muzyk

  Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, skrzypek, trębacz i kompozytor Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek w Warszawie.

 3. mid-17522108 22.05.2017

  Prezydent Duda: Singapur jest naszym ważnym partnerem

  "Pan prezydent Singapuru dokonał szerszego otwarcia drzwi na współpracę i za to bardzo serdecznie dziękuję" - podkreślił prezydent otwierając Polsko-Singapurskie Forum Biznesowe.

 4. SiedzibaTelewizjiPolskiejwWarszawie2017 22.05.2017

  TVP: Zarzuty o cenzurowaniu festiwalu w Opolu są nieprawdziwe

  - Zarzuty o funkcjonowaniu cenzury artystów występujących na Festiwalu Opole 2017 są nieprawdziwe i naruszają dobre imię spółki - oświadczyła w poniedziałek TVP.

 5. kownacki 22.05.2017

  Kownacki: Caracale to największa afera Platformy

  Wiceminister obrony odpowiada na ataki polityków opozycji.

 6. ciarkaSITVPinfo 22.05.2017

  Dymisje w dolnośląskiej policji

  - Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez szefa MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków - poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 7. mid-epa05979655 22.05.2017

  Wałęsa kpi z ABW: Wyczyściłem wszystko

  - Wyczyściłem wszystko, więc mogą do mnie przyjść - mówi Lech Wałęsa nt. informacji, że ABW będzie chciała sprawdzić dokumenty, które niedawno opublikował w internecie.

 8. mac65 22.05.2017

  Platforma chce do środy dokumenty z MON

  Posłowie PO wystosowali w poniedziałek pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza, by udostępnił im kolejne dokumenty ws. zakupu śmigłowców dla wojska.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook