Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke ma już dość PE? „Ludzie tutaj bredzą”

03.07.2014

Janusz Korwin-Mikke już zdaje się ma dosyć Parlamentu Europejskiego. W rozmowie z TVN24 jednoznacznie ocenia to, co dzieje się w Brukseli.

„W polskim Sejmie jest źle, ale w porównaniu z tym, co dzieje się tutaj, to polski Sejm to jest wyjątkowe miejsce, w którym jest kultura, spokój, logika. (...) Ludzie tutaj bredzą, po prostu bredzą, wygadują cały czas, że: „my będziemy dbali o poszerzenie demokracji i będziemy walczyli z globalnym ociepleniem”. A drugi mówi: „nie prawda, my będziemy walczyć z globalnym ociepleniem i o poszerzenie demokracji”. A jeszcze inni: „nie, będziemy walczyli o poszerzenie demokracji...”. Bredzą wszyscy, to jest coś nieprawdopodobnego” - relacjonował po pierwszych dniach obecności w PE Korwin-Mikke.

Pytany, czy chciałby wejść do polskiego Sejmu Korwin-Mikke bez wahania odpowiada, że tak. „W polskim Sejmie jest wyższa kultura. Tam się jeszcze o czymś decyduje, PE o niczym nie decyduje, czy prawie o niczym. Ja chcę prowadzić działalność polityczną, a nie siedzieć, pobierać diety i robić z siebie idiotę. (…) Może wytrzymam te 1,5 roku, może mi się uda” - tłumaczy.

Korwin-Mikke pytany był również o przyszłość polityczną Polski. Na pytanie wprost, czy chciałby zostać premierem Polski, lider KNP przyznaj: "wolałby dyktatorem". „Nie wiem, czy nie jestem za stary na stanowisko wykonawcze. Z całą pewnością Polska potrzebuje ludzi zdecydowanych, którzy dużo wiedzą o polityce, dużo wiedzą o historii, znają teorię gier. I oprócz tego są gotowi na śmiałe rozwiązania” - powiedział.

TK,Tvn24.pl
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook