Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz składa hołd: „Nikt nie dorówna Donaldowi”

08.09.2014

„Ewa nie chodziła do restauracji, a nawet gdyby, to i tak nie powiedziałaby niczego złego” - miał mówić Donald Tusk, przekonując posłów PO, że to właśnie marszałek Sejmu powinna być następnym premierem. Szef rządu wolał, by jego następcą została Kopacz a nie Radosław Sikorski.

Tusk miał przekonywać, że „Ewa jest w czołówce, ma wysokie zaufanie i wiele zalet”. „Potem zaczyna się seans peanów na cześć Kopacz. Głos zabierają kolejni politycy PO. 'Liderem powinna być Ewa' – wtórują Tuskowi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Cezary Grabarczyk, Tomasz Lenz, Bożenna Bukiewicz i Danuta Pietraszewska. W czasie zarządu sceptycznie wobec Kopacz wypowiadają się Rafał Grupiński i Andrzej Halicki” - relacjonuje tygodnik „Wprost”.

Według tekstu Tusk miał użyć argumentu nawiązującego do afery podsłuchowej. „Mam zaufanie do jej dojrzałości politycznej. Dowód? Sikorski był nagrany, a Ewa nie chodziła do tych restauracji. Nawet jakby tam chodziła, to nie powiedziałaby niczego złego, za co musielibyśmy się wstydzić” - tłumaczył Tusk. Otrzymał szybko poparcie ministra skarbu. „Musimy zaufać intuicji Donalda!” – tłumaczył Włodzimierz Karpiński, który po chwili został zaproszony do kontynuowania pracy w resorcie, w nowym rządzie Kopacz.

Ewa Kopacz słuchając dyskusji nad jej kandydaturą siedziała ponoć w milczeniu i rysowała po serwetce. „Byłabym niemądra sądząc, że ktokolwiek dorówna Donaldowi. Ale jestem lojalna do bólu wobec partii i kraju, pracowita. Tego mi nie można odmówić” – podsumowuje Ewa Kopacz.

Po tych słowach można mieć jeszcze złudzenia, kto będzie przyszłym premierem?

TK,Wprost.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

 2. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 3. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 4. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 5. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Kandydat opozycji odniósł się do sporu Polski z Komisją Europejską.

 6. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 7. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 8. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook