Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kopacz składa hołd: „Nikt nie dorówna Donaldowi”

08.09.2014

„Ewa nie chodziła do restauracji, a nawet gdyby, to i tak nie powiedziałaby niczego złego” - miał mówić Donald Tusk, przekonując posłów PO, że to właśnie marszałek Sejmu powinna być następnym premierem. Szef rządu wolał, by jego następcą została Kopacz a nie Radosław Sikorski.

Tusk miał przekonywać, że „Ewa jest w czołówce, ma wysokie zaufanie i wiele zalet”. „Potem zaczyna się seans peanów na cześć Kopacz. Głos zabierają kolejni politycy PO. 'Liderem powinna być Ewa' – wtórują Tuskowi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Cezary Grabarczyk, Tomasz Lenz, Bożenna Bukiewicz i Danuta Pietraszewska. W czasie zarządu sceptycznie wobec Kopacz wypowiadają się Rafał Grupiński i Andrzej Halicki” - relacjonuje tygodnik „Wprost”.

Według tekstu Tusk miał użyć argumentu nawiązującego do afery podsłuchowej. „Mam zaufanie do jej dojrzałości politycznej. Dowód? Sikorski był nagrany, a Ewa nie chodziła do tych restauracji. Nawet jakby tam chodziła, to nie powiedziałaby niczego złego, za co musielibyśmy się wstydzić” - tłumaczył Tusk. Otrzymał szybko poparcie ministra skarbu. „Musimy zaufać intuicji Donalda!” – tłumaczył Włodzimierz Karpiński, który po chwili został zaproszony do kontynuowania pracy w resorcie, w nowym rządzie Kopacz.

Ewa Kopacz słuchając dyskusji nad jej kandydaturą siedziała ponoć w milczeniu i rysowała po serwetce. „Byłabym niemądra sądząc, że ktokolwiek dorówna Donaldowi. Ale jestem lojalna do bólu wobec partii i kraju, pracowita. Tego mi nie można odmówić” – podsumowuje Ewa Kopacz.

Po tych słowach można mieć jeszcze złudzenia, kto będzie przyszłym premierem?

TK,Wprost.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. AW4269 26.10.2016

  Macierewicz: Rosyjskie korwety na Bałtyku niepokoją

  „Przemieszczanie takich okrętów na Bałtyk zmienia układ sił”.

 2. tk 26.10.2016

  Projekt PiS-u ws. TK już w Sejmie

  Zgodnie z propozycją partii rządzącej, kadencja prezesa TK trwałaby 6 lat.

 3. b446fe58f6ba4879a9dd308ecd99db25 26.10.2016

  Terlecki: PO chce zatuszować swoje kłamstwa

  Zespół parlamentarny PO ds. katastrofy smoleńskiej to zasłona dymna dla kłamstw, które słyszeliśmy przez lata - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 4. smiglowceil 26.10.2016

  MON: 7 mld zł na zbrojenia

  „Po raz pierwszy od wielu lat polska armia otrzyma nowoczesne uzbrojenie”.

 5. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 6. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 7. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

 8. komorowski-ste 25.10.2016

  Komorowski: PiS ściga wrogów politycznych

  Były prezydent ocenia sytuację w rok po wyborach parlamentarnych.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook