Jedynie prawda jest ciekawa

Kopacz: "Rząd techniczny mnie dziwi"

12.06.2015

Premier polskiego rządu zapowiedziała poważne zmiany.

Premier Ewa Kopacz udała się do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Po audiencji u Ojca Świętego szefowa rządu znalazła chwilę dla dziennikarzy i skomentowała pomysły opozycji.

Po aferze związanej z wyciekiem dokumentów w sprawie tzw. taśm prawdy, posłowie PiS i SLD zaczęli mówić o odwołaniu rządu. Politycy Prawa i Sprawiedliwości postulują powołanie rządu technicznego.

Do pomysłu odniosła się przebywająca w Rzymie Ewa Kopacz.

„Rząd techniczny mnie dziwi. Wczoraj mówił o tym prezydent elekt dziś jego doradca. Niech wytrzymają do wyborów” - powiedziała Kopacz.

Jedną z podstawowych zmian po ostatniej aferze jest odejście Radosława Sikorskiego ze stanowiska marszałka Sejmu. Kopacz pytana o to, kto go zastąpi, odpowiedziała:

„Zwykle marszałka Sejmu dostawała partia najliczniejsza w parlamencie” Premier zapowiedziała też poważniejsze zmiany w Platformie i rządzie.

„Zmiany będą szersze, nie będą dotyczyły tylko rządu, ale też spraw innych i programowych” - mówiła.

mly/telewizjarepublika.pl

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

 2. waszczykowski22092017 22.09.2017

  Szef MSZ zakończył wizytę w USA. Zaprosił do Polski amerykańskiego sekretarza stanu

  - Szef MSZ Witold Waszczykowski zakończył tygodniową wizytę w USA, podczas której m.in. towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w 72. Sesji Zgromadzenia ONZ. Minister zaprosił do złożenia wizyty w Polsce amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona.

 3. Duda22092017 22.09.2017

  Najnowszy sondaż miażdży opozycję! Ogromne zaufanie dla Prezydenta i Premier

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (74 proc.) zaufaniem społecznym - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (57 proc.) i Paweł Kukiz (51 proc.).

 4. OrbanSzydlo22092017 22.09.2017

  Orban w Warszawie: z Polską należy rozmawiać z szacunkiem

  - To nie jest tylko błąd polityczny, niegodne, ale to brak szacunku. Uważam, że z Polską należy rozmawiać z szacunkiem. Tak, jak jest napisane w traktacie - tak o obecnej sytuacji Polski w UE powiedział Orban po rozmowie z Premier Beatą Szydło

 5. Sad 22.09.2017

  Kampania "Sprawiedliwe sądy" przynosi skutek? Nie przerwą kary skazanemu za pedofilię

  Wrocławski sąd odwołał przerwę w odbywaniu kary mężczyźnie skazanemu za pedofilię, który jest chory na stwardnienie rozsiane. 27-latek będzie odbywał karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym w Gdański, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę medyczną.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook