Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kopacz po raz kolejny "zaczepia" prezydenta Dudę

27.08.2015

Apel do prezydenta Dudy o pamięć o 8 mln Polakach, którzy zagłosowali na Komorowskiego oraz kolejne żale wylewane do Kancelarii Prezydenta z powodu braku zaproszenia do Pałacu. Sprawdź najnowszy przekaz Ewy Kopacz!

"Pan będąc prezydentem wszystkich Polaków niech pan pamięta o 8 milionach Polaków, którzy zagłosowali na pańskiego konkurenta" - mówiła premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej w Głubczycach na Opolszczyźnie.

Szefowa rządu zwróciła się w ten sposób do prezydenta Andrzeja Dudy, prosząc po raz kolejny, by ten zechciał się z nią spotkać na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

"Przyjmuję do wiadomości stwierdzenie, że zwoła RBN wtedy, gdy uzna to za stosowne. Odniosę się tylko do części, w której pan prezydent stwierdził, że rząd robi kampanię. (…) Widocznie nie mam szczęścia – jestem urzędującym premierem, a nie kandydatem na premiera. Jestem opozycyjna do byłej partii pana prezydenta i nie byłam szefową sztabu pana prezydenta, więc moje szanse na spotkanie z prezydentem są zerowe" - żaliła się Ewa Kopacz.

Pani premier w, jak podkreśliła, „bardzo jednoznaczny sposób” odniosła się do słów prezydenta z środowego wywiadu dla TVP, gdzie ten powiedział, że „rząd prowadzi kampanię, a prezydent sprawy polskie”.

"Czy ogłoszenie planu budowy dróg i autostrad za 107 mld złotych to nie jest praca?! Czy ustawa o bezpłatnej pomocy prawnej to nie jest praca na rzecz obywateli?! Czy wreszcie sprawa „Seniora Wigora” i programu, który został zainicjowany, a który z końcem roku będzie przynosił efekty – czy to nie jest działanie na rzecz obywateli?! (…) Rząd pracuje i nie robi kampanię. Ale jeśli to jest kampania, to kampanią jest przyjmowanie swojej byłej szefowej sztabu" - stwierdziła Kopacz, wypowiadając cytowane na początku słowa o „ośmiu milionach Polaków, którzy głosowali na konkurenta”.

Szefowa rządu była też pytana o zapowiadane strajki górników, którzy nie są zadowoleni z porozumienia zawartego z rządem: "Jedynym działaniem, które mogę podjąć to będzie namawianie opozycji, by nie grała tym w kampanii wyborczej i nie wzbudzała niepokojów tam, gdzie trzeba wsparcia dla rządu" - odparła Kopacz.

Podczas konferencji nie zabrakło też poruszenia kwestii afery taśmowej i kolejnych doniesień medialnych o nagraniu Tusk-Kulczyk.

"Łatwiej się żyje, gdy człowiek nie spekuluje domysłów" — wypaliła Kopac.z

"Willa nie była przeszukiwana, sprawą zajmuje się prokuratura i ja chciałabym mieć komunikat prokuratury w tej sprawie" — zaznaczyła.

Pytana o działania prokuratury w sprawie jej przelotów do Gdańska, szefowa rządu stwierdziła:

"Ja swoje obowiązki i prawa znam, jestem spokojna o wynik wyjaśnień. Moje prywatne wyjaśnienia są takie, że działalność poselska nie ogranicza się tylko do okręgu wyborczego. To służy wszystkim. (…) Ja od kilku lat mam mieszkanie w Gdańsku, od 2001 roku moja córka nieustannie mieszka w Gdańsku i gdy wypełniam moje zadania jako posła, to odwiedzam córkę. I nie widzę w tym niczego złego – trudno wtedy ominąć jej dom, zresztą sypiam u niej i nie wystawiam rachunków za hotel" — mówiła.

LLa

Warto poczytać

 1. szyd22 26.03.2017

  Premier Szydło: Nasz prestiż wzrósł

  Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd; to byłoby wywieszenie białej flagi, to oznaczałoby utratę wiarygodności - powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

 2. mid-17324161 26.03.2017

  Prezydent o Deklaracji Rzymskiej i sytuacji w armii

  - Deklaracja Rzymska wytycza kierunki rozwoju UE w taki sposób, w jaki my jako Polska tego chcieliśmy - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

 3. mid-17325117 25.03.2017

  Marsz opozycji: „Kocham Cię, Europo!"

  „Nie damy odebrać sobie szans unijnych, europejskich. Nie damy wyprowadzić Polski z projektu, który jest gwarancją naszego bezpieczeństwa, rozwoju i postępu cywilizacyjnego”.

 4. mid-17325112 25.03.2017

  Protest frankowiczów w Warszawie

  "Ze wszystkich stron sceny politycznej odczuwamy blokadę" - mówił Andrzej Zalewski z Ruchu Obywatelskiego Frankowcy PL.

 5. mid-17325032 25.03.2017

  Rafalska: Rodzina w centrum

  "Rodzina energią dla Polski": To hasło chyba najlepiej oddaje cel, który przyświeca działaniom rządu - powiedziała szefowa MRPiPS.

 6. po-stefekk 25.03.2017

  PO: Rolą Platformy Obywatelskiej jest przygotowanie obrony polskiego samorządu

  Zdaniem PO zapowiadane przez PiS zmiany prawa zmierzają do ponownej centralizacji państwa.

 7. policjawPolitycepl 25.03.2017

  CBŚP rozbiło gang, który wyłudzał VAT

  Pięcioosobową grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniem VAT rozbili funkcjonariusze CBŚP z Bielska-Białej.

 8. mid-17324205 25.03.2017

  Rodzina jednym z ważniejszych elementów życia

  - Rodzina staje się jednym z ważniejszych elementów życia społecznego - powiedział Jacek Sapa.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook