Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kopacz po raz kolejny "zaczepia" prezydenta Dudę

27.08.2015

Apel do prezydenta Dudy o pamięć o 8 mln Polakach, którzy zagłosowali na Komorowskiego oraz kolejne żale wylewane do Kancelarii Prezydenta z powodu braku zaproszenia do Pałacu. Sprawdź najnowszy przekaz Ewy Kopacz!

"Pan będąc prezydentem wszystkich Polaków niech pan pamięta o 8 milionach Polaków, którzy zagłosowali na pańskiego konkurenta" - mówiła premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej w Głubczycach na Opolszczyźnie.

Szefowa rządu zwróciła się w ten sposób do prezydenta Andrzeja Dudy, prosząc po raz kolejny, by ten zechciał się z nią spotkać na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

"Przyjmuję do wiadomości stwierdzenie, że zwoła RBN wtedy, gdy uzna to za stosowne. Odniosę się tylko do części, w której pan prezydent stwierdził, że rząd robi kampanię. (…) Widocznie nie mam szczęścia – jestem urzędującym premierem, a nie kandydatem na premiera. Jestem opozycyjna do byłej partii pana prezydenta i nie byłam szefową sztabu pana prezydenta, więc moje szanse na spotkanie z prezydentem są zerowe" - żaliła się Ewa Kopacz.

Pani premier w, jak podkreśliła, „bardzo jednoznaczny sposób” odniosła się do słów prezydenta z środowego wywiadu dla TVP, gdzie ten powiedział, że „rząd prowadzi kampanię, a prezydent sprawy polskie”.

"Czy ogłoszenie planu budowy dróg i autostrad za 107 mld złotych to nie jest praca?! Czy ustawa o bezpłatnej pomocy prawnej to nie jest praca na rzecz obywateli?! Czy wreszcie sprawa „Seniora Wigora” i programu, który został zainicjowany, a który z końcem roku będzie przynosił efekty – czy to nie jest działanie na rzecz obywateli?! (…) Rząd pracuje i nie robi kampanię. Ale jeśli to jest kampania, to kampanią jest przyjmowanie swojej byłej szefowej sztabu" - stwierdziła Kopacz, wypowiadając cytowane na początku słowa o „ośmiu milionach Polaków, którzy głosowali na konkurenta”.

Szefowa rządu była też pytana o zapowiadane strajki górników, którzy nie są zadowoleni z porozumienia zawartego z rządem: "Jedynym działaniem, które mogę podjąć to będzie namawianie opozycji, by nie grała tym w kampanii wyborczej i nie wzbudzała niepokojów tam, gdzie trzeba wsparcia dla rządu" - odparła Kopacz.

Podczas konferencji nie zabrakło też poruszenia kwestii afery taśmowej i kolejnych doniesień medialnych o nagraniu Tusk-Kulczyk.

"Łatwiej się żyje, gdy człowiek nie spekuluje domysłów" — wypaliła Kopac.z

"Willa nie była przeszukiwana, sprawą zajmuje się prokuratura i ja chciałabym mieć komunikat prokuratury w tej sprawie" — zaznaczyła.

Pytana o działania prokuratury w sprawie jej przelotów do Gdańska, szefowa rządu stwierdziła:

"Ja swoje obowiązki i prawa znam, jestem spokojna o wynik wyjaśnień. Moje prywatne wyjaśnienia są takie, że działalność poselska nie ogranicza się tylko do okręgu wyborczego. To służy wszystkim. (…) Ja od kilku lat mam mieszkanie w Gdańsku, od 2001 roku moja córka nieustannie mieszka w Gdańsku i gdy wypełniam moje zadania jako posła, to odwiedzam córkę. I nie widzę w tym niczego złego – trudno wtedy ominąć jej dom, zresztą sypiam u niej i nie wystawiam rachunków za hotel" — mówiła.

LLa

Warto poczytać

 1. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 2. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 3. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 4. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 5. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 6. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

 7. maciereiwczocaracalachwsejmieSI 20.10.2016

  Szef MON: ws. Caracali nie było gwarancji 6 tys. miejsc pracy

  "Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu”.

 8. gronkowiecipisSI 20.10.2016

  PiS: Skandaliczna postawa prezydent Warszawy

  "Na posiedzenie komisji samorządu terytorialnego została zaproszona Hanna Gronkiewicz-Waltz, niestety pani prezydent zignorowała to zaproszenie, zlekceważyła posłów".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook