Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz po raz kolejny "zaczepia" prezydenta Dudę

27.08.2015

Apel do prezydenta Dudy o pamięć o 8 mln Polakach, którzy zagłosowali na Komorowskiego oraz kolejne żale wylewane do Kancelarii Prezydenta z powodu braku zaproszenia do Pałacu. Sprawdź najnowszy przekaz Ewy Kopacz!

"Pan będąc prezydentem wszystkich Polaków niech pan pamięta o 8 milionach Polaków, którzy zagłosowali na pańskiego konkurenta" - mówiła premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej w Głubczycach na Opolszczyźnie.

Szefowa rządu zwróciła się w ten sposób do prezydenta Andrzeja Dudy, prosząc po raz kolejny, by ten zechciał się z nią spotkać na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

"Przyjmuję do wiadomości stwierdzenie, że zwoła RBN wtedy, gdy uzna to za stosowne. Odniosę się tylko do części, w której pan prezydent stwierdził, że rząd robi kampanię. (…) Widocznie nie mam szczęścia – jestem urzędującym premierem, a nie kandydatem na premiera. Jestem opozycyjna do byłej partii pana prezydenta i nie byłam szefową sztabu pana prezydenta, więc moje szanse na spotkanie z prezydentem są zerowe" - żaliła się Ewa Kopacz.

Pani premier w, jak podkreśliła, „bardzo jednoznaczny sposób” odniosła się do słów prezydenta z środowego wywiadu dla TVP, gdzie ten powiedział, że „rząd prowadzi kampanię, a prezydent sprawy polskie”.

"Czy ogłoszenie planu budowy dróg i autostrad za 107 mld złotych to nie jest praca?! Czy ustawa o bezpłatnej pomocy prawnej to nie jest praca na rzecz obywateli?! Czy wreszcie sprawa „Seniora Wigora” i programu, który został zainicjowany, a który z końcem roku będzie przynosił efekty – czy to nie jest działanie na rzecz obywateli?! (…) Rząd pracuje i nie robi kampanię. Ale jeśli to jest kampania, to kampanią jest przyjmowanie swojej byłej szefowej sztabu" - stwierdziła Kopacz, wypowiadając cytowane na początku słowa o „ośmiu milionach Polaków, którzy głosowali na konkurenta”.

Szefowa rządu była też pytana o zapowiadane strajki górników, którzy nie są zadowoleni z porozumienia zawartego z rządem: "Jedynym działaniem, które mogę podjąć to będzie namawianie opozycji, by nie grała tym w kampanii wyborczej i nie wzbudzała niepokojów tam, gdzie trzeba wsparcia dla rządu" - odparła Kopacz.

Podczas konferencji nie zabrakło też poruszenia kwestii afery taśmowej i kolejnych doniesień medialnych o nagraniu Tusk-Kulczyk.

"Łatwiej się żyje, gdy człowiek nie spekuluje domysłów" — wypaliła Kopac.z

"Willa nie była przeszukiwana, sprawą zajmuje się prokuratura i ja chciałabym mieć komunikat prokuratury w tej sprawie" — zaznaczyła.

Pytana o działania prokuratury w sprawie jej przelotów do Gdańska, szefowa rządu stwierdziła:

"Ja swoje obowiązki i prawa znam, jestem spokojna o wynik wyjaśnień. Moje prywatne wyjaśnienia są takie, że działalność poselska nie ogranicza się tylko do okręgu wyborczego. To służy wszystkim. (…) Ja od kilku lat mam mieszkanie w Gdańsku, od 2001 roku moja córka nieustannie mieszka w Gdańsku i gdy wypełniam moje zadania jako posła, to odwiedzam córkę. I nie widzę w tym niczego złego – trudno wtedy ominąć jej dom, zresztą sypiam u niej i nie wystawiam rachunków za hotel" — mówiła.

LLa

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 8. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook