Jedynie prawda jest ciekawa

Minister odeszła. Co zostało?

09.11.2011

Zdaniem Krzysztofa Krajewskiego Siudy analiza działań minister Kopacz nasuwa jeden wyraźny wniosek. - Ewa Kopacz wykazała się wyjątkową umiejętnością trwania na stanowisku. Przetrwała całą kadencję. To fenomen – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Ekspert ds. służby zdrowia z Instytutu Sobieskiego przypomina, że „zdarzały się lata, że mieliśmy kilku ministrów w ciągu jednego roku”. - Pani Minister tymczasem trwała na stanowisku. Jeśli można to uznać za sukces, to Kopacz rzeczywiście odnotowała osobisty sukces – zaznacza nasz rozmówca.

Zdaniem eksperta mniej oczywista jest ocena wyników pracy Ewy Kopacz. - Nowa marszałek Sejmu pozostawiła za sobą niedokończoną reformę służby zdrowia. Udało się przeforsować zmiany lecznictwa zamkniętego – tłumaczy dr Krajewski Siuda. W jego ocenie zmiany „własnościowe w sektorze lecznictwa zamkniętego” należy oceniać pozytywnie.

Jednak jak zaznacza minister Kopacz „nie udało się zreformować płatnika”. - W mojej ocenie następca Kopacz będzie miał jednak łatwiejsze zadanie. Reforma płatnika nie jest łatwa, ale już coś zostało zapoczątkowane w tej kwestii – tłumaczy nasz rozmówca.

Wydaje się, że także premier Donald Tusk uznał, że reforma służby zdrowia to trudne zadanie. Jak donoszą media, lider PO namawia PSL, by to on wziął odpowiedzialność za Ministerstwo Zdrowia w nowym rządzie. Do kogo trafi gorący kartofel?

saż
[fot. Kopacz.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook