Jedynie prawda jest ciekawa


Minister odeszła. Co zostało?

09.11.2011

Zdaniem Krzysztofa Krajewskiego Siudy analiza działań minister Kopacz nasuwa jeden wyraźny wniosek. - Ewa Kopacz wykazała się wyjątkową umiejętnością trwania na stanowisku. Przetrwała całą kadencję. To fenomen – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Ekspert ds. służby zdrowia z Instytutu Sobieskiego przypomina, że „zdarzały się lata, że mieliśmy kilku ministrów w ciągu jednego roku”. - Pani Minister tymczasem trwała na stanowisku. Jeśli można to uznać za sukces, to Kopacz rzeczywiście odnotowała osobisty sukces – zaznacza nasz rozmówca.

Zdaniem eksperta mniej oczywista jest ocena wyników pracy Ewy Kopacz. - Nowa marszałek Sejmu pozostawiła za sobą niedokończoną reformę służby zdrowia. Udało się przeforsować zmiany lecznictwa zamkniętego – tłumaczy dr Krajewski Siuda. W jego ocenie zmiany „własnościowe w sektorze lecznictwa zamkniętego” należy oceniać pozytywnie.

Jednak jak zaznacza minister Kopacz „nie udało się zreformować płatnika”. - W mojej ocenie następca Kopacz będzie miał jednak łatwiejsze zadanie. Reforma płatnika nie jest łatwa, ale już coś zostało zapoczątkowane w tej kwestii – tłumaczy nasz rozmówca.

Wydaje się, że także premier Donald Tusk uznał, że reforma służby zdrowia to trudne zadanie. Jak donoszą media, lider PO namawia PSL, by to on wziął odpowiedzialność za Ministerstwo Zdrowia w nowym rządzie. Do kogo trafi gorący kartofel?

saż
[fot. Kopacz.pl]

Warto poczytać

 1. 1270jakiwarszawiaki 27.04.2018

  Jaki: wszyscy mieszkańcy stolicy mają prawo nazywać się warszawiakami

  Rafał Trzaskowski (PO) sugeruje, że mieszkańcy Warszawy, którzy się w niej urodzili są lepsi; moim zdaniem wszyscy, którzy związali swe losy ze stolicą, mają prawo nazywać się warszawiakami - powiedział w piątek Patryk Jaki. Podkreślił, że on nie będzie dzielił mieszkańców stolicy na kategorie.

 2. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 3. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 4. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 5. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 6. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 7. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 8. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook