Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Minister odeszła. Co zostało?

09.11.2011

Zdaniem Krzysztofa Krajewskiego Siudy analiza działań minister Kopacz nasuwa jeden wyraźny wniosek. - Ewa Kopacz wykazała się wyjątkową umiejętnością trwania na stanowisku. Przetrwała całą kadencję. To fenomen – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Ekspert ds. służby zdrowia z Instytutu Sobieskiego przypomina, że „zdarzały się lata, że mieliśmy kilku ministrów w ciągu jednego roku”. - Pani Minister tymczasem trwała na stanowisku. Jeśli można to uznać za sukces, to Kopacz rzeczywiście odnotowała osobisty sukces – zaznacza nasz rozmówca.

Zdaniem eksperta mniej oczywista jest ocena wyników pracy Ewy Kopacz. - Nowa marszałek Sejmu pozostawiła za sobą niedokończoną reformę służby zdrowia. Udało się przeforsować zmiany lecznictwa zamkniętego – tłumaczy dr Krajewski Siuda. W jego ocenie zmiany „własnościowe w sektorze lecznictwa zamkniętego” należy oceniać pozytywnie.

Jednak jak zaznacza minister Kopacz „nie udało się zreformować płatnika”. - W mojej ocenie następca Kopacz będzie miał jednak łatwiejsze zadanie. Reforma płatnika nie jest łatwa, ale już coś zostało zapoczątkowane w tej kwestii – tłumaczy nasz rozmówca.

Wydaje się, że także premier Donald Tusk uznał, że reforma służby zdrowia to trudne zadanie. Jak donoszą media, lider PO namawia PSL, by to on wziął odpowiedzialność za Ministerstwo Zdrowia w nowym rządzie. Do kogo trafi gorący kartofel?

saż
[fot. Kopacz.pl]
Słowa kluczowe:

Ewa Kopacz

,

reforma

,

minister

,

Donald Tusk

Warto poczytać

 1. dudapapgrygiel 28.05.2017

  Prezydent na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śl.

  Powołaniem i zadaniem chrześcijan jest czynienie dobra wszędzie tam, gdzie brakuje sprawiedliwości i miłości społecznej - mówił abp Wiktor Skworc do uczestników dorocznej pielgrzymki mężczyzn. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 2. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 3. pispapdelmanowicz 28.05.2017

  Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  "Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia" - posłowie PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

 4. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 5. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 6. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 7. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 8. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook