Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kopacz o Bartoszewskim: Będzie mi go bardzo brakować

25.04.2015

Ewa Kopacz wspominając Władysława Bartoszewskiego stwierdziła, że „był człowiekiem, który budował polską wolność, polskie państwo i polską dyplomację po 1989 r."

„Zastanawiałam się jakim jednym słowem mogłabym określić i podsumować jego życie i pracę: tym słowem jest służba. Służył Polsce, Bogu i drugiemu człowiekowi” – powiedziała premier Ewa Kopacz o ministrze Władysławie Bartoszewskim.

„Dla mnie profesor Bartoszewski był człowiekiem, który budował polską wolność, polskie państwo i polską dyplomację po 1989 r.” – dodała.

Podkreśliła, że „był wyjątkowo odważnym i skutecznym ambasadorem pojednania państw, narodów i społeczeństw, pojednania polsko-niemieckiego i polsko-izraelskiego”. Dodała, że było to „pojednanie wyjątkowe i głębokie, bo oparte przede wszystkim na prawdzie i przebaczeniu”.

„Sam zresztą pisał, że warto zachować w pamięci to co dobre, a nie to co ci złego ludzie wyrządzili, bo inaczej nie sposób przeżyć” – powiedziała. Władysław Bartoszewski jako Sekretarz stanu i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego, sprawował patronat nad rozwojem współpracy polsko-niemieckiej oraz wykonywał zadania związane z kontaktami z diasporą żydowską w świecie oraz z państwem Izrael.

Wspomnienie o ostatnim spotkaniu z ministrem Bartoszewskim

Premier Ewa Kopacz wspominała jej ostatnie spotkanie z ministrem Bartoszewskim – w środę 22 kwietnia, kiedy jechali wspólnie na obchody 25-lecia odnowienia stosunków polsko-izraelskich. „Mówił całą drogę o przygotowaniach do polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych, które odbędą się w poniedziałek w Warszawie” – dodała.

„Wiem, że podczas tych konsultacji pan profesor będzie z nami. Odczytam jego wystąpienie” – oświadczyła premier Ewa Kopacz.

„Będzie mi go bardzo brakować” – zakończyła.

 PAP/es

Fot.PAP/Jakub Kamiński

Warto poczytać

 1. ONR24072017twitter 24.07.2017

  ONR domaga się prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych z kapitału zagranicznego

  Obóz Narodowo - Radykalny wystosował w poniedziałek list do premier Beaty Szydło, w którym domaga się zdecydowanych działań rządu zmierzających do wprowadzenia prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych ze środków kapitału zagranicznego.

 2. RosjaDuma 24.07.2017

  Gil: atak rosyjskiej Dumy na polską ustawę dekomunizacyjną to reakcja na kryzys tożsamości

  Rosja pęka sensie ideologicznym - mówi PAP politolog prof. Andrzej Gil z KUL. Jego zdaniem ostra reakcja na ustawę dekomunizującą przestrzeń publiczną w Polsce "ma z powrotem zjednoczyć naród rosyjski wokół pewnych wartości".

 3. Dudawiki 24.07.2017

  Duda podjął decyzję: będzie weto

  Zdecydowałem o tym że zwrócę do rozpatrzenia Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o SN i ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa - powiedział w swoim oświadczeniu Prezydent Andrzej Duda

 4. burzawarszawa24072017 24.07.2017

  Burze nad Polską: ponad tysiąc interwencji

  - Prawie 1000 razy interweniowali strażacy po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską - poinformował w poniedziałek rano PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

 5. LotniskoChopinawiki 24.07.2017

  Rekordowe przejęcie przemytu na warszawskim lotnisku

  33-letniego obywatela Bułgarii, wracającego z Brazylii, zatrzymali celnicy na warszawskim lotnisku Chopina; mężczyzna próbował przemycić 3,5 kg kokainy - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie podinsp. Piotr Tałałaj.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook