Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz: Musimy oddzielić imigrantów od uchodźców

14.09.2015

"Będziemy rozmawiać o tej sprawie z naszymi partnerami z UE, ale będziemy o tym rozmawiać nie pod presją ludzi koczujących na ulicach" — powiedziała premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej, zapewniając że stanowisko Polski ws. imigrantów jest twarde.

"Polska jest zbyt ważnym krajem UE by ulegać jakiejkolwiek presji" — stwierdziła Kopacz, dodając że rozmawiała z Junckerem, stawiając mu warunki.

"Powiedziałam wyraźnie, ze będziemy rozmawiać, ale jednocześnie postawiłam bardzo twarde warunki. Te warunki są nie tylko twarde, ale i jednoznaczne. Polska nie zgodzi się na automatyzm. Polska żąda wzmocnienia granic" — mówiła dodając że możemy być wzorem pod względem szczelności granic, co widać na wschodzie Polski.

"Musimy wyraźnie oddzielić uchodźców od imigrantów. (…) Będziemy rozsądni i odpowiedzialni" — dodała.

"Poleciłam pani minister spraw wewnętrznych, Teresie Piotrowskiej, aby dokonała inspekcji polskich granic, zarówno na wschodzie, zachodzie, jak i południu. Jutro podczas posiedzenia rady ministrów pani minister zda bardzo szczegółowy raport"— mówiła Kopacz.

Już dzisiaj, mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, niezależnie od tego, co przywiezie pani minister Piotrkowska, po rozmowach ze służbami wiem, że niezwłocznie po tym, gdy otrzymam komunikat o jakiejkolwiek groźbie dla Polski, polskie granice zostaną objęte ochroną

"Przyjmiemy tylko tylu uchodźców na ile nas stać. Ani jednego więcej, ani jednego mniej" — dodała Ewa Kopacz, podkreślając że „nie pozwoli, by abyśmy byli czarną owcą”.

mly/wPolityce.pl

[fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook