Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz: Musimy oddzielić imigrantów od uchodźców

14.09.2015

"Będziemy rozmawiać o tej sprawie z naszymi partnerami z UE, ale będziemy o tym rozmawiać nie pod presją ludzi koczujących na ulicach" — powiedziała premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej, zapewniając że stanowisko Polski ws. imigrantów jest twarde.

"Polska jest zbyt ważnym krajem UE by ulegać jakiejkolwiek presji" — stwierdziła Kopacz, dodając że rozmawiała z Junckerem, stawiając mu warunki.

"Powiedziałam wyraźnie, ze będziemy rozmawiać, ale jednocześnie postawiłam bardzo twarde warunki. Te warunki są nie tylko twarde, ale i jednoznaczne. Polska nie zgodzi się na automatyzm. Polska żąda wzmocnienia granic" — mówiła dodając że możemy być wzorem pod względem szczelności granic, co widać na wschodzie Polski.

"Musimy wyraźnie oddzielić uchodźców od imigrantów. (…) Będziemy rozsądni i odpowiedzialni" — dodała.

"Poleciłam pani minister spraw wewnętrznych, Teresie Piotrowskiej, aby dokonała inspekcji polskich granic, zarówno na wschodzie, zachodzie, jak i południu. Jutro podczas posiedzenia rady ministrów pani minister zda bardzo szczegółowy raport"— mówiła Kopacz.

Już dzisiaj, mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, niezależnie od tego, co przywiezie pani minister Piotrkowska, po rozmowach ze służbami wiem, że niezwłocznie po tym, gdy otrzymam komunikat o jakiejkolwiek groźbie dla Polski, polskie granice zostaną objęte ochroną

"Przyjmiemy tylko tylu uchodźców na ile nas stać. Ani jednego więcej, ani jednego mniej" — dodała Ewa Kopacz, podkreślając że „nie pozwoli, by abyśmy byli czarną owcą”.

mly/wPolityce.pl

[fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 2. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 3. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 4. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 5. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 6. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 7. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook