Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz apeluje o udział w wyborach

28.11.2014

Idźcie do wyborów, wiedząc, że swoim głosem zmienicie Polskę; nie przejmiecie władzy, demonstrując na ulicy - apelowała premier Ewa Kopacz w piątek podczas konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej w Radomiu.

"Chcę zwrócić się do wszystkich mieszkańców Radomia, pójdźcie na wybory, zagłosujcie za zmianą, bo wy w przeciwieństwie do naszych oponentów politycznych dokładnie wiecie, że Polska i takie miasta, jak Radom, to kraj demokratyczny, w którym swoim głosem możecie zmieniać rzeczywistość, to kraj na który nie lata się na skargę do Brukseli" - powiedziała szefowa rządu.

Jak podkreśliła, pójście do wyborów to będzie "znak protestu dla tych, którzy dzisiaj kwestionują wszystko to, co najcenniejsze; to, co zdobywane było przez ostatnie dziesiątki lat, a więc - wolność, demokracja".

"Idźcie na te wybory i to będzie wasz znak protestu. Nie złe słowa, nie aroganckie określenia, ale to będzie coś, co będzie odpowiedzią na te wszystkie banalne historie, te niedorzeczne historie, które słyszycie przez ostatnie kilka dni z telewizora i z radia" - wzywała szefowa rządu.

"Idźcie i powiedzcie: my kochamy swój kraj i chcemy w tym kraju być, żyć, naprawiać, budować, i być z niego dumnym (...). Dzisiaj niech to będzie odpowiedź na te wszystkie manifestacje, które mają się odbywać. Wy idźcie do wyborów wiedząc, że to swoim głosem zmienicie Polskę" - podkreśliła.

Jak zaznaczyła, władzy nie przejmuje się demonstrując na ulicy. "Nie przejmiecie władzy demonstrując na ulicy. Wy chcecie zmieniać i przejmować władzę w sposób demokratyczny. Przyjmiemy każdy wyrok suwerena, jakim jest naród, wyrok, który wystawi nam (...) każdy z mieszkańców Radomia, który pójdzie do tych wyborów" - zaznaczyła premier.

Kopacz przekonywała, że siłą Radomian jest to, że potrafią do końca walczyć o swoje, co pokazali m.in. w 1976 roku. "Jestem dumna z mojego miasta, w sposób szczególny zależy mi na jego sukcesie" - zaznaczyła.

"Powinniśmy się pobić o zmiany dla Radomia, zmiany, które dadzą nam odpowiedź na to, czy wybierzemy Radom dla swoich, czy Radom dla wszystkich, Radom rozwijający się, który potrafi zapraszać inwestorów, czy Radom zarządzany przez ogarniętego niemocą prezydenta" - podkreśliła szefowa rządu.

Jak dodała, Radomianie chcą nowych miejsc pracy, miasta tętniącego życiem. "Mamy człowieka, który jest gwarantem tych zmian - Radosław Witkowski. Znam go od lat, wybieram go, dlatego, że wybieram Radom śmiałej wizji, waszych nadziei i marzeń" - mówiła premier. W drugiej turze wyborów prezydenckich w Radomiu spotkają się ubiegający się trzeci raz o fotel prezydenta Andrzej Kosztowniak (PiS) oraz poseł Radosław Witkowski (PO).

PAP, lz

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

 2. Kukizwiki 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

  Politycy Kukiz'15 krytykują zapowiadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego "daninę solidarnościową", którą mają zostać opodatkowani najbogatsi. Pieniądze z daniny zasiliłyby utworzony fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych

 3. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 4. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 5. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 6. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 7. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook