Jedynie prawda jest ciekawa


Konwencja PO w Poznaniu

12.09.2015

Rozpoczyna się ogólnokrajowa konwencja programowa PO. Premier Kopacz ma przedstawić nowe propozycje podatkowe i sposoby walki z bezrobociem.

Jak powiedział PAP wicepremier Tomasz Siemoniak, z konwencji powinien popłynąć przekaz, że PO ma „dobry program dla Polski "wypracowany przez kilkanaście tygodni przez setki osób”.

-  Ta dyskusja była szeroka. Mamy doświadczenie z ośmiu lat rządzenia, to było osiem lat bardzo dobrych dla Polski i chcemy, żeby przez najbliższe lata móc pokazać, że mamy świeże pomysły i wiemy, w jakim kierunku prowadzić polskie sprawy - powiedział.

B. wicepremier i b. minister finansów Jacek Rostowski zapytany o doniesienia medialne nt. propozycji likwidacji składek ZUS i NFZ odparł, że nie będzie informował o szczegółach przed konwencją. Na pytanie, czy takie propozycje byłyby wiarygodne dla wyborców powiedział, że zostawia to do oceny wyborców.

- Umiemy tak zarządzać finansami, by móc bezpiecznie sfinansować coś, co ułatwi życie przedsiębiorcom i zdynamizuje rozwój gospodarczy w Polsce. Rękojmią tego, że to powinno być wiarygodne jest te osiem lat wzrostu i bezpiecznych finansów - mówił.

- Wygospodarujemy te pieniądze, które zapewnią bezpieczne finansowanie bardzo daleko idącego uproszczenia systemu podatkowego zachętami do pracy dla mniej zarabiających, bardziej dzietnych - przekazał Rostowski.

Jak zapewnił - to nie jest wyborcza licytacja na obietnice.

- Byłaby to licytacja na obietnice, gdybyśmy powiedzieli, że nie ma kosztów. Mamy doświadczenie ośmiu lat rządzenia. Gospodarka polska rozwijała się w tym czasie szybciej od wszystkich gospodarek w UE. Ten rozwój zapewnił znacząco wyższe dochody. Twardo trzymając wydatki wyszliśmy z procedury nadmiernego deficytu. Dalej twardo trzymając wydatki wygospodarujemy te pieniądze, które zapewnią bezpieczne finansowanie bardzo daleko idącego uproszczenia systemu podatkowego zachętami do pracy dla mniej zarabiających, bardziej dzietnych. Na tym nikt nie straci – to jest nasze zobowiązanie i nasza wizja, by to osiągnąć do końca następnej kadencji - tłumaczył.

Przedstawiciele Platformy przed konwencją zapowiadali, że program partii na najbliższe cztery lata będzie odpowiedzialny i realistyczny.

Wśród propozycji programowych mają się znaleźć m.in.: wzrost płacy minimalnej w ciągu kolejnych czterech lat, skuteczne rozwiązanie problemu umów "śmieciowych", wprowadzenie budżetów obywatelskich na każdym szczeblu samorządu oraz zmiany w programach mieszkaniowych. 

PAP

[FOTO: PAP/Jakub Kaczmarczyk]

Warto poczytać

 1. pawel-chruszcz-25062018 25.06.2018

  Ustalono nowe fakty w sprawie śmierci Pawła Chruszcza

  W śledztwie w sprawie śmierci Pawła Chruszcza nie znaleziono jak dotąd niczego, co mogłoby świadczyć, że ktoś zabił radnego albo nakłaniał go, żeby targnął się na życie - ustaliła Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do śledztwa

 2. tupolew-25062018 25.06.2018

  Pilne! Rada Europy wzywa Rosję do zwrócenia wraku Tupolewa

  Komisja prawna Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy uchwaliła w poniedziałek rezolucję skierowaną do Rosji, w celu niezwłocznego zwrócenia wraku samolotu TU-154M oraz wszystkich materiałów z samolotem związanych

 3. frasyniuk-25062018 25.06.2018

  Frasyniuk stanie przed sądem!

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Władysławowi Frasyniukowi ws. naruszenia nietykalności cielesnej dwóch umundurowanych policjantów na służbie. Poinformował o tym w poniedziałek PAP rzecznik tej prokuratury prok. Łukasz Łapczyński

 4. duda-25062018 25.06.2018

  CBOS: Prezydent i rząd cieszą się zaufaniem społecznym,w przeciwieństwie do opozycji

  W czerwcu na czele rankingu zaufania pozostaje prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 69 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS

 5. polska-vs-kolumbia-fani-25062018 25.06.2018

  Tę scenę pokazują media na całym świecie. Do zapłakanego polskiego kibica podszedł Kolumbijczyk

  Mecz Polski z Kolumbią nie będzie miło wspominany przez polskich sympatyków, którzy byli zrozpaczeni z powodu porażki. Próby pocieszenia Polaków podjęli się fani Kolumbii

 6. kaczynski-vs-sikorski-25062018 25.06.2018

  Klęska Sikorskiego, triumf Kaczyńskiego. Prezes PiS wygrywa w sądzie

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać b. szefa MSZ Radosława Sikorskiego za swe wypowiedzi przypisujące mu "zdradę dyplomatyczną" w związku z działaniami po katastrofie smoleńskiej

 7. duda24062018 25.06.2018

  Ważne słowa prezydenta po meczu Polski z Kolumbią!

  Prezydent Andrzej Duda obejrzał w niedzielę mecz Polska-Kolumbia (0:3) w Gdyni w "marynarskiej" Strefie Kibica na ORP Generał Kazimierz Pułaski.

 8. gdynia19062018 25.06.2018

  W Gdyni 25 czerwca o godzinie 11.00 startuje Forum Wizja Rozwoju

  25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz 26 czerwca w Hali Gdynia Arena odbywa się największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook