Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Konwencja PO w Poznaniu

12.09.2015

Rozpoczyna się ogólnokrajowa konwencja programowa PO. Premier Kopacz ma przedstawić nowe propozycje podatkowe i sposoby walki z bezrobociem.

Jak powiedział PAP wicepremier Tomasz Siemoniak, z konwencji powinien popłynąć przekaz, że PO ma „dobry program dla Polski "wypracowany przez kilkanaście tygodni przez setki osób”.

-  Ta dyskusja była szeroka. Mamy doświadczenie z ośmiu lat rządzenia, to było osiem lat bardzo dobrych dla Polski i chcemy, żeby przez najbliższe lata móc pokazać, że mamy świeże pomysły i wiemy, w jakim kierunku prowadzić polskie sprawy - powiedział.

B. wicepremier i b. minister finansów Jacek Rostowski zapytany o doniesienia medialne nt. propozycji likwidacji składek ZUS i NFZ odparł, że nie będzie informował o szczegółach przed konwencją. Na pytanie, czy takie propozycje byłyby wiarygodne dla wyborców powiedział, że zostawia to do oceny wyborców.

- Umiemy tak zarządzać finansami, by móc bezpiecznie sfinansować coś, co ułatwi życie przedsiębiorcom i zdynamizuje rozwój gospodarczy w Polsce. Rękojmią tego, że to powinno być wiarygodne jest te osiem lat wzrostu i bezpiecznych finansów - mówił.

- Wygospodarujemy te pieniądze, które zapewnią bezpieczne finansowanie bardzo daleko idącego uproszczenia systemu podatkowego zachętami do pracy dla mniej zarabiających, bardziej dzietnych - przekazał Rostowski.

Jak zapewnił - to nie jest wyborcza licytacja na obietnice.

- Byłaby to licytacja na obietnice, gdybyśmy powiedzieli, że nie ma kosztów. Mamy doświadczenie ośmiu lat rządzenia. Gospodarka polska rozwijała się w tym czasie szybciej od wszystkich gospodarek w UE. Ten rozwój zapewnił znacząco wyższe dochody. Twardo trzymając wydatki wyszliśmy z procedury nadmiernego deficytu. Dalej twardo trzymając wydatki wygospodarujemy te pieniądze, które zapewnią bezpieczne finansowanie bardzo daleko idącego uproszczenia systemu podatkowego zachętami do pracy dla mniej zarabiających, bardziej dzietnych. Na tym nikt nie straci – to jest nasze zobowiązanie i nasza wizja, by to osiągnąć do końca następnej kadencji - tłumaczył.

Przedstawiciele Platformy przed konwencją zapowiadali, że program partii na najbliższe cztery lata będzie odpowiedzialny i realistyczny.

Wśród propozycji programowych mają się znaleźć m.in.: wzrost płacy minimalnej w ciągu kolejnych czterech lat, skuteczne rozwiązanie problemu umów "śmieciowych", wprowadzenie budżetów obywatelskich na każdym szczeblu samorządu oraz zmiany w programach mieszkaniowych. 

PAP

[FOTO: PAP/Jakub Kaczmarczyk]

Słowa kluczowe:

Platforma Obywatelska

,

wybory

Warto poczytać

Facebook