Jedynie prawda jest ciekawa


Koniec przygody Ziemkiewicza w Onet.pl

07.10.2014

Portal Onet.pl rozwiązał umowę z publicystą Rafałem Ziemkiewiczem zaledwie po tygodniu współpracy. Oficjalnie chodzi o komentarze autora dotyczące pijanych kobiet, jednak sam zwolniony przyznaje, że probkem tkwi w publikowanych przez niego antyrządowych treściach.

Jak informuje Ziemkiewicz – powodem rozstania było „pisanie o przemocy seksualnej w lekkiej formie”. Tylko dlaczego potral zdecydował się na taki krok dopiero po rozpoczęciu współpracy z autorem? Jak przyznaje RAZ w rozmowie w portalem Wirtualnemedia.pl:

„To raczej strach przed antyrządowymi tekstami” - czytamy na stronie.

Dziennikarz i publicysta Cezary Gmyz, który podjął współpracę z Onet.pl w tym samym czasie co Ziemkiewicz - ogłosił, że rezygnuje z publikowania na portalu. Gmyz pisze na Twitterze:

„Onet napisał, że rezygnują z @R_A_Ziemkiewicz za tekst, który miał zamiar napisać. Czymże to jest jeśli nie cenzurą prewencyjną?”.

Wirtualnemedia.pl, twitter, lz

[fot: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tu154regulajki 19.03.2018

  Sasin o zwrocie wraku Tu-154: nie widzę perspektyw, żeby Rosjanie chcieli współpracować z Polską

  Nie widzę żadnych perspektyw, żeby Rosjanie chcieli współpracować z Polską - ocenił w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, pytany o sprawę zwrotu wraku Tu-154

 2. morawieckimay18032018 18.03.2018

  Morawiecki rozmawiał z May na temat Rosji. „Reakcja musi być zdecydowana”

  Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w niedzielę z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, która chciała skonsultować dalsze postępowanie wobec Rosji

 3. 1270merkelina 18.03.2018

  W poniedziałek w Warszawie wizyta kanclerz Niemiec

  Współpraca dwustronna, przyszłość UE po Brexicie, unijny budżet, bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny

 4. 1270manifestacja 17.03.2018

  W największych miastach odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi

  Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

 5. 1270wstyd 17.03.2018

  "Konwój Wstydu" jeździ po Polsce - PO apeluje do polityków PiS

  W ramach akcji "Konwój Wstydu", zorganizowanej przez Platformę Obywatelską, po Polsce jeżdżą billboardy z wizerunkami polityków PiS oraz kwotami ich jednorazowych nagród. W sobotę politycy PO w różnych miastach apelowali do polityków PiS o oddanie pieniędzy podatników.

 6. Anders17032018 17.03.2018

  Anders zapowiada: oddam premię

  Oddam premię, którą otrzymałam w styczniu - zapowiedziała w sobotę w radiu RMF FM senator, sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Maria Anders. Oceniła, że jeżeli kogoś chce się wynagrodzić za działanie, to się powinno mu podwyższyć pensję

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook