Jedynie prawda jest ciekawa

Koniec przygody Ziemkiewicza w Onet.pl

07.10.2014

Portal Onet.pl rozwiązał umowę z publicystą Rafałem Ziemkiewiczem zaledwie po tygodniu współpracy. Oficjalnie chodzi o komentarze autora dotyczące pijanych kobiet, jednak sam zwolniony przyznaje, że probkem tkwi w publikowanych przez niego antyrządowych treściach.

Jak informuje Ziemkiewicz – powodem rozstania było „pisanie o przemocy seksualnej w lekkiej formie”. Tylko dlaczego potral zdecydował się na taki krok dopiero po rozpoczęciu współpracy z autorem? Jak przyznaje RAZ w rozmowie w portalem Wirtualnemedia.pl:

„To raczej strach przed antyrządowymi tekstami” - czytamy na stronie.

Dziennikarz i publicysta Cezary Gmyz, który podjął współpracę z Onet.pl w tym samym czasie co Ziemkiewicz - ogłosił, że rezygnuje z publikowania na portalu. Gmyz pisze na Twitterze:

„Onet napisał, że rezygnują z @R_A_Ziemkiewicz za tekst, który miał zamiar napisać. Czymże to jest jeśli nie cenzurą prewencyjną?”.

Wirtualnemedia.pl, twitter, lz

[fot: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270swop 12.12.2017

  Kard. Nycz: w Świątyni Opatrzności Bożej będziemy dziękować za odzyskanie niepodległości

  W Świątyni Opatrzności Bożej będziemy w 2018 r. dziękować za ludzi Kościoła, którzy odegrali ogromną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości - zapowiedział we wtorek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania opłatkowego w tej świątyni.

 2. rulewski12122017 12.12.2017

  Zadziwiający występ senatora Platformy Obywatelskiej. To jest „izba mędrców”?

  W czasie senackiej debaty nad prezydenckimi projektami o SN i KRS, senator Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej pojawił się na mównicy w masce z greckiej tragedii.

 3. 1270expose 12.12.2017

  Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wygłaszanie expose

  Premier Mateusz Morawiecki we wtorek o godz. 16.15 rozpoczął w Sejmie wygłaszanie expose. Głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu zaplanowano we wtorek o północy.

 4. policja12122017 12.12.2017

  Chcą Majdanu w Polsce. Nawołują do rzucania koktajlami Mołotowa

  Policjanci z Żar (Lubuskie) zatrzymali 33-latka, który zamieścił na portalu społecznościowym wpis nawołujący do organizacji w Warszawie "drugiego Majdanu".

 5. wimmer12122017 12.12.2017

  Bezgraniczna podłość! Założyciel KOD-u sugeruje, że posłanka Kempa sama podpaliła swoje biuro?

  Paweł Wimmer, jeden z pomysłodawców Komitetu Obrony Demokracji, zasugerował na Twitterze, iż biuro posłanki Kempy to „celowa próba zrobienia dymu”, która jest związana ze „stopniową utratą pozycji” w partii przez posłankę.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook