Jedynie prawda jest ciekawa

Kompromitujące wpisy Ziemkiewicza

23.09.2014

"Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech rzuci pierwszy kamień..."

Ostry język Rafała Ziemkiewicza znów dał o sobie znać. Tym razem jednak tezy publicysty nie dotyczyły - jak zazwyczaj - ocen politycznych, Tuska, Kaczyńskiego i całej reszty, ale... spraw społecznych. I tutaj cięte opinie Ziemkiewicza, delikatnie mówiąc, nie do końca pasują... Komentując sprawę ukaranego zakonnika z Trójmiasta, który został wydalony z zakonu za załamanie ślubów posłuszeństwa, napisał na Twitterze: "No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień... Ale jak zakonnik to kara konieczna". 

Chodzi o gwałt, jakiego miał się dopuścić zakonnik na nietrzeźwej, śpiącej kobiecie. Sprawa w prokuraturze została umorzona, ale mężczyzna poniósł konsekwencje wobec swoich przełożonych. Gdy internauci zwrócili Ziemkiewiczowi na niezręczność komentarza, publicysta odparł: "Pytanie do oburzonych tłitem o wykorzystaniu nietrzeźwej kobiety - A jak facet rano trzeźwieje obok kaszalota też ma prawo skarżyć ją o gwałt?"

Najwyraźniej Ziemkiewicz chce dorównać Korwin-Mikkemu, który lubuje się w podobnych porównaniach...

hoh

[yt]

Słowa kluczowe:

twitter

,

Rafał Ziemkiewicz

Warto poczytać

 1. 01BOCHENEKODPOWIADAKESI26072017 26.07.2017

  Rząd Polski: Nie godzimy się na szantaż ze strony urzędników UE

  Organizacja wymiaru sprawiedliwości to kompetencja państw członkowskich, a nie instytucji UE – oświadczył rzecznik polskiego rządu Rafał Bochenek. Skomentował tak groźby Komisji Europejskiej wobec Polski ws. reform sądownictwa. Bochenek podkreślił: Nie godzimy się na jakąkolwiek presję i szantaż.

 2. kod26072017 26.07.2017

  To koniec KOD-u? Mateusz Kijowski nakazuje "wyprowadzić sztandar"

  Mateusz Kijowski zrezygnował z funkcji Przewodniczącego Zarządu Regionu Mazowsze KOD. Czy to koniec ruchu, który miał doprowadzić do obalenia demokratycznie wybranego rządu w Polsce?

 3. JasnaGorawiki 26.07.2017

  Abp Hoser: Pielgrzymka uczy wytrwania, cierpliwości i pokonywania zmęczenia

 4. granicawiki 26.07.2017

  Rekordowy rok na granicy z Ukrainą? Gigantyczny wzrost przekraczających

  Ponad 6,2 mln osób przekroczyło polsko-ukraińską granicę na Podkarpaciu w I półroczu br. To wzrost o ponad 300 tys. osób, w porównaniu do tego okresu w 2016 r. Poza tym funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili przebyt prawie 250 kg haszyszu i zatrzymali ponad 60 kradzionych samochodów.

 5. immigrants1270 26.07.2017

  CBOS: 45% Polaków chce referendum ws uchodźców

  45 proc. badanych uważa, że powinno się odbyć w Polsce referendum na temat przyjmowania uchodźców z krajów muzułmańskich, a 34 proc. chciałoby się wypowiedzieć w sprawie reformy edukacji - wynika z sondażu CBOS "O czym Polacy chcieliby się wypowiedzieć w referendum?".

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook