Jedynie prawda jest ciekawa

Komorowski wygrywa w sondażu dla TVP

12.12.2014

Prezydent Bronisław Komorowski może liczyć na 56 proc. głosów i zwycięstwo w pierwszej turze wyborów prezydenckich – wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek TNS Polska na zlecenie „Wiadomości” TVP1.

Na drugim miejscy w badaniu uplasował się Andrzej Duda. Na kandydata PiS, chciałoby głosować 17 proc. badanych.

Według badania na trzeciej pozycji znalazł się Janusz Korwin-Mikke, który uzyskał 5 proc. poparcia, następnie jest Ryszard Kalisz z 4-procentowym poparciem i Janusz Palikot, który może liczyć na 2 proc. głosów.

13 proc. badanych obywateli nie wiem na kogo chciałoby zagłosować w wyborach. Pocieszający jest fakt, że mimo skandalu z PKW i wyborami samorządowymi, Polacy deklarują chęć udziału w wyborach.

Udział w przyszłorocznych wyborach prezydenckich „zdecydowanie” zadeklarowało 57 proc. badanych. 28 proc. respondentów „raczej” weźmie udział w wyborach. 11 proc. badanych przez TNS Polska nie zamierza głosować w wyborach, z czego 6 proc. „zdecydowanie nie” zagłosuje, a 5 proc. „raczej nie” pójdzie do urn. 4 proc. osób „nie wie” czy będzie głosowało w wyborach prezydenckich.

Sondaż został przeprowadzony przez ośrodek TNS Polska w dniach 10-11 grudnia 2014. W badaniu uczestniczyło tysiąc dorosłych Polaków. Metodą badania był wywiad telefonicznych.

„Wiadomości” TVP1

TVP, lz

[fot: PAP/Jacek Turczyk]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook