Jedynie prawda jest ciekawa


Komornik zlicytuje Wyszkowskiego?

03.09.2012

Pomimo, że Krzysztof Wyszkowski wygrał proces z Lechem Wałęsą, grozi mu zlicytowanie przez komornika. Na żądanie Wałęsy - pisze "Rzeczpospolita".

Wygrana w procesie miała charakter symboliczny. Wyrok ogłoszono 31 sierpnia 2010 r., w 30. rocznicę podpisania porozumień gdańskich,na mocy których powołano do życia NSZZ „Solidarność”. Sąd Okręgowy uznał, że w wypowiedzi z 2005r. Wyszkowski nie naruszył dóbr osobistych byłego prezydenta, nazywając go gorliwym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Bolek.

Jak czytamy w "Rzeczpopsolitej", Wałęsa złożył jednak apelację i sędzia Roman Kowalkowski nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie byłego prezydenta w głównym wydaniu „Faktów” TVN oraz lokalnej „Panoramie” TVP Gdańsk.

Wyszkowski odmawia jednak przeproszenia byłego prezydenta. Wałęsa zażądał wykonania wyroku na koszt Wyszkowskiego, który wskutek choroby i pobytu w szpitalu nie zdążył złożyć zażalenia na tę decyzję. Ciężko chore są również jego matka i żona. Adwokat opozycjonisty ma nadzieję, że sąd wykarze się w tej sytuacji zrozumieniem.

Wykonanie wyroku będzie oznaczać, że Wyszkowski zostanie dłużnikiem Wałęsy, który będzie mógł wyegzekwować swój dług przy pomocy komornika. Koszt emisji oświadczenia w telewizjach może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych. Tymczasem jedyny majątek, jakim dysponuje Wyszkowski, to jego mieszkanie. Nie zamierza jednak przepraszać. - Musiałbym poświadczyć w takim oświadczeniu nieprawdę, a nie zamierzam tego robić - mówi „Rzeczpospolitej” były opozycjonista.

Wciąż toczy się też proces o inną wypowiedź Wyszkowskiego na ten sam temat z 2007 roku.

TLa/"Rzeczpospolita"

[fot.youtube.com]

Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 4. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 5. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 6. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 7. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook