Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Komornik zlicytuje Wyszkowskiego?

03.09.2012

Pomimo, że Krzysztof Wyszkowski wygrał proces z Lechem Wałęsą, grozi mu zlicytowanie przez komornika. Na żądanie Wałęsy - pisze "Rzeczpospolita".

Wygrana w procesie miała charakter symboliczny. Wyrok ogłoszono 31 sierpnia 2010 r., w 30. rocznicę podpisania porozumień gdańskich,na mocy których powołano do życia NSZZ „Solidarność”. Sąd Okręgowy uznał, że w wypowiedzi z 2005r. Wyszkowski nie naruszył dóbr osobistych byłego prezydenta, nazywając go gorliwym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Bolek.

Jak czytamy w "Rzeczpopsolitej", Wałęsa złożył jednak apelację i sędzia Roman Kowalkowski nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie byłego prezydenta w głównym wydaniu „Faktów” TVN oraz lokalnej „Panoramie” TVP Gdańsk.

Wyszkowski odmawia jednak przeproszenia byłego prezydenta. Wałęsa zażądał wykonania wyroku na koszt Wyszkowskiego, który wskutek choroby i pobytu w szpitalu nie zdążył złożyć zażalenia na tę decyzję. Ciężko chore są również jego matka i żona. Adwokat opozycjonisty ma nadzieję, że sąd wykarze się w tej sytuacji zrozumieniem.

Wykonanie wyroku będzie oznaczać, że Wyszkowski zostanie dłużnikiem Wałęsy, który będzie mógł wyegzekwować swój dług przy pomocy komornika. Koszt emisji oświadczenia w telewizjach może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych. Tymczasem jedyny majątek, jakim dysponuje Wyszkowski, to jego mieszkanie. Nie zamierza jednak przepraszać. - Musiałbym poświadczyć w takim oświadczeniu nieprawdę, a nie zamierzam tego robić - mówi „Rzeczpospolitej” były opozycjonista.

Wciąż toczy się też proces o inną wypowiedź Wyszkowskiego na ten sam temat z 2007 roku.

TLa/"Rzeczpospolita"

[fot.youtube.com]

Warto poczytać

 1. komisjawer 24.05.2017

  Kandydaci do komisji weryfikacyjnej-zaopiniowani

  Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała w środę siedmiu kandydatów do komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji w stolicy. Negatywnie zaopiniowano zaś kandydata Nowoczesnej posła Jerzego Meysztowicza. Sejm ma wybrać członków komisji w czwartek.

 2. szczerskipapSISI 24.05.2017

  Szczerski o szczycie NATO

  Naszym oczekiwaniem jest potwierdzenie trwałości zobowiązań warszawskiego szczytu NATO - powiedział w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiadając udział prezydenta Andrzeja Dudy w spotkaniu szefów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.

 3. mid-17524148 24.05.2017

  B. właściciel Jet Air przed komisją ds. Amber Gold

  "Pierwszy kontakt z Marcinem P. miałem w czerwcu 2011 r.; dzień po naszym spotkaniu i przedstawieniu propozycji inwestycji w Jet Air przelano nam pieniądze" – mówił były właściciel OLT Jet Air Poland Krzysztof Wicherek w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

 4. mid-17523010 24.05.2017

  Macierewicz: Zobowiązuję się do służby Polsce

  „Trzeba, by na czele rządu stali tacy ludzie, którzy rozumieją, czym jest bezpieczeństwo, patriotyzm i Ojczyzna”.

 5. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 6. mid-17524161 24.05.2017

  Ostre słowa premier Szydło w obronie szefa MON

  "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"

 7. bkempa1270x714sgs1bs32b2sb 24.05.2017

  Kempa: Budka godzi w moje dobre imię

  „Mam prawo, aby chronić moje dobre imię i będę korzystać z tych instrumentów” - podkreśliła szefowa KPRM.

 8. carac21 24.05.2017

  Airbus Helicopters poszkodowanym?

  Grupa Airbus Helicopters wystąpiła o dołączenie jej w charakterze poszkodowanego do postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień - poinformowała firma w środę PAP.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook