Jedynie prawda jest ciekawa


Komornik zlicytuje Wyszkowskiego?

03.09.2012

Pomimo, że Krzysztof Wyszkowski wygrał proces z Lechem Wałęsą, grozi mu zlicytowanie przez komornika. Na żądanie Wałęsy - pisze "Rzeczpospolita".

Wygrana w procesie miała charakter symboliczny. Wyrok ogłoszono 31 sierpnia 2010 r., w 30. rocznicę podpisania porozumień gdańskich,na mocy których powołano do życia NSZZ „Solidarność”. Sąd Okręgowy uznał, że w wypowiedzi z 2005r. Wyszkowski nie naruszył dóbr osobistych byłego prezydenta, nazywając go gorliwym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Bolek.

Jak czytamy w "Rzeczpopsolitej", Wałęsa złożył jednak apelację i sędzia Roman Kowalkowski nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie byłego prezydenta w głównym wydaniu „Faktów” TVN oraz lokalnej „Panoramie” TVP Gdańsk.

Wyszkowski odmawia jednak przeproszenia byłego prezydenta. Wałęsa zażądał wykonania wyroku na koszt Wyszkowskiego, który wskutek choroby i pobytu w szpitalu nie zdążył złożyć zażalenia na tę decyzję. Ciężko chore są również jego matka i żona. Adwokat opozycjonisty ma nadzieję, że sąd wykarze się w tej sytuacji zrozumieniem.

Wykonanie wyroku będzie oznaczać, że Wyszkowski zostanie dłużnikiem Wałęsy, który będzie mógł wyegzekwować swój dług przy pomocy komornika. Koszt emisji oświadczenia w telewizjach może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych. Tymczasem jedyny majątek, jakim dysponuje Wyszkowski, to jego mieszkanie. Nie zamierza jednak przepraszać. - Musiałbym poświadczyć w takim oświadczeniu nieprawdę, a nie zamierzam tego robić - mówi „Rzeczpospolitej” były opozycjonista.

Wciąż toczy się też proces o inną wypowiedź Wyszkowskiego na ten sam temat z 2007 roku.

TLa/"Rzeczpospolita"

[fot.youtube.com]

Warto poczytać

 1. dontusk23042018 23.04.2018

  Tusk: nie odpowiadałem politycznie za projekt wizyty L. Kaczyńskiego w Katyniu

  "Politycznie nie odpowiadałem za projekt wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r. w Katyniu"

 2. tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 3. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 4. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 5. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 6. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook