Jedynie prawda jest ciekawa

Komornik zlicytuje Wyszkowskiego?

03.09.2012

Pomimo, że Krzysztof Wyszkowski wygrał proces z Lechem Wałęsą, grozi mu zlicytowanie przez komornika. Na żądanie Wałęsy - pisze "Rzeczpospolita".

Wygrana w procesie miała charakter symboliczny. Wyrok ogłoszono 31 sierpnia 2010 r., w 30. rocznicę podpisania porozumień gdańskich,na mocy których powołano do życia NSZZ „Solidarność”. Sąd Okręgowy uznał, że w wypowiedzi z 2005r. Wyszkowski nie naruszył dóbr osobistych byłego prezydenta, nazywając go gorliwym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Bolek.

Jak czytamy w "Rzeczpopsolitej", Wałęsa złożył jednak apelację i sędzia Roman Kowalkowski nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie byłego prezydenta w głównym wydaniu „Faktów” TVN oraz lokalnej „Panoramie” TVP Gdańsk.

Wyszkowski odmawia jednak przeproszenia byłego prezydenta. Wałęsa zażądał wykonania wyroku na koszt Wyszkowskiego, który wskutek choroby i pobytu w szpitalu nie zdążył złożyć zażalenia na tę decyzję. Ciężko chore są również jego matka i żona. Adwokat opozycjonisty ma nadzieję, że sąd wykarze się w tej sytuacji zrozumieniem.

Wykonanie wyroku będzie oznaczać, że Wyszkowski zostanie dłużnikiem Wałęsy, który będzie mógł wyegzekwować swój dług przy pomocy komornika. Koszt emisji oświadczenia w telewizjach może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych. Tymczasem jedyny majątek, jakim dysponuje Wyszkowski, to jego mieszkanie. Nie zamierza jednak przepraszać. - Musiałbym poświadczyć w takim oświadczeniu nieprawdę, a nie zamierzam tego robić - mówi „Rzeczpospolitej” były opozycjonista.

Wciąż toczy się też proces o inną wypowiedź Wyszkowskiego na ten sam temat z 2007 roku.

TLa/"Rzeczpospolita"

[fot.youtube.com]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook