Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kompromisowa propozycja dla Ziobry i Kurskiego

02.11.2011

Adam Hofman, rzecznik PiS powiedział, że Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski mają zaprzestać szkodliwych wypowiedzi i oddać się do dyspozycji prezesa PiS. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że chodzi o zrzeczenie się z funkcji partyjnych: wiceprezesa PiS przez Zbigniewa Ziobrę i członka komitetu politycznego przez Jacka Kurskiego. Jeżeli to zrobią i "poprawią się", te funkcje zostaną im przywrócone.

Obaj politycy mają kilka dni na podjęcie decyzji czy przyjmują te propozycje. Zbigniew Ziobro uważa, że zaproponowane przez Jarosława Kaczyńskiego rozwiązania wobec niego i jego sojuszników nie są kompromisem.

Na konferencji w Sejmie były minister sprawiedliwości stwierdził, że trudno to nazwać kompromisem, a politycy krytyczni wobec prezesa zostali "postawieni w stan obwinienia". Jego zdaniem, tych polityków zmuszono, by przyznali się do popełnienia błędów, których nie popełnili. W opinii Ziobry, to siłowe rozwiązanie. Były minister sprawiedliwości stwierdził, że to autorzy tych rozwiązań biorą na siebie odpowiedzialność za konflikt w partii. W jego opinii, to próba zastraszenia przeciwników prezesa. Zbigniew Ziobro zapowiedział, że za kilka dni odniosą się szczegółowo do swojej sytuacji w PiS. Eurodeputowany w Sejmie wystąpił z grupą swoich zwolenników: między innymi Jackiem Kurskim, Beatą Kempą, Tadeuszem Cymańskim i Arkadiuszem Mularczykiem.

W prasowych wywiadach Zbigniew Ziobro domagał się demokratyzacji partii i ostrzegał, że jeśli wszystko zostanie po staremu, to po kolejnych przegranych wyborach PiS może się podzielić.

IAR
fot.wikipedia.org

Warto poczytać

 1. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 2. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 3. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 4. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 5. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 6. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 7. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook