Jedynie prawda jest ciekawa

Kompromisowa propozycja dla Ziobry i Kurskiego

02.11.2011

Adam Hofman, rzecznik PiS powiedział, że Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski mają zaprzestać szkodliwych wypowiedzi i oddać się do dyspozycji prezesa PiS. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że chodzi o zrzeczenie się z funkcji partyjnych: wiceprezesa PiS przez Zbigniewa Ziobrę i członka komitetu politycznego przez Jacka Kurskiego. Jeżeli to zrobią i "poprawią się", te funkcje zostaną im przywrócone.

Obaj politycy mają kilka dni na podjęcie decyzji czy przyjmują te propozycje. Zbigniew Ziobro uważa, że zaproponowane przez Jarosława Kaczyńskiego rozwiązania wobec niego i jego sojuszników nie są kompromisem.

Na konferencji w Sejmie były minister sprawiedliwości stwierdził, że trudno to nazwać kompromisem, a politycy krytyczni wobec prezesa zostali "postawieni w stan obwinienia". Jego zdaniem, tych polityków zmuszono, by przyznali się do popełnienia błędów, których nie popełnili. W opinii Ziobry, to siłowe rozwiązanie. Były minister sprawiedliwości stwierdził, że to autorzy tych rozwiązań biorą na siebie odpowiedzialność za konflikt w partii. W jego opinii, to próba zastraszenia przeciwników prezesa. Zbigniew Ziobro zapowiedział, że za kilka dni odniosą się szczegółowo do swojej sytuacji w PiS. Eurodeputowany w Sejmie wystąpił z grupą swoich zwolenników: między innymi Jackiem Kurskim, Beatą Kempą, Tadeuszem Cymańskim i Arkadiuszem Mularczykiem.

W prasowych wywiadach Zbigniew Ziobro domagał się demokratyzacji partii i ostrzegał, że jeśli wszystko zostanie po staremu, to po kolejnych przegranych wyborach PiS może się podzielić.

IAR
fot.wikipedia.org

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook