Jedynie prawda jest ciekawa


Kompromisowa propozycja dla Ziobry i Kurskiego

02.11.2011

Adam Hofman, rzecznik PiS powiedział, że Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski mają zaprzestać szkodliwych wypowiedzi i oddać się do dyspozycji prezesa PiS. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że chodzi o zrzeczenie się z funkcji partyjnych: wiceprezesa PiS przez Zbigniewa Ziobrę i członka komitetu politycznego przez Jacka Kurskiego. Jeżeli to zrobią i "poprawią się", te funkcje zostaną im przywrócone.

Obaj politycy mają kilka dni na podjęcie decyzji czy przyjmują te propozycje. Zbigniew Ziobro uważa, że zaproponowane przez Jarosława Kaczyńskiego rozwiązania wobec niego i jego sojuszników nie są kompromisem.

Na konferencji w Sejmie były minister sprawiedliwości stwierdził, że trudno to nazwać kompromisem, a politycy krytyczni wobec prezesa zostali "postawieni w stan obwinienia". Jego zdaniem, tych polityków zmuszono, by przyznali się do popełnienia błędów, których nie popełnili. W opinii Ziobry, to siłowe rozwiązanie. Były minister sprawiedliwości stwierdził, że to autorzy tych rozwiązań biorą na siebie odpowiedzialność za konflikt w partii. W jego opinii, to próba zastraszenia przeciwników prezesa. Zbigniew Ziobro zapowiedział, że za kilka dni odniosą się szczegółowo do swojej sytuacji w PiS. Eurodeputowany w Sejmie wystąpił z grupą swoich zwolenników: między innymi Jackiem Kurskim, Beatą Kempą, Tadeuszem Cymańskim i Arkadiuszem Mularczykiem.

W prasowych wywiadach Zbigniew Ziobro domagał się demokratyzacji partii i ostrzegał, że jeśli wszystko zostanie po staremu, to po kolejnych przegranych wyborach PiS może się podzielić.

IAR
fot.wikipedia.org

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook